Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Миколаївської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Миколаївської області \ ЗВО (ВНЗ) Миколаївської області та їх рейтинг \ 14. Миколаївський будівельний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури, МБК КНУБА

Миколаївський будівельний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури, МБК КНУБА

« Назад

Майже відразу ж після звільнення міста Миколаєва від німецько-фашистських загарбників, у травні 1944 року радянський уряд видав наказ про відкриття в Миколаєві будівельного технікуму. Перший набір його учнів був досить великим - 250 чоловік повинні були освоювати цю необхідну для відбудови міста професію.

Миколаївський будівельний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури, МБК КНУБА

Спочатку Миколаївський будівельний коледж був в підпорядкуванні Головного управління навчальних закладів народного комісаріату будівництва СРСР, а потім, протягом тривалого сімдесятирічного існування, заклад належав до різних міністерств союзного значення аж до 90-х років уже минулого століття. Тоді коледж потрапив під юрисдикцію України.

Миколаївський будівельний коледж займає одне з провідних місць в освіті м. Миколаєва серед середніх спеціальних навчальних закладів.

Миколаївський будівельний технікум був створений в 1944 році, і в 1990 році було реорганізовано в коледж. Коледж працює за власним статутом, який приймають загальними зборами трудового колективу. Статут погоджено з Міністерством освіти і науки України та затверджений Українською державною будівельною корпорацією.

У 1990 році Миколаївський будівельний технікум один з перших в Україні став називатися коледжем. Обумовлено це було не тільки і не стільки модою на нову назву, скільки тим, що ще в попередні роки його викладачі включилися в розробку програми ступеневої підготовки фахівців, і до 90-го року в цьому напрямку тут вже були зроблені суттєві напрацювання.

МБК КНУБА

Починаючи з 1994 випускники Миколаївського коледжу отримують кваліфікацію бакалавра. Таким чином у них є право вступити в Київський національний університет, Одеську академію будівництва та архітектури на 5 курс без іспитів за фахом спеціаліст або магістр.

За час свого існування Миколаївський будівельний коледж випустив понад 22000 фахівців. Зараз вони працюють у різних регіонах України і за кордоном. У коледжу хороша матеріальна база. Лекційні аудиторії та лабораторії обладнані сучасною технікою. Є гуртожиток, тир і два спортзали. Працюють спортивні гуртки.

Після випуску всі студенти обов'язково працевлаштовуються.

У коледжі завжди працюють курси підготовки для вступу.

Директор Миколаївського будівельного коледжу:

Нестерчук Валерій Андрійович.

Миколаївський будівельний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури

Відділення МБК КНУБА

Коледж здійснює підготовку молодших фахівців і бакалаврів на трьох відділеннях:

- «Будівництво»;

- «Інженерна механіка»;

- «Комп'ютерні науки».

За спеціальностями:

- «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»;

- «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання»;

- «Розробка програмного забезпечення»;

- «Архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр»;

- «Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт».

Дві останні спеціальності закладу вдалося відкрити в 2013 році. Електромеханіки для обслуговування машин і механізмів річкових портів Південного регіону - спеціальність дуже затребувана. Вже сьогодні це можна спостерігати, коли в заклад приходять заявки від підприємств. Підготовка архітекторів - архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр - це, по суті, подвійна спеціальність. В цьому році здійснився тільки третій набір на цю, на наш погляд, дуже перспективну спеціальність. Принаймні, в місті Миколаєві та області таких фахівців не вистачає. Спеціальність цю заклад розвиває і освоює в тісній співпраці з обласним управлінням архітектури, Київським університетом будівництва і архітектури та давнім партнером - Одеської академії будівництва та архітектури.

В минулому році відкрили великий клас малювання на 110 кв. метрів. Зараз продовжуються робитись класи макетування. Всі роботи з підготовки приміщення педколектив зробив своїми силами. Це справжня будівля, з системою опалення і сантехнікою. Залучаються до співпраці нові викладацькі кадри.

Так, видно по всьому, коледж і сьогодні розвивається, розширює свої горизонти. Його володіння - три навчальних корпуси з аудиторіями, майстернями, спортзалами, гуртожитком - складають 12 з половиною тисяч квадратних метрів площі. Студенти забезпечені всім необхідним, у тому числі житлом. До їх послуг буфет і їдальня, бібліотека на 63 тисячі примірників навчальної та наукової літератури.

Миколаївський будівельний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури, МБК КНУБА

Навчальний процес у Миколаївському будівельному коледжі Київського національного університету будівництва і архітектури

До трудового процесу студентів готує великий обсяг практик, передбачених навчальним планом. Під час першої практики у Миколаївському коледжі вони набувають навички робочих спеціальностей - штукатура, теслі, плиточника та ін., так що вже після другого курсу знаходять підробіток, якщо потребують матеріально. Крім того, всі капітальні та поточні ремонти своїх будинків студенти роблять своїми силами. Тут і відпрацьовуються робочі навички, отримані на практиці.

Після технологічної практики всі студенти отримують робітничі розряди. Це вже кваліфіковані фахівці, яких із задоволенням бере на роботу будь-яке підприємство. До кінця навчального року на столі директора закладу, як правило, вже лежать заявки на випускників. Деякі працевлаштовуються ще до закінчення коледжу і вже знають, де вони будуть працювати, але близько 98 відсотків йдуть вчитися далі, поступають у ВУЗи Києва, Одеси, Харкова. Свого часу приїжджали навіть представники з Московського інженерно-будівельного інституту, обіцяли дуже вигідні умови тим, хто захоче у них вчитися на бюджетних місцях. Не так давно з пропозицією про співпрацю приїжджали китайські викладачі будівельного навчального закладу провінції Ханьчжоу.

Студенти та студентський колектив Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури

Студентський колектив Миколаївського коледжу великий, на денному відділенні навчається понад 500 чоловік, і всі вони різні, але живуть разом, дружно і цікаво. Про організацію їх життя та побуту піклується Рада по студентському самоврядуванню, яку очолює Дмитро Попков. У радіусі інтересів і справ ради все студентське життя: робота спортивних секцій, науково-технічна творчість, художня самодіяльність.

Студенти Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури активно беруть участь у різних благодійних акціях по збору коштів та іншої допомоги біженцям та учасникам АТО. Крім того, є у них зобов'язання перед містом, зокрема, студенти приводять до ладу міський некрополь. Всього зараз не згадаєш, адже справ для молодих людей з активною життєвою позицією знаходиться чимало.

Отже, Миколаївський будівельний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури – це сучасний заклад у Миколаївській області, який користується популярністю серед студентів не лише області, але і всієї України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!