Роздрукувати сторінку

Київський професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка, КППК

« Назад

05.04.2015 12:31

Діяльність навчального закладу тісно переплітається з розвитком роботи формування спеціалістів в Україні. Формування педагогічних спеціалістів для професіонально-технічних закладів має довге коріння і являє собою вагому наукову цікавість, що створює можливість її дослідження на різних періодах.

Київський професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка, КППК

Посталі соціально-економічні умови в період Другої Світової війни і в післявоєнний період викликали потребу нових принципів до створення кадрів.

Проблема високоосвічених інженерно-педагогічних спеціалістів гостро постала в період війни. Багато педпрацівників і майстрів виробничого навчання з початку війни змушені були піти на лінію вогню.

Для надання училищу педкадрів в 1941 році минулого століття в систему трудових кадрів за прикладом деяких учбових закладів було затверджено інститут допомоги майстрові навчання із категорії найкращих учнів, які, не покидаючи навчання, допомагали викладачам в навчанні своїх однокурсників. В 1943/ 1944 роках кадрами педагогічного колективу було забезпечено школи і училища лише тільки на 77 %.

З ціллю надання формуванню трудових кадрів було створено розпорядження СНК СРСР від 7 липня 1943 «Про формування індустріальних технікумів в складі Головного управління трудових ресурсів для навчання майстрів виробничого навчання».

На здійснення цієї постанови 31 травня 1944 р. було створено Київський індустріальний технікум Міністерства трудових резервів СРСР. Початковий набір склав 138 хлопців та дівчат - випускників ремісничих училищ із різних  куточків України за двома кваліфікаціями "Обробка металів різанням" та "Металорізальні верстати".

Протягом 1976-1984, 1988-1993 рр. Київський індустріально - педагогічний технікум формував висококваліфіковані кадри для іноземних держав, перш за все: Монголії, Куби, СРВ, Камбоджі, Китаю, Афганістану, Анголи, Ємену, Буркіна Фасо, Марокко, Ефіопії та ін. У 1989-1995 рр. Учбова установа творчо взаємодіяла з Хейлудзянським інститутом економіки і транспорту (Китай).

З 1987 р. і по даний час коледжем керує Ольга Іванівна Щербак. З тих пір викладачі закладу приймали участь у діяльності навчально - методичного формування з інженерно - педагогічних спеціалізацій, утвореного на основі Свердловського інженерно - педагогічного інституту (нині Російського Державного професійно - педагогічного університету). Педколектив підвищував рівень освіти на відділенні підвищення кваліфікації в інституті, студенти продовжували навчання на старших курсах.

У 1989 році в межах науково - методичної ради середньо-спеціальної освіти, навчально - методичне об'єднання по інженерно - педагогічним кваліфікаціям розпочало діяльність, здійснену на створення взаємозв’язку індустріально - педагогічної та інженерно - педагогічної освіти. Вагому роль мала розробка учбових планів, що сприяють наступності освіти, іншої навчально - програмної та навчально - методичної документації для дослідницької експертизи з питань безперервної інженерно - педагогічної освіти за сприяння Київського індустріально - педагогічного технікуму (нині Київського професійно - педагогічного коледжу імені Антона Макаренка), Куйбишевського індустріально - педагогічного технікуму (нині Самарського професійно - педагогічного коледжу, Росія ) та Свердловського інженерно - педагогічного інституту (нині Російського Державного професійно - педагогічного університету).

КППК

КППК ім. А. Макаренка було утворено ще в 1944 році як технікум для формування спеціалістів виробничого навчання, на даний час Київський професійно-педагогічний коледж – поліфункціональний широкопрофільний вищий учбовий заклад I-II рівня кваліфікації у структурі безперервної професійної освіти.

Коледж проводить навчання студентів за денною, заочною, очно-заочною формами навчання та екстернат на ґрунті повної загальної середньої освіти і основної загальної середньої освіти за напрямами кваліфікації:

- "Педагогічна освіта";

- "Економіка і підприємництво";

- "Право" за освітньо-кваліфікаційними профілями "бакалавр", "молодший спеціаліст" і "кваліфікований робітник".

Випускники коледжу одержують атестат державного значення.

Педколектив закладу здійснює навчання за інноваційними мультимедійними педагогічними та мультимедійними технологіями навчання.

Навчально-лабораторна будівля коледжу становить площу 12241 кв. м. і знаходиться по вул. Ст. Чорновола, 24.

Для студентів наявні усі потрібні умови. До послуг здобувачів освіти 4 комп'ютерних класи з підведенням до Інтернету, спортивний зал - 800 кв. м., актовий зал на 300 місць, їдальня, медичний пункт, гуртожиток на 400 місць, бібліотека, читальний зал.

Факультети

Коледж проводить багатоступеневе формування спеціалістів на основі повної та основної загальної середньої освіти за різноманітними формами навчання (денна, заочна, екстернат) згідно з розпорядженням про освітньо-кваліфікаційний рівень - бакалавр, молодший спеціаліст, кваліфікований робітник, на 4 факультетах:

- Факультет "Педагогічний" (за напрямом підготовки);

- Факультет "Допрофесійний" (робітничих професій);

- Факультет "Економіка і підприємництво";

- Факультет "Правознавство".

Київський професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка, КППК

Методична діяльність

Науково-методична праця в КППК ім. А. Макаренко спрямована на інноваційність, творчість і вміння формувати необхідні знання фахівців згідно з потребами ринку праці.

Це створюється тяжкою клопіткою працею 6 кафедр і 13 методичних комісій. Викладачі кафедр і методичних комісій коледжу роблять тижні наук, де студенти мають змогу виявити свої успіхи у науково-пошуковій роботі.

Сьогодні на балансі у коледжі перебувають 137 педпрацівників, 13 з яких обдаровані науковими ступенями і вченими званнями.

З ціллю розвитку креативних можливостей студентів та учнів у коледжі постійно працюють факультативи художньої самодіяльності: гурток художньої фотографії, який створив Колос Микола Миколайович; літературний та театральний гуртки під покровительством Таксюр Яна Ілліча та Сивої Лариси Миколаївни; спортивне відділення спортивних ігор під егідою майстра спорту Юхименко Любові Михайлівни; гурток правового становлення під наглядом Беззубова Дмитра Олександровича.

Найменування гуртків кожного року збільшується. Так з попереднього року створена кафедра танцю, якою управляє Колос Наталія Миколаївна. Організатором і диригентом гурткової роботи у коледжі є Лозова Марія Степанівна.

Студенти з задоволенням здійснюють численні заходи до відомих дат та різних свят, приймають участь у міських змаганнях. Серед постійних заходів, що проводять учасники художньої самодіяльності та гуртків: велична посвята у студенти, День знань, захід-поздоровлення до Дня працівника освіти, огляд-конкурс художньої самодіяльності серед студентів першокурсників «Зірковий олімп», свято до Міжнародного дня студента, концерт-поздоровлення студентів та педпрацівників коледжу із Новим роком та Різдвом Христовим, відзначення річниці з дня народження Антона Макаренка, ім‘ям якого названо коледж, проведення вечорів із випускниками минулих років.

Київський професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка

Студенти та учні коледжу щорічно приймають участь та стають переможцями міських конкурсів, олімпіад, концертів з сучасної української естрадної пісні, студентської авторської пісні.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!