Роздрукувати сторінку

Одеський національний політехнічний університет, ОНПУ

« Назад

Це найстаріший навчальний заклад технічного спрямування південного регіону держави. Заснований у вересні 1918 р., університет перетворився в один із визначних Вузів і науково-освітніх центрів, який грав і грає одну з головних ролей у становленні вітчизняної освіти і науки. Престиж університету забезпечується авторитетом відомих науковців, які діяли тут у різний час. За період свого становлення одеські політехніки вклали великий внесок у формування української і світової науки і техніки, підготовку спеціалістів для народного господарства.

Одеський національний політехнічний університет, ОНПУ

У 2001 році закладу надано статус національного вищого учбового закладу. На даний час інститут акредитований IV рівнем кваліфікації.

Ректор університету Малахов Валерій Павлович.

На теперішній час він включений до структури всесвітньо відомої Європейської Університетської Асоціації і світової Асоціації університетів.

Контакти Одеського національного політехнічного університету

Адреса: 65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1.

Телефон: (048) 779-72-06, 722-19-94.

Своє становлення заклад проводить з 18 вересня 1918 року. За період існування він надав путівку в життя тисячам молодих людей. Серед його студентів велика кількість креативних інженерів, науковців, директорів наукових установ, вищих учбових закладів, громадсько-політичних діячів.

На даний час університет найбільший центр навчання інженерних кадрів на півдні України. Він є одним із семи вищих освітніх закладів України, прийнятих в Асоціації університетів Європи (CRE), і одним із чотирьох університетів України — членів світової Асоціації Університетів (IAV).

Університет має багатий (близько 40 років) досвід формування інженерних кадрів для закордонних держав. Більше ніж 100 держав світу одержали фахівців, підготовлених у вузі. У складі університету є спеціальний інститут до вузівської підготовки, де проводиться формування закордонних жителів для майбутнього навчання в університеті та інших вузах Одеси та України.

Одеський національний політехнічний університет здійснив великий шлях формування і становлення. За роки свого створення він реорганізувався на один із визначних вузів України, став потужним навчально-науковим центром, який і понині грає головну роль у становленні освіти і науки. Висока популярність університету визначається авторитетом визначних науковців, які працювали раніше і які працюють у ньому на сьогоднішній день. Серед них багато вчених з міжнародним ім'ям.

ОНПУ

Спеціальності ОНПУ

Напрями навчання:

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Машинобудування і металообробка;

- Транспорт;

- Фізика;

- Хімія;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Енергетика;

- Інші.

На даний час в закладі проводиться формування спеціалістів наступних освітньо-спеціалізованих рангів: бакалавр, фахівець, магістр на підрозділах:

- Хіміко-технологічний факультет;

- Гуманітарний факультет;

- Українсько-німецький інститут;

- Інститут радіоелектроніки і телекомунікацій;

- Інститут промислових технологій, дизайну і менеджменту;

- Інститут машинобудування;

- Інститут комп'ютерних систем;

- Енергетичний інститут;

- Інститут електромеханіки і електроменеджменту;

- Інститут бізнесу, економіки та інформаційних технологій.

Одеський національний політехнічний університет, ОНПУ

Є військова кафедра. Університет володіє хорошою спортивною базою, має санаторій-профілакторій.

Сьогодні на базі університету сформовано навчально-наукову структуру "Політехнічний університет", який поєднує ліцеї, гімназії, коледжі, технікуми міста Одеси і Південного регіону країни. У структурі освіту здобуває приблизно 20 000 студентів, стажистів, аспірантів і докторантів, трудиться біля 4 000 педагогів, наукових робітників, інженерно-технічних працівників. Серед них член-кореспондент Академії педагогічних наук України, 57 академіків і член-кореспондентів державних і галузевих Академій наук України, більше 120 професорів і докторів наук, майже 450 доцентів і кандидатів наук, 21 заслужений діяч науки і техніки України та заслужений діяч народної освіти України, 50 відмінників освіти України.

В ОНПУ здобуває освіту більше 15 000 студентів з 56 спеціальностями. Якісний науково-педагогічний колектив, сильна матеріально-технічна структура, модерні методи навчання та інформаційні технології формують Одеський національний політехнічний університет визначним учбовим закладом.

Матеріально-технічна структура ОНПУ

Університет володіє потужною науково-дослідною базою. В 15 спеціалізованих науково-дослідних аудиторіях здійснюються наукові дослідження за пріоритетними науковими напрямами: ресурсозбереження, охорона навколишнього середовища, фундаментальні дослідження в сфері математики, механіки, інформатики, нових матеріалів, автоматизації і приладобудування та ін.

Абітурієнти можуть поглибити шкільні знання на підготовчих курсах, підготуватися до вступу у політехнічний університет.

Університетський кампус розташований в мальовничому місці, в самому центрі міста. До його структури включені навчальні корпуси, бібліотека, студентський палац культури. Студмістечко, розташоване не далеко від центру включає спортивний комплекс, стадіон, спортивні майданчики, профілакторій.

Іноземні громадяни можуть здобувати освіту в університеті більш ніж з п'ятдесяти спеціальностей (їх перелік можна дізнатися на офіційному сайті або в самому Вузі) згідно з законодавством країни та за договорами співробітництва, укладених з ВУЗами-партнерами інших країн.

Юнаки можуть пройти навчання на кафедрі військової підготовки, по завершенні навчання одержати військове звання офіцерів запасу.

Для іногородніх та іноземних громадян надаються місця для проживання у восьми житлових корпусах студентського містечка, а також упорядкованих студентських гуртожитках.

Для фізичного розвитку студентів, в тому числі і іноземних, в університеті свої послуги пропонує спортивний комплекс, басейн, сучасним спортивним обладнанням оснащені спортивні зали, де кожен може застосувати свої спортивні захоплення для занять у різних спортивно-оздоровчих секціях.

Всі охочі можуть отримати в університеті другу вищу освіту на заочній формі навчання. Зарахування до університету здійснюється за підсумками співбесіди.

В університеті розпочинається робота з впровадження дистанційного навчання, коли учень може самостійно вибирати форму і час навчання.

В годині їзди від міста є спортивно-оздоровча база університету «Чайка», розташована на березі Чорного моря в екологічно чистій зоні (Кароліно-Бугаз), в якому відпочивають студенти за пільговими путівками і стандартними путівками.

Одеський національний політехнічний університет

Міжнародна співпраця ОНПУ

Вчені Вузу ведуть власні дослідження на рівні світових стандартів. Замовниками часто виступають відомі компанії (Panasonic, Hitachi).

Багаторічні міжнародні зв'язки Університету сприяють створенню гарної репутації закладу за кордоном. Він є членом Міжнародної Асоціації Університетів та Європейської Університетської Асоціації. У 2000 р. при Університеті була відкрита кафедра Юнеско.

На даний час Університет підтримує контакти з науковими, учбовими і виробничими центрами 14 країн, 30 ВНЗ Америки, Європи та Азії.

Студенти університету по завершенні навчання одержують дипломи державного значення.

Життя і праця політехнічного - це життя всієї держави, життя його студентів, його вчених і педагогів - всіх тих, хто возвеличував країну з руїн громадянської і Вітчизняної воєн; всіх тих, хто будував індустріальну міць держави, хто пізнав тріумф першовідкривачів космосу.

Праці і досягнення наукових шкіл вчених, які в різні роки діяли в університеті, а також тих, хто продовжує в його лавах трудитися, широко популярні науковій громадськості. Серед них 1 призер Нобелівської премії, 4 Героя Соціалістичної Праці, 15 лауреатів Державних премій, 17 Заслужених діячів науки і техніки, 9 Заслужених робітників Вищої школи і народної освіти, 34 відмінника освіти України. Більшість з них не тільки працювали, а й одержали вищу освіту в Одеському політехнічному інституті.

За високі нагороди у педагогічній і науково - технічної роботі Одеський національний політехнічний університет був удостоєний: у 1968 році Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, 1971 році Орденом Трудового Червоного Прапора, в 1977 році колектив університету занесений на Дошку Пошани України, а в 1998 році Почесною грамотою Ради Міністрів України.

У дев'яносторічної історії університету було багато труднощів, особливо складним було останнє десятиліття XX століття в період глибоких змін в житті держави. Але одеські політехніки завжди знаходили в собі сили і можливості ці труднощі долати. Тому успіхів і досягнень було незмірно більше.

Одеський національний політехнічний університет вступає до свого столітнього ювілею повним сил, планів і надій.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!