Роздрукувати сторінку

Республіканське вище училище фізичної культури, РВУФК

« Назад

05.04.2015 14:07

Республіканське вище училище фізичної культури - вища учбова установа фізичної культури і І рівня кваліфікації в Києві.

Республіканське вище училище фізичної культури, РВУФК

Загальна інформація

Республіканське вище училище фізичної культури створене в жовтні 1966 року розпорядженням Кабінету Міністрів України. Заклад є основною установою для формування спортивних команд для збірних об’єднань України.

В установі освіту здобувають діти з 6 по 11 класи, де навчаються за положеннями загальноосвітньої школи і суміщають із уроками спорту (12 форм). Після отримання атестату школи учні отримують змогу вступати до цього ВНЗ, якщо вони включені до структури збірної команди України або є призерами конкурсів та першостей України з типів спорту, якими цікавляться.

РВУФК виховання має факультети:

- футболу;

- легкої атлетики;

- спортивної гімнастики;

- фехтування;

- художньої гімнастики;

- плавання;

- синхронного плавання;

- дзюдо;

- вільної боротьби;

- боксу;

- акробатики;

- велоспорту;

- настільного тенісу.

РВУФК

В закладі діють:

- будівля учбового та спального корпусів;

- 5 футбольних майданчиків;

- футбольний стадіон;

- 2 приміщення для фехтування;

- призначена будівля для спортивної гімнастики;

- легкоатлетичне приміщення;

- поле з легкоатлетичними доріжками;

- басейн.

За період свого становлення училище сформувало 23 переможця Олімпійських ігор, 192 призера світу і Європи, 45 заслужених діячів спорту, більше ніж 2000 спеціалістів спорту. У ньому освіту здобуває більше ніж 500 студентів. 13 студентів закладу були організаторами збірної команди України на Олімпійських іграх 1996 року в Атланті (4 серед них стали переможцями ігор зі спортивної гімнастики і легкої атлетики), 27 випускників - на Олімпійських іграх 2004 р. в Афінах (6 серед них стали бронзовими чемпіонами з фехтування та художньої гімнастики).

Поміж випускників закладу: переможці світу з легкої атлетики Жанна Пінтусевич та Олександр Багач, призер Європи та світу з фехтування Наталія Конрад і Володимир Лукашенко, олімпійські переможці - Вадим Гутцайт та Олександра Тимошенко, призерки світу з художньої гімнастики Тамара Єрофєєва і Ганна Безсонова, цілковита переможниця Європи зі спортивної гімнастики Аліна Козич, переможець першості Європи з фехтування Юрій Приходько, срібний чемпіон першості світу з фехтування Василь Калинський.

Республіканське вище училище фізичної культури (РВУФК) здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Фізична культура, спорт і здоров'я людини.

Республіканське вище училище фізичної культури, РВУФК

Зараз десятки випускників факультету футболу РВУФК грають майже у всіх командах світової Прем'єр - ліги , а також у колективах Першої та Другої ліг. Є  студенти і в структурі національної збірної України. Це - динамівський півзахисник Денис Гармаш. В закладі широко ухвалили положення бувшого Президента України Віктора Януковича про запровадження в життя державного положення становлення футболу в нашій державі.

РВУФК є державною вищою учбовою установою І рівня кваліфікації, структурним відділенням якого є загальноосвітня школа-інтернат спортивного напрямку II-III ступенів, що здійснює положення загальної середньої освіти.

Заклад І рівня кваліфікації проводить формування спеціалістів освітнього рангу неповної вищої освіти, освітньо-кваліфікаційного рангу «молодший спеціаліст» з кваліфікації «Фізична культура і спорт».

На сьогодні в закладі освіту здобуває 570 хлопців і дівчат. Поміж них ‑ 5 майстрів спорту світового класу, 61 майстер спорту України, 102 претенденти у майстри спорту.

На XXX Олімпійських іграх у Лондоні у структурі збірної олімпійської команди України брали участь 30 студентів закладу. Так, Єлизавета Бризгіна (тренер – Володимир Федорець) отримала бронзову перемогу у легкоатлетичному змаганні 4 х100 метрів.

Зросту і творчості професіоналізму студентів широко сприяє модерна спортивна база. До послуг юних спортсменів два обладнані приміщення з фехтування, легкоатлетичний і футбольний стадіони, плавальний басейн, 5 футбольних майданчиків, облаштований зал спортивної гімнастики, укомплектоване приміщення боротьби, 5 накритих тенісних кортів. Укомплектовані та цілком відреставровані два гуртожитки (цілком оплачуються за кошти держави), дві столові.

Республіканське вище училище фізичної культури

Матеріально-технічне оснащення училища доповнює учбова будівля, медична частина, бібліотека, комп’ютерна зала, пральня, гаражі для зберігання машин та іншого транспорту та складські будівлі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!