Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Миколаївської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Миколаївської області \ ЗВО (ВНЗ) Миколаївської області та їх рейтинг \ 19. Первомайський політехнічний інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, ППІ НУК ім. Макарова

Первомайський політехнічний інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, ППІ НУК ім. Макарова

« Назад

Історично так склалося, що в стінах Первомайського політехнічного, право спадкоємця філії Одеського технологічного комплексного інституту, розташувалося одразу два навчальних заклади – інститут і коледж, що стали структурним підрозділом Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. Це знакова подія, сталася чверть століття тому, і визначило долю сучасного вищого навчального закладу. Первомайський політех став практично єдиним вузом на півдні України, де студенти мають можливість отримати дипломи молодшого спеціаліста, бакалавра і фахівця в одному навчальному закладі. Як каже ректор бажаного університету, професор Сергій Рижков, інститут за ці роки завоював собі непорушний імідж і вже давно став на просторах Миколаївщини лабораторією по підготовці кадрів в області машинобудування, економіки підприємств, права і комп'ютерних систем.

Первомайський політехнічний інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, ППІ НУК ім. Макарова

Загальна інформація про ППІ НУК ім. Макарова

Первомайський політехнічний інститут одним з перших серед учбових закладів України реалізував у життя державну програму ступеневого формування спеціалістів, яка дає змогу студентам на протязі навчання в установі одержати атестат про повну загальну середню освіту, свідоцтво про робітничу спеціальність за напрямком обраної кваліфікації, дипломи молодшого фахівця, бакалавра та спеціаліста і в достатній мірі розв’язати освітні та соціально-економічні питання населення регіону. Інститут має на всі види навчальної діяльності ліцензії та сертифікати.

В інституті діє високоосвічений педагогічний колектив: 5 докторів наук, професорів, 29 кандидатів наук, доцентів, 39 викладачів з першою та вищою категорією. Для молодих педагогів сформовані умови для вдалого навчання в аспірантурі та магістратурі.

Серед вищих учбових установ Миколаївщини Первомайський політехнічний інститут займає 3 місце за кількістю студентів.

Формування спеціалістів відбувається за спеціалізаціями: інженерна механіка, економіка і підприємництво, комп’ютерні науки, право.

Інститут розташований в двох учбових приміщеннях, має модерний навчально-лабораторний комплекс, 11 спеціалізованих комп’ютерних класів, 4 учбово-виробничих майстерні, спортивний, тренажерний і актовий зали, тир, спортивний майданчик.

Комп’ютерна структура закладу об’єднана в локальні мережі. Студенти і педагоги через окремий канал мають доступ до інформаційної системи Internet.

В учбовому закладі сформоване студентське самоврядування: існує студентський парламент, публікується студентська газета «Політехнік», надає консультації студентська юридична приймальня.

ППІ НУК ім. Макарова

В інституті створені умови різностороннього формування студентів: діють спортивні гуртки, Клуб веселих та кмітливих, Клуб знавців англійської мови, драмгурток, народознавчий гурток, вокальна та танцювальна студії, гуртки «Електроніка» та «Автомобіліст».

Наступність навчання, тимчасові спеціальності, цікаве студентське життя, безумовно, були оцінені молоддю регіону. Сюди, на навчання, потягнулися звідусіль, і щорічні вступні кампанії – того підтвердження. І навіть цей рік, який для багатьох українських вузів став випробуванням на міцність, не вплинув на процес набору. Але не обійшлося без особливостей, і торкнулися вони, як не дивно, колись престижних економічних спеціальностей. В цьому році користувалися популярністю спеціальності теплоенергетичного напрямку. За підрахунками спеціалістів інституту, попит на ці спеціальності збільшився на 15 %, в той час як на економічні зменшився на 20 %. Виходячи з цього, керівництвом інституту було прийнято рішення про збільшення державного замовлення на спеціальність «Теплоенергетика». Треба сказати, що кількість бюджетних місць за останніх два роки збільшилася на 22 % – з 169 (2010) до 206 (2012).

В цілому сьогодні тут навчаються як за державним замовленням, так і за контрактом на п'яти спеціальностях більше тисячі студентів. А в цьому році тут прийняли як на очну, так і на заочну форми навчання 230 студентів.

Питання працевлаштування випускників вищих навчальних закладів вирішується на рівні держави. Зокрема, існує розпорядження Кабінету Міністрів щодо освіти соціальних центрів з питань працевлаштування. Так ось, при ППІ НУК ім. Макарова вже багато років поспіль функціонування діє центр праці «БРИЗ», який допомагає працевлаштувати студентів як під час навчання, так і після закінчення інституту.

Також при вузі організований відділ практики, працевлаштування і сертифікатних програм, який надає всіляку допомогу студентам в пошуках роботи. Більш того, він надає інформаційно-консультативну допомогу, проводить ярмарки вакансій, семінари-тренінги, де обучають студентів складати резюме і спілкуватися з роботодавцем. До того ж інститут має ліцензії на робочі спеціальності, такі як «Токар», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Слюсар механічних робіт», «Оператор комп'ютерного набору». Створені також курси цільового призначення «1С: Бухгалтерія 8». Природно, що користування таких професій підвищує шанси на працевлаштування.

Одним з напрямків діяльності Первомайського інституту є підготовка молодших спеціалістів, яка здійснюється на базі політехнічного коледжу. Сьогодні тут навчається 1150 чоловік за сімома спеціальностями.

У цьому році на денну форму навчання зараховано 260 чоловік, на заочну – 120. Що стосується студентів-контрактників, то тут проглядається тенденція до зменшення. І така ситуація, кажуть фахівці, спостерігається практично у всіх українських вишах. А ось обсяг держзамовлення залишається незмінним – 125 осіб.

В цілому керівництво Первомайського інституту кожного року задоволені результатами вступної кампанії. Адже вони показують високу довіру майбутніх студентів до ВУЗу і демонструють його авторитет. Щоб ще більше зацікавити майбутніх студентів своїм вузом, тут планують відкрити нові технічні спеціальності, а також навчати іноземних студентів.

До того ж важливу роль при виборі ВНЗ відіграє і наявність гуртожитку. Тут з цим проблем немає. Первомайське червоне приміщення на 150 чоловік, з усіма умовами, дозволяє вирішувати житлову проблему для студентства. Є тут столова та медичний пункт.

Первомайський політехнічний інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, ППІ НУК ім. Макарова

Звичайно ж, тримати руку на пульсі завжди непросто, але розуміючи завдання, які сьогодні стоять перед вищим навчальним закладами, його керівництво йде в ногу з часом, зміцнюючись і розвиваючись. Величезну допомогу в розвитку інституту надає ректорат базового університету, яким керує професор Сергій Рижків, за що дуже йому первомайці вдячні. Знаходять підтримку і взаєморозуміння в інституті і з органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, організацій і установ. У такій тісній співпраці набагато простіше вирішувати завдання, і головну серед них, загальну для всіх – виховання фахівців, майбутніх професіоналів своєї справи.

Отже, достатньо високий рівень професійних знань та достатньо високорозвинений інтелект випускника Первомайського політехнічного інституту дають змогу бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!