Роздрукувати сторінку

Миколаївський коледж культури і мистецтв, МККМ

« Назад

Миколаївський коледж культури і мистецтв - учбовий заклад I рівня кваліфікації, осередок становлення та формування української національної культури Миколаївської області, що має вплив на духовне становлення Півдня України.

Миколаївський коледж культури і мистецтв, МККМ

Загальна інформація про МККМ

Миколаївський коледж культури і мистецтв сформований у 1954 р. з ціллю навчання фахівців для:

- діяльності в установах культури, дозвілля та освіти щодо організації культурно-дозвільної роботи;

- керівництва креативними колективами;

- педагогічної роботи;

- збирання, зберігання і поширення народної культури і мистецтва;

- діяльності в бібліотеках, установах.

Училище культури володіє сертифікатом (серія АВ № 395144 від 17.12. 2007 р.) на право формування молодших фахівців.

Керівник закладу, заслужений діяч культури України, кандидат педагогічних наук, доцент Ст. А. Соловйов.

Освітній процес створюють понад 80 штатних педагогів та концертмейстерів, поміж яких є кандидати наук, доценти, педагоги-методисти, старші педагоги, педагоги вищої та першої кваліфікації, заслужені робітники культури та залужені артисти України.

Заклад має достатню матеріальну структуру: 2 учбових приміщення, в яких 14 високофункціональних класів, 6 аудиторій і майстерень, 55 кабінетів для навчальних занять, комп'ютерні аудиторії з сіткою Інтернет і WI-FI зони, бібліотеку, спортивний зал, їдальню, гуртожиток.

Миколаївський коледж культури і мистецтв здійснює формування молодших фахівців за такими напрямами:

- Мистецтво;

- Культура.

МККМ

Своє становлення коледж проводить від Миколаївського технікуму підготовки культурно-освітніх співробітників, який було створено у 1954 році /Постанова Ради Міністрів СРСР від 17 серпня 1953 р. № 10817-р, указу Ради Міністрів УРСР № 2658 від 21 грудня 1953 р. та розпорядження Міністерства культури СРСР від 31 жовтня 1953 р. № 1931

Головною подією в креативному житті Миколаївського коледжу було формування у 1986 році студентського театру «Бриз», яким управляє голова циклової комісії, відмінник освіти України, педагог-методист В.М. Сандул. Студентський театр «Бриз» є креативною майстернею для майбутніх режисерів. Креативності «Бризівців» властива широка поетичність, органічне об’єднання сценічного мистецтва з мелодійною піснею, танцями та фольклором. Завдячуючи цьому здобутки на Світових та Загальноукраїнських виставках та конкурсах. Здобутки студентського театру «Бриз» (художній директор педагог – методист, відмінник освіти України, призер нагороди Міністерства культури України за досягнення в мистецтві та культурі В.М. Сандул):

1. Призер Світового турніру молодіжних театрів.

2. Призер Загальноукраїнського фестивалю народних театрів.

3. Переможець «Золотої Ніки» на Загальноукраїнському конкурсі народних театрів.

Миколаївський коледж культури і мистецтв, МККМ

Здобутки студентського театру «Маска» (ст. педагог Б.С. Трофименко):

1. Багаторазовий призер відкритого світового конкурсу молодіжних театрів «Південні маски».

Золота медаль на перших Міжнародних Дельфійських іграх в рейтингу «Театральна творчість» студентки ІV курсу Телятник Наталі – керівник ст. педагог Жарікова Л.О.

Багаторазові здобутки студентів режисерської кваліфікації на Загальноукраїнських турнірах художнього читання – художній керівник педагог – методист, відмінник освіти України Л.В. Рура.

Формування високоосвічених кадрів з хореографії здійснилась у МККМ у 1963 році. Саме тоді в межах напрямку «культурно-освітня діяльність» створено кваліфікацію «Директор самодіяльного хореографічного колективу», яка з 1997 року стає кваліфікацією 5.020202 «Хореографія» з напряму 0202 «Мистецтво» зі спеціальністю «Народна хореографія». З 2010 року ще створено нову кваліфікацію «Модерна хореографія».

Головна мета спеціалізації – навчання високоосвічених керівників аматорських хореографічних складів, артистів, педагогів спеціалізованих початкових мистецьких установ. Важливим завданням напрямку є поширення народного, класичного та модерного хореографічного мистецтва, реформування та надбання традиційного народного хореографічного мистецтва.

На основі кваліфікації функціонують три хореографічні склади – призери обласних, загальноукраїнських та світових конкурсів й фестивалів.

Кваліфікація «декоративно-прикладна творчість» було створено у 1998 році на основі Миколаївського державного вищого училища культури. За період становлення випущено більше 70 спеціалістів у сфері декоративно-прикладної творчості.

Кваліфікація сертифікована та володіє ліцензією на становлення молодого фахівця з кваліфікацією «Керівник гуртка (студії) декоративно-прикладної творчості, педагога початкових мистецьких учбових установ».

Концепція курсу – становлення національної культури на базі опанування витоків традиційного українського мистецтва та формування професійних креативних виробів, та модерних форм декоративної творчості.

Високий професійний рівень здібностей та умінь студентів Миколаївського коледжу культури та мистецтв забезпечує колектив педагогів, які є визначними креативними особистостями.

Ансамбль «Classic Guitar» сформовано старшим педагогом Вікторією Даріївною Сологуб у 1999р. на основі класу гітари Миколаївського державного вищого училища культури. Колектив учасників постійно видозмінюється, до нього включені студенти та випускники класу.

Репертуар колективу – музика різноманітних епох, стилів та кваліфікацій, які представлено в декількох концертних номерах: дует, тріо, квартет гітар, а також концертні програми з флейтою, контрабасом, ударним та іншим музичним устаткуванням.

Ансамбль «Classic Guitar» – призер та переможець Світових, Загальноукраїнських турнірів і фестивалів.

Фольклорна група “Оберіг” була сформована у 1993 році, при етнографічному класі-музею Миколаївського державного вищого училища культури. Ініціатором формування та художнім директором стала педагог МДВУК Дрізо Вікторія Яківна. Важливою ціллю становлення даного колективу стало створення, збереження та охорона, поширення забутих чи заборонених за період існування Радянської влади традиційних обрядів та звичаїв українського народу.

Все розпочалось з накопичення фольклорного та етнографічного матеріалу. На основі персонально зібраного матеріалу, методом польових досліджень, розпочали писати сценарії та формувати фольклорні вистави. Так створюється гурт “Оберіг”, який вперше виступив з програмою про рушники – генетичний код українців. Після цього, появились “Покровські вечорниці”, на яких дівчата заквітчували гребень, Свято святителя Миколая зимового, Андріївські вечорниці, Пилипівчані запусти тощо.

Отже, Миколаївський коледж культури і мистецтв – це модерний заклад освіти, який надає міцні знання своїм студентам, роблячи їх конкурентоздатними особистостями.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!