Роздрукувати сторінку

Первомайський медичний коледж, ПМК

« Назад

Комерційний вищий учбовий заклад «Первомайський медичний коледж» - вища освітня установа I-II рівнів кваліфікації.

Первомайський медичний коледж, ПМК

Контакти Первомайського медичного коледжу

Адреса: 55200 Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Грушевського, 50.

Тел: (05161) 4-23-09.

Факс (05161) 4-25-53.

E-mail: p_mu@visp.com.ua.

Історія ПМК

Історія закладу дуже різноманітна, досвід у них - великий, загальна любов до студента і його шана до закладу дозволяє дивитися у подальшу долю з великою надією.

Захоплююча дорога формування навчального закладу.

Становлення закладу розпочинається з 1927 року, коли річні курси медсестер в м. Первомайську були перейменовані в медпрофшколу, яка виховувала помічників лікаря - лікпомів.

На початку свого становлення учбовий заклад не володів навіть персональною будівлею. Формували спеціалістів у двох кабінетах кооперативного технікуму та використовували їх аудиторії. З устаткування медпрофшкола мала 12 атласних таблиць, один муляж та мікроскоп, тяжка ситуація була з освіченими викладацькими кадрами. Але з економічним формуванням держави поліпшувалися умови навчання та праці в закладі. Так, в 1936 році коледж вже нараховував 25 штатних педагогів з вищою освітою. І саме в 1936 році здійснився перший випуск фельдшерів, який нараховував 78 чоловік.

Під час окупації міста німцями заклад було ліквідовано. А його педагоги і студенти стали учасниками бойових дій Другої Світової війни, приймали участь у партизанському і підпільному русі. Музей закладу містить пам'ять про них.

У післявоєнні роки чисельність студентів поступово збільшувалася, розвивалось коло професій формування медичних співробітників, а саме: фельдшер, акушерка, фельдшер-акушерка, медсестра загального напрямку, медсестра дитячих організацій.

Освітня установа багато разів міняла свою назву. Так у 1929 році медпрофшколу було реорганізовано в технікум, у 1936 році – у фельдшерсько - акушерську школу, а в 1954 році – в медичне училище. З 2008 року медичне училище стало мати ім’я Первомайського медичного коледжу. Сотні студентів закладу працюють у лікувальних організаціях України та за границею.

ПМК

Загальна інформація про Первомайський медичний коледж

За роки свого становлення коледж сформував:

- лікпомів 292;

- фельдшерів - 4208;

- акушерок -1765;

- медсестер дитячих закладів -1088;

- медичних сестер - 6675.

Велика кількість з них в подальші роки стали лікарями, вченими, педагогами. Заклад пишається студентами, імена яких на даний час популярні далеко за кордонами міста, області, республіки.

На теперішній день у коледжі здобуває освіту приблизно 800 студентів за такими кваліфікаціями:

- "Лікувальна діяльність" (на основі базової школи).

- "Акушерська діяльність" (на базі середньої школи).

- "Сестринська діяльність" (на основі базової школи).

- "Медико-профілактична діяльність" (на основі базової школи).

Головне завдання педколективу - становлення висококваліфікованого, конкурентоспроможного та ініціативного спеціаліста - медика зі утвердженими моральними принципами.

Високий рівень формування студентів забезпечують 77 викладачів: 28 педагогів вищої спеціалізованої кваліфікації, 7 старших педагогів та 7 педагогів-методистів.

Первомайський медичний коледж, ПМК

Матеріально-технічна структура ПМК

Матеріально-технічну структуру закладу формують:

- учбове приміщення з аудиторіями, освітніми кабінетами, аудиторіями, комп'ютерними класами;

- бібліотека з книжковим фондом 38 тис. примірників і читальним залом;

- спортивний зал зі спортивним майданчиком;

- музей закладу;

- гуртожиток на 210 чоловік;

- їдальня на 100 чоловік.

В освітньому закладі функціонують:

- предметні секції;

- клуби за інтересами;

- курси масажу;

- курси "Косметик".

Первомайський коледж живе захоплюючим життям. У закладі створені всі потрібні умови для вдалого формування високоосвічених фахівців.

Установа запрошує для здобуття освіти молодь, яка намагається проявити себе як особистість, хоче віднайти своє місце в житті, готова присвятити життя благородній і гуманній професії - професії медичного робітника.

Первомайський медичний коледж здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Медицина.

У закладі відбувається багатопрофільна та змістовна виховна діяльність, активно функціонує студентський парламент та студентський профспілковий комітет. Студенти закладу приймають активну участь у науково-дослідницькій діяльності предметних секцій, здійснюють санітарно-просвітницьку працю між населенням міста та області.

Спортивний колектив закладу на протязі багатьох віків займає призові місця в турнірах серед учбових закладів. У скарбниці спортивного колективу понад 100 кубків, багаточисленні грамоти.

На високому рівні представляють заклад секції художньої творчості, в яких студенти проявляють свої здібності та формують креативні уміння.

За минулі роки в регіональних фестивалях "Кращий за професією" серед медичних установ студенти займають призові місця.

Отже, Первомайський медичний коледж – це сучасний медичний заклад, який формує високоосвічених фахівців для галузі охорони здоров’я.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!