Роздрукувати сторінку

Інститут екранних мистецтв, ІНЕМ

« Назад

Інститут екранних мистецтв заснований 12 жовтня 1992 року за ініціативою телебачення міста.

Інститут екранних мистецтв, ІНЕМ

Спочатку інститут складався з двох кафедр: кафедри телевізійного мистецтва і кафедри кіномистецтва, кожна з яких вела підготовку студентів за трьома спеціальностями: режисурі, звукорежисурі і операторській майстерності. Тоді ж на факультеті була взята за основу і сформована система творчих майстерень, як це практикується у творчих вузах.

Подальший активний розвиток інституту було пов'язане з відкриттям нових спеціальностей лінійки професій кіно і телебачення і появою в якості майстрів і викладачів яскравих творчих особистостей.

Липень 1993 року — оголошено і успішно проведено набір на нову для факультету спеціалізацію — «Тележурналістика». Проведено набір в першу майстерню кінорежисури неігрового науково-популярного фільму.

Липень 1994 року — проведено (спільно з Кафедрою комп'ютерної графіки) набір перший набір за спеціалізацією «Режисура комп'ютерної графіки».

Червень 1996 року - відбувся перший випуск студентів за спеціальностями «Режисура», «Кінооператорство», «Звукорежисура».

Липень 1996 року - здійснено перший набір за спеціальністю «Літературна творчість» («Драматургія»).

1997 рік - секція мистецтвознавства перетворена в кафедру.

Липень 1998 року - інститут розпочав підготовку студентів за спеціальністю «Зв'язки з громадськістю».

Важливим в розвитку інституту стало створення навчальної кіновідеостудії (а пізніше і навчальної телестудії), необхідних для виконання практичних робіт за спеціальностями. Серйозна реорганізація інституту була проведена за пропозицією викладачів, які брали участь у перевірці Університету.

Була змінена його структура: відбулася реорганізація кафедр за професіями. Виникли кафедри режисури, операторського мистецтва, звукорежисури, режисури мультимедіа, кафедра загальних дисциплін – мистецтвознавства. Кількість навчально-творчих майстерень, зросло з 6-и в 1992 році до 60-и до 2000 року.

На базі кафедри мистецтвознавства була відкрита аспірантура за спеціальністю «кіно-, теле-, та інші екранні мистецтва».

Червень 2003 року - відкрито спеціальність «Продюсерство кіно і телебачення». У подальшому була створена кафедра продюсерства, що ввійшла згодом до складу Інституту економіки і управління.

Червень 2005 року - здійснено перший набір за спеціальністю «Кінознавство».

Студенти надсилають свої картини на багато закордонних та російських фестивалів. За останні роки понад 125 студентів брали участь у міжнародних, більше 100 - в регіональних, міських і вузівських кінофестивалях, телефорумах, виставках, отримавши на них різні призи. Випускники інституту брали участь у багатьох «дорослих» фестивалях. Частина з цих вже професійних творчих працівників сучасного кінематографа отримала престижні нагороди.

ІНЕМ

Інститут екранних мистецтв давно підтримує творчі зв'язки з різними зарубіжними кіношколами, такими, наприклад, як датська медіашкола, Вищий інститут кіно і телебачення ім. Конрада Вольфа (Німеччина), кіношколи Іспанії, Великобританії, Угорщини, Фінляндії та ін.

В інституті давно ведеться наукова робота за напрямом «мистецтвознавство». Випускаються збірники наукових праць. За три останні роки видано 12 монографій, 3 підручники та навчальні посібники з грифом УМО.

40 викладачів є членами Спілки кінематографістів та інших творчих спілок України;

5 - членами європейських кіноакадемій;

10 - членами кіноакадемії «Золотий орел»;

16 - членами кінематографічних мистецтв «Ніка»;

2 - членами телевізійної академії Росії.

До теперішнього часу на факультеті накопичено солідний досвід роботи з підготовки творчих кадрів для кіно, телебачення та медіасфери. Створена систему підготовки таких кадрів в конкретних умовах нашого вузу та нашого міста, яка постійно вдосконалюється у відповідності з віяннями часу. Створена матеріальна база для проведення навчального процесу. Встановлені необхідні виробничі зв'язки з підприємствами кіно - і телевиробництва.

Факультет організовує і бере участь у цілому ряді регулярних заходів:

- дні відкритих дверей;

- День першокурсника;

- кінофестивалі;

- зустрічі з творчими працівниками кіно і телебачення.

Перспективи розвитку факультету пов'язані з перспективами розвитку всього вузу. У планах — відкриття напрямки бакалаврату «Теорія та історія мистецтва».

В інституті працюють майстри, які зарекомендували себе як найвищі професіонали, які знають кінематографічні процеси зсередини. Це практики, які продукують прогресивні зміни в сьогоднішньому кіно і на телебаченні, і тому здатні найкращим чином навчити цьому мистецтву своїх студентів. Без перебільшення можна сказати, що майстри ФЕІ — успішні у даний момент лідери своїх напрямків творчості.

Професорсько-викладацький склад факультету вирішує завдання підготовки конкурентоспроможних фахівців. Це актуально не лише для майбутніх випускників та педагогів, але і для галузевого ринку, який в даний час переживає справжній кадровий голод по всіх профільних професій, як технічним, так і творчим.

В якості практичних баз для студентів передбачені як великі кіностудії — так і безліч продюсерських компаній Києва. Можливі також стажування і навчання за обміном в європейських кіношколах.

Сьогодні на факультеті ведеться навчання за такими спеціальностями «Режисура ігрового кіно», «Режисура неігрового кіно», «Режисура анімації та комп'ютерної графіки», «Режисура мультимедіа-програм», «Режисура ТВ програм», «Режисура кіно і ТБ (КТР)», «Драматургія» (спеціалітет), «Драматургія» (бакалаврат), «Кінооператорство», «Кінознавство», «Кіномистецтво» (бакалаврат), «Звукорежисура кіно і ТБ».

Інститут екранних мистецтв, ІНЕМ

Отже, Інститут екранних мистецтв – це сучасний заклад освіти, який упевнено крокує у ногу з часом.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!