Роздрукувати сторінку

Петрівський державний аграрний технікум, ПДАТ

« Назад

23.06.2015 16:51

Петрівський державний аграрний технікум - це один з найдревніших аграрних учбових закладів України.

Петрівський державний аграрний технікум, ПДАТ

Загальна інформація про ПДАТ

Петрівський державний аграрний технікум є вищим учбовим закладом I рівня кваліфікації, який проводить навчальну кваліфікаційну роботу з ціллю задоволення освітніх потреб суспільства.

Головним завданням Петрівського державного аграрного технікуму є формування високоосвічених спеціалістів аграрного господарства. В закладі створено шість кваліфікацій на чотирьох підрозділах очної форми навчання:

- "Агрономія".

- "Зооветеринарія".

- "Ветеринарна медицина".

- "Механізація аграрного господарства".

- "Організація і технологія здійснення фермерського господарства".

- "Землевпорядкування".

Заочна форма навчання в закладі надає змогу отримати кваліфікації:

- Технік-механік аграрного господарства.

- Фермер.

- Землевпорядник.

ПДАТ

Заочний підрозділ Петрівського державного аграрного технікуму створено в 1958 році. За 46 років тут сформовано приблизно 5000 фахівців аграрного господарства, в тому числі: 12 молодших агрономів, 3862 техніки-механіки сільського господарства, 730 зоотехніків, 148 фермерів - майстрів аграрного виробництва, 31 технік-землевпорядник.

На даний час заочний підрозділ формує техніків-механіків аграрного господарства, фермерів та техніків-землевпорядників. Тут здобуває освіту 280 студентів-заочників. В учбово-виховному процесі застосовується матеріально-технічна структура стаціонарного підрозділу. Учбові класи та аудиторії облаштовані відповідно до потреб освітніх планів і програм.

Студенти-заочники прибувають до закладу на протязі року тричі: два рази тривалістю по тижню на очно-групові консультації, під час яких студенти здійснюють контрольні роботи, і третій раз — на лабораторно-екзаменаційну сесію тривалістю 40 днів. Тривалість навчання студентів-заочників три роки — 3 курси.

Контингент студентів нараховує 1199 осіб, у тому числі на стаціонарному навчанні - 987, на заочному навчанні – 212.

Петрівський державний аграрний технікум, ПДАТ

Забезпечення учбового процесу в Петрівському державному аграрному технікумі

Учбовий процес відбувається з врахуванням інтерактивних технологій навчання та спрямований на становлення гармонійно сформованої особистості. Навчання спеціалістів здійснюють високоосвічені педагоги, які володіють тісним зв'язком з виробництвом. Поміж них: педагогів вищої кваліфікації 30 відсотків, фахівців I кваліфікації - 42 відсотки.

Становлення майбутніх фахівців здійснюється у чотирьох приміщеннях, де розташовані класи і аудиторії циклів предметів з професійної підготовки. Технікум об’єднує в собі учбову частину і дослідницьке господарство, де студенти мають змогу поглибити свої теоретичні знання на практиці. Тому і високі результати навчання: 62 студента в минулому році одержали дипломи з відзнакою.

Головні аудиторії та класи обладнані телевізорами, відеомагнітофонами та комп'ютерами. Практичні заняття відбуваються на полях освітнього господарства: студенти приймають участь у сівбі, догляді за посівами та збиранні врожаю аграрних культур. За час навчання в закладі студенти отримують професії слюсаря, токаря, зварника, тракториста, комбайнера, водія транспортних засобів кваліфікації В і С. Для них кожного року відбуваються конкурси "Кращий за професією".

Найкращі студенти III курсу відбувають тижневу практику з предмету "Аграрні машини" в Хорольському аграрному коледжі, де одержують посвідчення на право керування тракторами і комбайнами виробництва закордонних організацій.

Петрівський державний аграрний технікум формує умови для високопродуктивної праці, цілковитого становлення креативних умінь і здібностей усіх членів колективу, їх професійного зростання. Студенти закладу володіють усім потрібним не лише для навчання і виховання, але і для застосування своїх креативних потенціалів.

Завідувачі підрозділів, класні керівники, педагоги, вихователі постійно проводять цілеспрямовану діяльність по патріотичному формуванню молоді. Діють студклуб, бібліотека, спортивні гуртки.

При класах і аудиторіях діють секції технічної креативності, а в гуртожитках клуби за захопленнями: "Молоді господині", "Хазяїн", "В'язання" та інші. Роботи їх учасників кожного року демонструються на виставках технічної творчості.

При студентському клубі діють секції художньої творчості: вокальний, художнього читання, гурток КВК, шейпінгу, фольклорний колектив пісні і танцю, духовий оркестр, хоровий колектив педагогів і працівників закладу, СТЕМ (студентський театр естрадних мініатюр).

Художні колективи Петрівського державного технікуму - багаторазові учасники та призери районних, обласних конкурсів художньої творчості та Загальноукраїнського фестивалю художньої креативності серед колективів сільськогосподарських вищих учбових установ "Софіївські зорі".

Петрівський державний аграрний технікум

Товаришування ПДАТ з ВУЗами вищих рівнів кваліфікації

По завершенні закладу найкращі студенти за їх змогою та за підсумками співбесіди зачисляються на ІІІ курс Одеського державного аграрного університету на підрозділ "Механізація аграрного господарства".

При закладі створено філію факультету механізації аграрного господарства Одеського державного аграрного університету, де можуть заочно здобувати освіту випускники підрозділу.

Петрівський державний аграрний технікум здійснює формування молодших фахівців за такими спеціальностями:

- Ветеринарія;

- Геодезія та землеустрій;

- Аграрне господарство і лісництво;

- Техніка та енергетика сільськогосподарського виробництва.

Отже, випускники шкіл! ПДАТ запрошує вас на навчання. Тут ви маєте змогу одержати атестати про середню освіту та диплом фахівця. З першокурсниками діють педагоги, які володіють міцними знаннями, високою педмайстерністю і завжди готові прийти на допомогу. На вас чекають добре облаштовані кабінети, в які вкладено велику кількість любові і творчості. Добре проведена позакласна робота — це турніри з дисциплін, гуртки. Ви станете призерами та конкурсантами предметних олімпіад, виховних заходів: "Золота осінь", "Ерудит", КВК, вікторин, прийматимете участь у змаганнях, диспутах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!