Роздрукувати сторінку

Перший Київський медичний коледж, ПКМК

« Назад

Це - один з найдревніших медичних учбових установ України.

Він є продовжувачем Фельдшерської школи, яка була створена у 1842 році.

Перший Київський медичний коледж, ПКМК

За своїм навчальним та учбово-методичним характером коледж відноситься до учбових закладів, які формують ґрунтовне, висококультурне, практичне формування медичних сестер, фельдшерів, лаборантів, помічників санітарних лікарів та лікарів-епідеміологів для лікувально-профілактичних установ м. Києва та України.

Перший Київський медичний коледж - це модерний учбовий заклад з широкою матеріальною структурою, що формується з певної чисельності класів та лабораторій, укомплектованих модерними устаткуваннями та навчальними підручниками.

У коледжі діють умови не тільки для оволодіння майбутньою спеціальністю, а й для всестороннього становлення - бібліотека, читальний зал, спортивний та тренажерний зали, створені організації художньої самодіяльності та спортивні відділи.

Навчально-виховну діяльність створює широкопрофесійний науково-викладацький склад. Визначні учителі коледжу є видавцями книжок, посібників, учбових планів, програм. На даний момент учбова установа здійснює формування студентів за кваліфікаціями І-ІІ рівнів акредитації.

Становлення спеціалістів відбувається як за державною формою, так і за контрактною. Якщо Ви надумали віддати своє життя допомозі хворим і немічним людям, Вам характерні людяність, співчуття, ласка, доброта, ласкаво запрошують до Першого Київського медичного коледжу.

У вересні 1910 року фельдшерську школу реорганізовано у фельдшерсько-акушерську. Тепер тут почали братися і дівчата, які мали  за 4 роки опанувати план фельдшерського курсу і за один рік – акушерського.

У роки I-ї світової війни в школі формувався земський шпиталь, а навчання відбувались у закладі жіночого медичного інституту при Кирилівській лікарні.

ПКМК

Фельдшерсько-акушерська школа часто видозмінювала своє ім’я. Так, з 1923 по 1926 рік носила назву Київська школа помлікарів по допомозі за хворими; з 1931 по 1935 рік - Київський медичний технікум загального диспансеру; з 1935 по 1954 рік - Київська фельдшерсько-акушерська школа; з 1954 по 1991 рік - Київське медичне училище № 1; з 1991 року - Перше київське медичне училище; з – 2001 року Перший  київський медичний коледж.

Не дивлячись на видозміни у назві, політичні, економічні ситуації 20-30-х років, училище й далі намагалося випускати медичних робітників.

22 червня 1941 року гітлерівська Німеччина здійснила атаку на нашу державу. Великий вклад у знищення ворога здійснила армія медиків, допомагаючи рятувати життя тяжко ранених, хворих, здійснюючи їх боєздатну та трудову роботу.

На основі Київської фельдшерсько-акушерської школи був створений періодичний військово-санітарний потяг № 1078 під начальством С.І.Тихонова. Медичний колектив потягу в кількості 30 осіб, у важких умовах війни створював меддопомогу військовим. Про санітарний потяг № 1078 не дає забути поставлена на будівлі основного навчального відділення по вул. Мельникова, 14 меморіальна плита.

Перший Київський медичний коледж, ПКМК

Перший київський медичний коледж  залишався тривалий період методичним осередком і основою для коледжів м. Києва № 2, 3, 4 та Київської області. Педколективом викладачів здійснювалась велика методична діяльність, постійно відбувались міські та обласні заходи, семінари. Величезна подяка в цьому методистів П.Я.Стебленка, Л.Ф.Басараб, Рухленко В.Я.

У Першому київському медичному коледжі набували знань навчальної, організаторської, виховної діяльності сьогоднішні завідуючі Київського медичного коледжу № 2 - В.Ф.Сидельников, Київського медичного коледжу № 3 - Т.Г.Лежненко.

У повоєнні часи начальниками коледжу були А.Г.Мартиненко, В.Г.Боченко, Н.К.Ходакова, П.В.Хоменко,  А.О.Гордов.

У коледжі добре обладнані учбові класи, лабораторії, аудиторії, комп'ютерні аудиторії. Бібліотека надає студентам необхідну учбову та художню літературу, якої числиться до 60 тисяч екземплярів. До можливостей студентів - читальний зал.

Практична робота відбувається більше ніж на 15 медичних установах м. Києва. Навчання здійснюють в коледжі високоосвічені, розумні педагоги більшість вищої та першої кваліфікації.

За 167 років коледж сформував більше ніж 70 тисяч 600 спеціалістів. Коледж гордиться тим, що більшість його студентів стали відомими науковцями. У  коледжі студенти набувають не тільки теоретичні знання, а й збільшують загальноосвітній, культурний рівень, стають гідними жителями України.

Для них створюються екскурсії, культзаходи. Хлопці і дівчата приймають участь у художній самодіяльності, відвідують спортивні відділення, діють у предметних гуртках.

Більшість випускників коледжу продовжують освіту у вищих учбових установах, переважно медичного спрямування.

Перший Київський медичний коледж

Перший Київський медичний коледж щорічно турбується про те, щоб його випускники отримали ґрунтовні знання, мали змогу присвятити себе добрій справі охорони здоров'я людей вільної України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!