Роздрукувати сторінку

Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету, МК МНАУ

« Назад

Професія фельдшер-ветеринарної медицини кожного року стає популярнішою і більш затребуваною. Незважаючи на те, що у далекому минулому залишилися колективні господарства, де в основному застосовувалася праця ветеринарів, тварини не зникли, і вони потребують кваліфікованої допомоги ветеринара. У Мигійському аграрному коледжі МНАУ на відділенні «Ветеринарна медицина» готують фахівців, які вибрали для себе одну з найгуманніших професій. Адже відомо, що лікар лікує людину, а ветеринарний лікар - людство.

Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету, МК МНАУ

Студенти-випускники Мигійського коледжу затребувані в різних структурах ветеринарної служби. Місць, де можна в повному обсязі застосувати свої знання та навички дуже багато. В адміністрації коледжу допомагають Головне управління ветеринарної медицини в Миколаївській області на чолі з керівником Олегом Робертовичем Калнаусом. Студентам забезпечують проходження переддипломної практики в різних районних управліннях ветеринарної медицини області та міста Миколаєва. Зокрема випускники коледжу працюють у приватних клініках міста, в лабораторіях, ветеринарних аптеках і на інших підприємствах міста.

Відзначимо, що в кінці травня кожного року, в Мигійському коледжі МНАУ відбувається науково-практична студентська конференція, на якій студенти розказують про результати проходження переддипломної практики. Також, студенти показують чому вони навчилися в ході здійснення практики. На конференції завжди присутні керівники практики, викладачі, представники Головного управління Ветеринарної медицини в Миколаївській області.

МК МНАУ

Історія становлення Мигійського коледжу

Мигія – давнє козацьке населення, розміщене у чудовому регіоні Первомайщини. Воно володіє древньою історією і має свої відомі пам’ятки. Один із них – це Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету – гордість аграріїв регіону, один із найдревніших учбових закладів України.

Побудований шляхтичем Йосипом Скаржинським, він розпочав свою роботу 27 жовтня 1890 як Ольгинська — Скаржинська аграрна школа, де формували учнів до праці на землі. Вже через 23 роки вона переміщена в ранг училища, а в період Радянської влади ця установа стала іменуватися радгоспом — технікумом. У 2003 році заклад включений у структуру Миколаївського державного аграрного університету, а в березні 2004 року одержав ранг коледжу. І у всі часи він був і є центром сільськогосподарської культури та науково — дослідної роботи на селі з якого вийшло багато визначних науковців.

Кваліфікації Мигійського коледжу Миколаївського національного аграрного університету

На сьогоднішній день коледж проводить формування за очною і заочною формою навчання. Денний підрозділ за кваліфікаціями:

- «Виготовлення і переробка продукції рослинництва»;

- «Виготовлення і переробка продукції тваринництва»;

-«Ветеринарна медицина»;

- «Організація виробництва».

Заочний підрозділ за кваліфікаціями:

- «Виготовлення і переробка продукції рослинництва»;

- «Виготовлення і переробка продукції тваринництва»;

- «Організація виробництва».

З ціллю формування багатоступеневої освіти студенти закладу навчаються за інтегрованими планами. Це надає змогу (за підсумками співбесіди) бути зачисленим на 3 курс ВНЗ III-IV рівня кваліфікації за суміжними спеціалізаціями та одержати дипломи «бакалавра», «спеціаліста», «магістра».

Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету, МК МНАУ

Методична робота МК МНАУ

Осередком методичної діяльності в закладі є методичний кабінет, де проводиться діяльність по збільшенню інформації про педагогів установи, працю кожної з циклових комісій, відбувається випуск методичних матеріалів, робочих зошитів та інших методичних посібників.

Управляє методичною роботою методист учбової структури Гладкова А.М.

Кожного місяця засідає методична рада на якій вирішуються основні питання методичної діяльності відповідно до комплексного плану. Плідна увага надається комплексам методичного забезпечення циклових комісій та безпосередньо кожного предмету.

До можливостей відвідувачів методичного кабінету періодична преса, де є повідомлення педагогічних і наукових матеріалів з проблем навчання, виховання, інноваційних технологій навчання, проблем вищої освіти.

Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету

Виховна робота у Мигійському коледжі Миколаївського національного аграрного університету

Функціональною складовою єдиного цілісного процесу формування людини як особистості є її виховання. Виховна діяльність в закладі направлена на створення умов для розумового, морального і фізичного самовдосконалення та розвитку студентів, спрямована виховувати громадянина-патріота. Над головними завданнями виховання діє весь педагогічний склад закладу. В учбовій установі сформовані та діють секції художньої творчості, клуби за захопленнями, спортивні гуртки.

Студенти закладу є кожного разу учасниками Загальноукраїнського конкурсу поміж сільськогосподарських ВНЗ «Софіївські зорі», учасниками фестивалю «Студент року».

Заочна форма навчання в Мигійському коледжі МНАУ є однією із форм отримання вищої освіти спеціалізованого рангу – молодший фахівець за кваліфікаціями:

- «Виготовлення і переробка продукції рослинництва»;

- «Виготовлення і переробка продукції тваринництва»;

- «Організація виробництва».

Контроль та здійсненням заочного навчання в Мигійському коледжі МНАУ проводить Гродецький Л. А.

Для занять студентів-заочників застосовується матеріально-технічна структура стаціонарного підрозділу закладу. Педагогічні співробітники відділення володіють учбовим матеріалом, пов’язують його з практикою сільськогосподарського виробництва, новими формами організації на основі здобутків науки, передового досвіду та хочуть надати студентам-заочникам ґрунтовні знання, сформувати таких спеціалістів, професійні якості яких відповідали б формуванню сфери виробництва. На час лабораторно-екзаменаційної сесії, та складання державних іспитів студенти-заочники забезпечуються гуртожитком.

Матеріально – технічна структура аудиторій та класів надає можливість формувати високоосвічених фельдшерів ветеринарної медицини. Працюють гуртки.

Отже, Мигійський коледж МНАУ – це сучасний заклад, гордість аграріїв південного регіону. Чимало різноманітних ситуацій сталося за роки становлення закладу. Адже кожен рік – це крок до збільшення, досягнення нових вершин, а для сільськогосподарського сектора економіки – це черговий стан реформування аграрного виробництва.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!