Роздрукувати сторінку

Національнa академія Служби безпеки України, НАСБУ

« Назад

10.06.2015 15:31

29 січня 2011 р. вперше в історії існування секретного відомства Служби Безпеки України були запрошені журналісти.

Національнa академія Служби безпеки України, НАСБУ

Основною метою зустрічі представників спецслужби з пресою стало надання інформації про підбір кадрів для роботи в структурах СБУ та навчання їх у вищих закладах країни.

На базі Вищих курсів КДБ СРСР у Києві була організована Національна Академія СБУ, яка перейняла найкращі традиції, методи та досвід роботи радянської секретної служби при підготовці молодих кадрів.

Всі викладачі є справжніми професіоналами з глибокими аналітичними знаннями здатні витримувати непосильні для звичайної людини психологічні і фізичні навантаження.

В системі СБУ «випадкові люди» не служать. Фільтрація кадрів дуже жорстка і кожен потенційний співробітник проходить ретельну перевірку, де крім особистих якостей кандидата встановлюються його родинні зв'язки і коло знайомих.

Завдання відділу кадрового забезпечення СБУ скрупульозно вивчити і перевірити майбутнього співробітника, щоб в органи державної безпеки не потрапили люди здатні дискредитувати звання офіцера СБУ.

Для молодих людей і випускників шкіл, які вирішили присвятити своє подальше життя службі захисту державних інтересів країни, була організована зустріч з представниками Національної Академії СБУ, які розповіли про умови прийому і навчальний розпорядок курсантів.

НАСБУ

Крім відмінного рівня знань шкільних дисциплін абітурієнтам при вступі необхідно скласти норми фізичної підготовки та пройти спецперевірку для подальшого допуску до секретної інформації.

Крім інших достоїнств важливі в абітурієнта «палаючі очі», в яких видно готовність до подальшої нелегкої служби. А знання академія дає дуже хороші і допомагаємо їх засвоїти курсанту на відмінно.

Велика увага в Академії приділяється також вивченню іноземних мов.

Крім англійської, німецької, французької та іспанської мов, курсанти засвоюють арабську, турецьку, китайську, румунську та інші рідкісні мови.

Знання іноземних мов для співробітників секретної служби є обов'язковим і необхідним для ведення розвідувальної роботи і забезпечення заходів протидії тероризму і шпигунства.

Національна академія Служби безпеки України, заснована в 1991 році, здійснює всебічну кваліфіковану підготовку в країні оперативних співробітників. У НАСБУ за двадцятирічну історію формувалися нові наукові традиції з історії національної спецслужби, теорії і практики контррозвідувальних операцій, психології в особливих умовах, оперативної та розшукової діяльності.

Курсанти академії СБУ вивчають право, кілька іноземних мов, інформаційну безпеку і основу національної безпеки держави. Академія готує висококласних фахівців для прикордонної служби, державної охорони, управління військової контррозвідки України. У НАСБУ заняття проходять на денному або заочному відділенні, після закінчення випускникам присвоюють кваліфікаційний рівень бакалавра, магістра або спеціаліста.

Національнa академія Служби безпеки України, НАСБУ

Національна академія служби безпеки України в даний час має четвертий рівень акредитації. У складі Академії працює Інститут із захисту інформації, який на базі вищої та середньої освіти на контрактній основі готує кваліфікованих фахівців для роботи в даній області. Академія СБУ має у своєму розпорядженні центром підвищення кваліфікації, перепідготовки кадрів, 5 факультетами, 35 кафедр, аспірантурою і докторантурою. У НАСБУ є військова кафедра та комфортабельні гуртожитки, відмінна матеріальна і навчальна база.

На ринку освітніх послуг України Національна академія Служби безпеки України здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців для спецслужб з 27 січня 1992 року. Академія була утворена на базі Вищих курсів держбезпеки в Києві як Інститут підготовки кадрів Служби безпеки України. Реорганізація інституту в Академію сталася в листопаді 1995 року, а в 1999 році вона отримала статус національної. В даний час Національна академія Служби безпеки являє собою багатопрофільний спеціальний вищий навчальний заклад, ліцензований IV рівнем акредитації. Керує Академією сьогодні ректор Ст. Мікулін.

Підготовка кадрів в Академії здійснюється на наступних факультетах:

- Факультет правознавства;

- Факультет державної безпеки.

Заняття проводяться на денному і заочному відділеннях, і після закінчення ВНЗ випускникам присвоюються освітньо-кваліфікаційні рівні бакалавра, спеціаліста або магістра.

У складі Академії функціонує Інститут захисту інформації з обмеженим доступом, який на базі середньої та вищої освіти за контрактом готує фахівців для роботи у зазначеній галузі. При вузі також діє центр підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, 5 факультетів, 35 кафедр, аспірантура і докторантура, видавництво.

Тут також успішно здійснюється підготовка учасників антитерористичних та інших спеціальних операцій. Випускники Академії найчастіше, по закінченні вузу, працюють в Управлінні державної охорони, Державної прикордонної служби, Головному управлінні військової розвідки Міністерства оборони України.

В академії проводиться навчання з подальшим отриманням спеціалізацій оперативних співробітників, філологів, фахівців в області інформаційних технологій. Випускник може отримати дипломи бакалавра, спеціаліста, магістра. На базі Вузу є студентський гуртожиток, військова кафедра, спортивний комплекс. Навчання проводиться на факультетах:

- Правознавство;

- Державна безпека;

- Філологія;

- Інститут захисту інформації з обмеженим доступом.

У складі Академії функціонує Інститут захисту інформації з обмеженим доступом, який на базі середньої та вищої освіти за контрактом готує фахівців для роботи у зазначеній галузі.

Цю учбову установу, єдину свого роду в країні, було створено положенням Кабінету міністрів України в січні 1992 року на базі колишніх Вищих курсів органів держбезпеки як інститут підготовки кадрів для СБУ. У 1995 році перейменовано в Академію, яка нещодавно згідно з Указом Президента України одержала високий статус Національної.

Сьогодні в Академії навчається півтори тисячі слухачів та курсантів. Всього ж за період незалежності України тут здійснили підготовку з різними термінами навчання більше ніж 3,5 тисячі співробітників, чотири тисячі офіцерів підвищили кваліфікацію. Всі вони працюють на найважливіших напрямках контррозвідувального захисту економіки, боротьби з корупцією та організованою злочинністю, тероризмом.

Національнa академія Служби безпеки України

Отже, сьогодні Національна академія Служби безпеки України гордо відчиняє перед абітурієнтами свої двері.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!