Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Київської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Київської області \ ЗВО (ВНЗ) Київської області та їх рейтинг \ 113. Навчально-науковий інститут інформаційної безпеки Національної академії Служби безпеки України, ННІ ІБ НА СБ України

Навчально-науковий інститут інформаційної безпеки Національної академії Служби безпеки України, ННІ ІБ НА СБ України

« Назад

10.06.2015 15:46

Національна академія СБ України - один у країні учбовий заклад, який одержав сертифікат МОН України на здійснення підвищення спеціалізації спеціалістів режимно-секретних структур державних органів, органів місцевого самоврядування, організацій, підприємств та установ України, що здійснюють роботу, що пов’язана з державною таємницею. Підготовку та проведення відповідних курсів забезпечують педагоги Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки.

Навчально-науковий-інститут-інформаційної-безпеки-Національної-академії-Служби-безпеки-України, ННІ-ІБ-НА-СБ-України

Загальна інформація про ННІ ІБ НА СБ України

Навчально-науковий інститут інформаційної безпеки - функціональне відділення Національної академії СБУ, яке проводить навчання спеціалістів для галузі інформаційної безпеки та охорони державної таємниці за рахунок фізичних і юридичних осіб. Велика кількість випускників закладу працюють за спеціальністю у структурних відділеннях сектору безпеки та оборони України, на підприємствах та в установах різноманітних форм власності, передусім у банківській галузі.

З 2003 р. в рамках заходів співтоваришування Україна-НАТО на основі ННІ ІБ кожного року відбувається семінар підвищення спеціалізації робітників державних органів, організацій, установ і підприємств України, які працюють з інформацією НАТО з обмеженим доступом.

У 2004 р. був проведений перший набір молоді, а 2008 р. – перший випуск бакалаврів за напрямком «Організація захисту інформації з обмеженим доступом». У 2010 р. в Інституті створено напрям навчання – «Управління інформаційною безпекою», а в 2015 р. утворено новий напрям спеціалізації – «Правознавство (кваліфікація – інформаційна безпека)».

Навчально-науковий-інститут-інформаційної-безпеки-Національної-академії-Служби-безпеки-України

Історія утворення інституту ННІ ІБ НА СБ України

В період свого формування та становлення навчально-наукове відділення Національної академії СБ України пройшов 4 головних етапи функціональних змін:

- Підрозділ проблем захисту державних секретів у структурі Центру наукових досліджень НА СБ України (листопад 1999 р. – березень 2001 р.).

- Відділення № 4 НА СБ України (березень 2001 р. – жовтень 2003 р.).

- Інститут захисту інформації з обмеженим доступом НА СБ України (з жовтня 2003 р. по грудень 2009 р.).

- Навчально-науковий інститут інформаційної безпеки (грудень 2009 року – сьогоднішній час).

Першим директором закладу був минулий керівник Національної академії СБ України доктор істор. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України генерал-лейтенант В.С. Сідак.

ННІ-ІБ-НА-СБ-України

Сьогоднішні напрями навчання Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки Національної академії Служби безпеки України

ННІ ІБ НА СБ України не стоїть обабіч євроінтеграційних процесів реформування освітньої сфери, покращуючи зміст та напрями формування здобувачів вищої освіти згідно з положеннями Закону України «Про вищу освіту», інших законодавчих актів, якими керується навчальна робота, а також вимог ринку праці. При цьому докладає усі зусилля, щоб зберегти свої унікальні надбання в рамках нових кваліфікацій, за якими проводитиметься набір у 2016 р.:

- Менеджмент (кваліфікація – організація захисту інформації з обмеженим доступом);

- Кібербезпека (кваліфікація – управління інформаційною безпекою);

- Право (кваліфікація – забезпечення інформаційної безпеки).

навчальна робота в ННІ ІБ

Учбова програма майбутніх менеджерів із організації захисту інформації з обмеженим доступом спрямована на одержання студентами знань світової та вітчизняної законодавчої бази з проблем захисту інформації з обмеженим доступом, в першу чергу державної таємниці, службової інформації, комерційної таємниці, опанування організаційними та правовими засобами захисту інформації, створення режиму секретності, перевірки стану захисту секретної інформації в організаціях, установах, на підприємствах.

Плідна увага в період формування спеціалістів з управління інформаційною безпекою надається організаційно-технічним, організаційно-правовим та соціокомунікативним питанням. Вони оволодівають питання побудови та супроводження комплексних систем захисту інформації, заходи технічного та криптографічного захисту інформації, інформаційно-аналітичні методи управління інформаційною безпекою, методи та засоби інформаційної боротьби.

Навчання майбутніх спеціалістів права з кваліфікацією «забезпечення інформаційної безпеки» направлене на правові положення інформаційної безпеки підрозділів, організацій та підприємств різноманітних форм власності. Учбова програма забезпечує одержання студентами знань з інформаційного права, контроль галузі захисту інформації з обмеженим доступом, ґрунтовного опанування положеннями управління інформаційною безпекою, правовими методами аналізу та протидії загрозам інформаційній безпеці.

Матеріально-технічна структура ННІ ІБ НА СБ України

До можливостей педагогів і студентів – лекційні аудиторії й учбові кабінети, комп’ютерні кімнати та бібліотека з різноманітних сфер знань, гуртожиток та кафетерій.

логотип установи

Виховання і дозвілля Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки

Плідна увага в закладі надається патріотичному становленню студентів, яке має на меті формування спроможності до свідомого високоосвіченого застосування одержаних знань, шани за Вітчизну та вибрану спеціальність. Студенти активно приєднуються до участі у святкуванні загальнодержавних подій та пам’ятних дат, допомоги родинам членів СБ України, які полягли в районі здійснення АТО, великої кількості інших військово-патріотичних, культурно-просвітницьких, благодійних та спортивно-масових заходах. В першу чергу, з ціллю увічнення пам’яті, вшанування патріотизму і мужності позаштатного робітника СБ України, який поліг в процесі здійснення службового обов’язку в регіоні проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській області. Кожного року в переддень різдвяних свят студенти з подарунками та святковим виступом відвідують вихованців дитячої лікувально-профілактичної установи «Барвінок» (м. Боярка). Декілька років підряд спортивна команда Інституту здобуває перше місце у загальноакадемічних турнірах з баскетболу.

карта-Навчально-науковий-інститут-інформаційної-безпеки-Національної-академії-Служби-безпеки-України, ННІ-ІБ-НА-СБ-України

Отже, ННІ ІБ НА СБ України – це сучасний освітній заклад, який щороку щиросердно запрошує у свої лави нових випускників.