Роздрукувати сторінку

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, КНУ ім. Т. Шевченка

« Назад

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вважається одним з найпрестижніших вузів не тільки в Україні, але і за її межами. По загальноприйнятій думці, цей навчальний заклад є своєрідним центром національної науки і вищої освіти.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, КНУ ім. Т. Шевченка

Історія Київського національного університету починається з моменту його заснування у 1834 році. Спочатку тут був єдиний філософський факультет, який включав в себе історико-філологічне і фізико-математичне відділення. Але вже через рік був відкритий прийом на юридичний, а ще через п'ять років - на медичний факультет. До початку XX століття в університеті навчалося вже понад 5000 студентів.

У 1939 році Київському університету присвоєно ім'я Тараса Шевченка. До речі, поет працював тут протягом двох років в археографічній комісії. З 1994 року, згідно з Указом Президента, університет має статус національного. За роки своєї роботи Київський національний університет випустив зі своїх стін цілу плеяду вчених, письменників, музикантів. КНУШ закінчували свого часу Максим Рильський, Михайло Булгаков, Остап Вишня і десятки інших видатних діячів мистецтва і науки.

На сьогоднішній день до складу КНУШ входять 14 факультетів, 7 наукова бібліотека, сучасний ІОЦ, видавничо-поліграфічний центр, обсерваторія. В його структуру включені також інші вузи Києва. Тут по 70 спеціальностями навчаються близько 25 тисяч студентів. Навчальний процес забезпечують понад 3000 науково-педагогічних працівників, 82% з яких мають вчені ступені і звання.

Історія даного вищого навчального закладу налічує понад століття продуктивної освітньої діяльності. Статус національного автономного університету ВУЗ придбав у квітні 1994 року Указом Президента України. Сьогодні Київський національний університет імені Тараса Шевченка є всесвітньо відомим вищим навчальним закладом, центром культури, вищої освіти і прогресивної думки в Україні.

Червоний корпус Київського національного Університету імені Тараса Шевченка є найстарішим центральним корпусом університету, який розташований у центральній частині Києва на вулиці Володимирській. Червоний корпус являє собою пам'ятник архітектури національного значення. Червоний корпус Київського національного Університету фігурує в різного типу екскурсіях в Києві.

КНУ ім. Т. Шевченка

Історія:

Будівлю було зведено в період з 1837-го по 1843-го року. Корпус має в своєму розпорядженні 4 поверхи і споруджений у стилі популярного на той час у російській імперії, російського класицизму. Корпус університету був спланований під керівництвом знаменитого архітектора Вікентія Івановича Беретті і його сина - Олександра Беретті. Закладка фундаменту будівлі Університету була більш ніж урочистою. 31-го липня 1837-го року відбулася урочиста літургія, яка відбулася в Софійському Соборі .

Літургію провів Філарет і Митрополит Київський і Галицький, крім того, взяли участь офіційні особи Києва та області, а також студенти і викладачі Університету. Після, всі учасники літургії звершили Хресний хід з іконами та хоругвами по сучасній вулиці Володимирській (у частині, де розташований корпус, на той час був пустир, околиці мали сільський характер).

Там, де був розташований фундамент будівлі, встановили медаль з роком початку будівництва, у фундамент було покладено камінь, взятий з фундаменту Десятинної церкви. Крім того, була встановлена незвичайна мідна табличка і покладені три різних монети з платини, золота і срібла. Додатково, щоб підкреслити всю значущість події закладки будівництва університету, була випущена спеціальна медаль, яка з одного боку мала напис: «У світлі твоєму побачимо світло!», а з іншого боку був зображений російський імператор Микола I.

Як вже згадувалось вище, приміщення було закладено на пустирі, і вулиця Володимирська в той час ще не доходила до Університету. Це виразилося в нестандартній архітектурі будівлі. Справа в тому, що автори корпусу не знали з якого боку буде докладено вулицю, тому фасад будівлі був зроблений презентабельним як з східної сторони (сучасний фасад), так і з західної - з боку ботанічного саду. Говорячи про зовнішню архітектуру будівлі, хочеться підкреслити загальну монументальність будівлі, яскравим прикладом чого є колони біля головного входу. Спочатку, колір стін корпусу не був червоним. Беретті, запропонував пофарбувати корпус в жовто-білі фарби, але цю ідею не підтримали, і незабаром, будівлю було забарвлено, в притаманне йому і сьогодні, коричнево-червоне забарвлення.

До кінця невідомо, чому був обраний саме такий колір. Існує версія, що колір був обраний за подобою забарвлення Льодового Палацу в Петербурзі, або червоний колір університетських стін пов'язаний з стрічками ордена Св. Володимира (червона і чорна). Спочатку, безпосередньо навпроти східного фасаду корпусу знаходилася університетська площа, яка згодом отримала назву «Університетський сад», так як була перетворена в невеликий парк.  Трошки пізніше, парк отримав назву «Миколаївський сад», на честь засновника Університету, російського імператора Миколи I. Пам'ятник царю був встановлений в парку особою, безпосередньо, до Червоного корпусу в 1896-му році. На сьогоднішній день, на цій території розташований парк імені Тараса Шевченка, і однойменний пам'ятник, на місці колишньої статуї царя.

У 1939-му році, на честь святкування і урочистих заходів до 125-річчя з дня народження українського письменника і національного символу Тараса Шевченка, на місці, раніше демонтованого пам'ятника Миколі I, точно на тому ж місці і в такому ж напрямку був встановлений пам'ятник Тарасу Шевченку.

На сьогоднішній день, в червоному корпусі національного Університету розташовані ректорат і протекторат, юридичний, психологічний, соціологічний, історичний та філософський факультети, а також ряд музеїв.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, КНУ ім. Т. Шевченка

Цікаві факти:

В честь заснування будівлі Університету була виготовлена спеціальна медаль з написом: «У світлі твоєму побачимо світло!» з одного боку, і з зображенням російського імператора Миколи I з іншого.

Автори корпусу не знали з якого боку буде докладено вулиця Володимирська, тому фасад будівлі був зроблений презентабельним як з східної сторони (сучасний фасад), так і з західної - з боку ботанічного саду

В структуру університетського комплексу сьогодні входять наступні факультети: біологічний, географічний, геологічний, економічний, історичний, кібернетики, механіко-математичної, підготовчий, радіофізичний, соціології та психології, фізичний, філософський, хімічний, юридичний.

В даний час у складі всього університетського комплексу навчається 30 тисяч студентів. Їх діяльністю керує висококваліфікований професорсько-викладацький колектив, що складається з понад 2000 науково-педагогічних та понад 1000 наукових працівників на 158 кафедрах. Ними активно публікуються різні монографії, підручники, навчальні посібники та наукові статті, у тому числі за кордоном і в професійних виданнях.

Студенти вузу проживають у студентському містечку з комфортабельними гуртожитками, комп'ютерними клубами, спортивним комплексом, їдальнями, кафе, танцювальними залами. Університет також має санаторій-профілакторій, оздоровчо-спортивний комплекс у Криму, на узбережжі Чорного моря, в Київській області, і на березі річки Дніпро.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка розташований за адресою р. Київ, вул. Володимирська, д. 64.

Вступники, які бажають покращити свої знання для вступу до ВУЗУ можуть записатися на підготовчі курси з навчанням на денній, вечірній формі, лекторій влітку, курси вихідного дня, курси китайської мови і на інші курси на платній основі з терміном навчання від декількох тижнів до декількох місяців. Підготовче відділення має два гуртожитки. Слухачі денного відділення з інших міст можуть проживати в гуртожитку.

Форма навчання в університеті - денна, заочна, екстернат на бюджетній основі та на контрактній основі. Поступити в університетможуть не тільки громадяни України, але й громадяни інших держав відповідно до міжнародними договорами. Навчання іноземців здійснюється за вибором або українською або російською мовою тільки на контрактній основі.

По закінченні навчання всі бажаючі можуть продовжити навчання в аспірантурі та докторантурі.

Університет пишається своїм студентським містечком, в якому розташовані вісімнадцять комфортабельних гуртожитків, комп'ютерні клуби, спортивний комплекс, їдальні, кафе, танцювальні зали.

Велика увага приділяється здоровому способу життя студентів, для їх оздоровлення є санаторій-профілакторій, оздоровчо-спортивні комплекси на узбережжі Чорного моря в Криму, на березі річки Дніпро в Києві.

Навчальні корпуси Вузу оснащені сучасним обладнанням, є астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад, зоологічний та геологічний музеї, де студенти проходять практику, читальні зали, бібліотеки, туристичний клуб, студентський клуб, випускається власна газета, є супутникове ТБ, спортивні комплекси і спортивні зали.

Національний університет співпрацює з більш ніж 170 університетами понад 50 країн світу. Більше п'ятисот громадян з інших держав навчаються в університеті.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Урочисті заходи в Київському національному університеті імені Тараса Шевченкапроводяться з нагородженням кращих студентів.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!