Роздрукувати сторінку

Новобузький коледж Миколаївського національного аграрного університету, НК МНАУ

« Назад

Новобузький коледж Миколаївського державного аграрного університету - один з найдревніших аграрних учбових установ на Миколаївщині.

Новобузький коледж Миколаївського національного аграрного університету, НК МНАУ

Контакти НК МНАУ

Директор коледжу – Чорний Олександр Васильович.

Телефон: +38 0 (5151) 9-16-76.

Телефон факс: +38 0 (5151) 9-16-76.

Е-mail: agrocollege@gmail.com.

Адрес: 55600, Миколаївська область, м. Новий Буг, вул. Леніна, 46.

Офіційний сайт: http://www.nbugkmnau.edu.ua.

Історія становлення Новобузького коледжу Миколаївського національного аграрного університету

У 1924 році в будівлі розкиданої ще в 1920 р. учительської семінарії розпочала діяльність агропромшкола з трирічною тривалістю освіти. За п'ять років її педколектив сформував 200 фахівців.

У 1930 р. на її основі був утворений технікум механізації аграрного господарства, перейменований через рік в технікум соцоблспілку, а пізніше - в сільськогосподарський. За десять передвоєнних років тут сформовано більше 400 сільських бухгалтерів і агрономів землеробства.

Під час окупації Нового Бугу (серпень 1941 - березень 1944) технікум не діяв. Відреставрований в 1944 р. заклад продовжує становлення і випуск агрономів до 1949 року.

Перейменований у 1947 р. в технікум механізації аграрного господарства, він розпочав формувати техніків-механіків методом стаціонарного, а з 1953 р. - і заочного навчання, довівши кожного року випуск до 200 чоловік.

Технікум завжди укріплює свою учбово-виробничу структуру, покращує культурно-побутові умови студентів і працівників за кошти державних вкладів. У 1983 р. введено в дію нове учбове приміщення на 920 студентів.

Навчальне господарство зернового і м'ясо-молочного спрямування, освітньо-виробничі майстерні, кабінети та аудиторії, різне устаткування, наочні посібники, ТЗН - все це формує певні передумови для здійснення теоретичних і практичних занять студентів на високому рівні.

Існування 4-ох гуртожитків, їдальні, актового залу, 3 кімнат-музеїв, спортивного залу, військового та спортивного майданчиків та інших об'єктів культурно-побутового призначення, формують гарні умови для всестороннього становлення позакласної та культурно-масової, військово-патріотичної, спортивної, креативної діяльності, художньої творчості, для всебічного формування та культурного відпочинку студентів і працівників.

У 1965 р. створено новий підрозділ "Електрифікація аграрного господарства". За 39 років заклад сформував понад двох тисяч техніків-електриків. На теперішній час на факультеті навчається понад 200 студентів. До їх можливостей дев'ять класів і аудиторій.

З 1984 р. в технікумі почалося навчання студентів за кваліфікацією "Спорудження та використання будівель і споруд". На даний час на цьому підрозділі більше 200 студентів.

У 2003 р. установа включена як функціональний підрозділ у Миколаївський державний аграрний університет. У березні 2004 р. заклад одержав ранг коледжу і реорганізований в Новобузький коледж Миколаївського державного аграрного університету.

НК МНАУ

Загальна інформація про НК МНАУ

В закладі є просторий актовий зал, де відбуваються святкові збори, заняття мужності, тематичні вечори, семінари. Здійснюються і відбуваються походи в місцевий музей. Весь педагогічний склад прагне, щоб з лав коледжу виходили не лише високоосвічені фахівці аграрного виробництва, а всесторонні молоді люди.

В коледжі є найбільший у місті Новий Буг спортивний зал, спортивний комплекс, тир. Поруч - широкий стадіон для здійснення всіх видів спортивних турнірів.

В освітньому процесі застосовуються активні форми навчання: ділові ігри, уроки на виробництві, екскурсії, на уроках впроваджуються ТЗН, обчислювальне обладнання, з вересня 2003 р. у освітній процес запроваджено кредитно-рейтингова технологія навчання. Дипломні роботи проводяться на реальній основі, щоб їх можна було використовувати на практиці.

Всією навчально-методичною діяльністю керує методична рада, на засіданнях якої заслуховуються звіти педагогів з методичної праці, про стан оволодіння учбових дисциплін, організації виховної діяльності.

Виробнича практика є головною функціональною частиною освітнього процесу. Вона відбувається в господарствах Миколаївської області, а також в аудиторіях, майстернях технікуму та навчально-дослідному господарстві. У 2004 р. освітньо-матеріальна структура закладу збільшилася за рахунок передачі в коледж виробничих майстерень і МТП Новобузької "Райсільгоспхімії". За час здійснення  практики студенти отримують робочі професії.

За 79 років Новобузький заклад сформував більше 17 тис. високоосвічених спеціалістів, які діють в різноманітних куточках України і за її границями.

Шаною закладу є його студенти: М. П. Махно – Герой Соціалістичної Праці, кандидат аграрних наук; М. Ф. Рачкова – Герой Соціалістичної Праці, депутат Верховної Ради СРСР та багато інших, які в теперішній період є директорами господарств регіону, депутатами міських та обласних рад.

Керує колективом ректор коледжу Олександр Васильович Чорний, відмінник сільськогосподарської освіти і науки, фахівець вищої кваліфікації, педагог-методист, удостоєний трудовою нагородою «Знак пошани».

Якісне навчання студентів проводять 76 педагогів, з яких: 7 – відмінники сільськогосподарської освіти та науки, 31 – фахівці вищої кваліфікації, 4 – мають спеціалізацію "педагог-методист", 4 – категорії "старший педагог".

За плідний вклад у становлення аграрної освіти, формування спеціалістів-аграріїв держава удостоїла трудовою нагородою «Знак пошани» заступника керівника з виробництва В. Р. Романова. Ранг "Відмінник сільськогосподарської освіти і науки" II, III ступенів одержали: М. П. Туляков, К. І. Волобоєва, В. І. Гуденко, В. М. Гуденко, Л. М. Кузьменко, К. І. Джулай.

Новобузький коледж МДАУ здійснює формування молодших фахівців за такими спеціальностями:

- Інформатика та обчислювальна техніка;

- Аграрне господарство і лісництво;

- Будівництво та архітектура;

- Техніка та енергетика аграрного виробництва;

- Економіка та підприємництво.

Новобузький коледж Миколаївського національного аграрного університету, НК МНАУ

Отже, Новобузький коледж – це заклад освіти, який з упевненістю можна вважати найкращим закладом Миколаївської області серед вузів І-ІІ рівні акредитації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!