Роздрукувати сторінку

Київський інститут музики імені Р.М. Глієра, КІМ ім. Р.М. Глієра

« Назад

Багато людей просто мріють займатися вокалом, але, на жаль, не мають відповідного таланту. Тому доводиться або жертвувати своїми мріями і вибирати щось інше, або добиватися свого. Сьогодні навчитися співати не складає ніяких труднощів, головне, щоб було бажання і більше вільного часу. Практично в кожному місті України є відповідні музичні школи та різні Вузи, які готові навчати співу, музиці і в загальному музичній кар'єрі. Можна сказати, що ніколи не пізно починати співати, головне це робити в професійному колі і з справжніми професіоналами.

Київський інститут музики імені Р.М. Глієра, КІМ ім. Р.М. Глієра

Гітара - самий популярний інструмент. Багато хто мріє навчитися грати саме на ній, вивчити всі акорди і почати гарно співати. Також немало важливим і поширеним інструментом для ігор є фортепіано, тим більше що воно асоціюється з престижем і багатством. У сьогоднішній музичній артилерії є велика кількість різних музичних інструментів, тому підібрати щось для себе і своєї душі зовсім не важко. Так само як і співати, навчитися грати на будь-якому з всіляких інструментів ніколи не пізно.

Київський інститут музики ім. Глієра може похвалитися багатою та цікавою історією. 18 січня 1868 року в Києві почало роботу перше на території Росії і України навчальне музичне училище. Першим абітурієнтам училища пропонували навчання в п'яти класах. Студенти могли обрати спеціальність фортепіано, скрипку чи віолончель. Викладали також вокал, теорію музики.

На роботу були запрошені відомі на той час музиканти і педагоги з консерваторій Праги, Берліна, Парижа та Лейпцига. Потім викладачами училища, як правило, ставали його ж випускники.

З 1913 року на базі училища була заснована консерваторія. З 1914 року училищем керував відомий композитор Р. Глієр. Саме під його керівництвом у закладі утворилася неповторна музична школа. Серед учнів Глієра слід виділити Л. Ревуцького та Б. Лятошинського. У 1956 році Верховна Рада України присвоїла училищу ім'я Глієра.

З училищем пов'язані імена знаменитих музикантів, наприклад, Миколи Лисенка, Олександра Кошиця, Григорія Верьовки, Володимира Симоненка. Серед випускників закладу піаніст Володимир Горовиць, композитори Платон і Григорій Майбороди, співаки Дмитро Гнатюк, Діана Петриненко.

Є денна та заочна форми навчання. Залежно від терміну навчання студенти можуть отримати звання молодшого спеціаліста, бакалавра, а також спеціаліста або магістра.

КІМ ім. Р.М. Глієра

На сьогоднішній момент у вузі навчаються більше семисот студентів з різних країн. Які спеціальності можна освоїти в інституті?

Це і фортепіано, струнні інструменти. Можна освоїти теорію музики, вокал. Є відділення народних та духових інструментів. Багатьох приваблює відділення джазової музики.

При інституті створені різні музичні колективи: жіночий хор, камерний хор, симфонічний і камерний оркестри. Є також капела бандуристів, духовий оркестр. З 1989 року зі студентів і викладачів ВНЗ був створений біг-бенд. Хлопці грають відомі джазові стандарти, самі виконують аранжування. Зараз біг-бендом Глієра керує Денніс Аду.

Майбутні музиканти мають у своєму розпорядженні прекрасні зали для репетицій, нове музичне і звукозаписуюче обладнання. Студенти та випускники вузу часто влаштовують концерти, беруть участь у конкурсах. Іногороднім абітурієнтам ВНЗ пропонується проживання в гуртожитку.

Київський інститут музики імені Р.М. Глієра, КІМ ім. Р.М. Глієра

Училище засноване 1868 році.

Київське державне вище музичне училище ім. Р. М. Глієра сьогодні - це сучасний вищий музичний навчальний заклад, який готує спеціалістів І-ІІІ освітньо-кваліфікаційного рівня за спеціальностями: "Фортепіано", "Оркестрові струнні інструменти", "Оркестрові духові та ударні інструменти", "Народні інструменти", "Спів", "Хорове диригування", "Музичне мистецтво естради", "Музикознавство", "Джаз".

Контингент студентів училища - громадяни України і зарубіжних країн - становить близько 700 осіб, які навчаються за рахунок державного бюджету України та на контрактній основі. Випускники отримують крім професійного також повну загальну середню освіту. Кращі випускники училища мають можливість продовжувати професійну освіту в мистецьких вузах Києва, України та зарубіжжя. Найтісніші зв'язки об'єднують КДВМУ ім. Р. М. Глієра з Національною музичною академією України ім. П. І. Чайковського, приблизно четверта частина контингенту якої складають випускники нашого училища. У свою чергу, викладацький колектив училища - це переважно випускники НМАУ ім. П. І. Чайковського.

Цей інститут заснований ще в 1868 році, який на сьогоднішній день є найбільш відомим і престижним навчальним закладом. Навчання дає можливість підготовки фахівців I-III науково-кваліфікаційних рівнів за відповідними спеціальностями. Також інститут випускає підготовлених фахівців для викладання у ВУЗах, що безпосередньо стосується музичних інструментів та вокалу. До всього цього проводитись підготовка викладачів художньої діяльності.

Відомі випускники КІМА: Таїсія Повалій, народна артистка України, Валерій Бурмістр - народний артист України, Тіна Кароль - лауреат конкурсу молодих виконавців, а на сьогоднішній день є також відомою артисткою України.

Викладачі інституту - це колектив високоосвічених музикантів - спеціалістів, поміж яких 40 докторів і кандидатів мистецтвознавства, 38 народних і заслужених артистів України, 19 заслужених діячів мистецтв, заслужених працівників культури України; в інституті викладають лауреати міжнародних та національних конкурсів, визначні виконавці, науковці, педагоги - методисти.

Педагогічний колектив інституту має видатні творчі успіхи - за останні 10 років студенти та творчі колективи інституту одержали більше ніж 500 перемог на міжнародних, національних, регіональних конкурсах, фестивалях, наукових конференціях.

В інституті здійснюється наукове видання "Київське музикознавство". На сьогоднішній день КІМ ім. Р. М. Глієра випустив 33 наукові збірники, що включають як праці провідних мистецтвознавців України, Росії, Німеччини, так і статті молодих музикознавців - студентів та аспірантів.

Київський інститут музики імені Р.М. Глієра

У період 2007-2010 років інститутом налагоджені міцні і різнобічні міжнародні зв'язки: угоди про співпрацю з 10 вищими навчальними закладами Польщі, Туреччини, Ірану, Німеччини, Сирії, Китаю, проведення на базі інституту майстер-класів провідних фахівців з США, Росії, Німеччини, Польщі, Туреччини, Ізраїлю, Фінляндії, Ізраїлю, спільні культурно - просвітницькі проекти з громадськими організаціями, творчими установами, посольствами 11 країн світу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!