Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Івано-Франківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Івано-Франківської області \ ЗВО (ВНЗ) Івано-Франківської області та їх рейтинг \ 9. Івано-Франківський коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України, ІФКФВ НУФВСУ

Івано-Франківський коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України, ІФКФВ НУФВСУ

« Назад

Івано-Франківський коледж фізичного виховання – це сучасний освітній заклад, який надає ґрунтовні знання своїм студентам і залишається престижним ВУЗом в регіоні.

Івано-Франківський-коледж-фізичного-виховання-Національного-університету-фізичного-виховання-і-спорту-України

Становлення Івано-Франківського коледжу фізичного виховання

Станіславський технікум фізичної культури сформований 7 червня 1940 р. відповідно до Розпорядження Ради Народних Комісарів УРСР є суб’єктом навчальної роботи, яка проводиться з ціллю покращення навчальних потреб особи, суспільства і країни, і приєднаний до галузі управління МОН, молоді та спорту України, для здійснення діяльності учбового закладу були спрямовані 5 колишніх студентів Харківського інституту фізкультури - Хрестинин, Волошиновський, Пивоваров, Шаренков, Бережний. В. В. Шаренков був керівником, всі інші – педагогами. На перший курс було прийнято 150 осіб. Загалом це були молоді люди із західних куточків України. Перший учбовий рік встигли закінчити, а 22 червня 1941 р. велику кількість учнів і всіх педагогів разом з керівником забрали на фронт. Після завершення війни заклад продовжив формувати фахівців із фізичної культури і спорту.

У 1949 році Бережний М.М. назначається керівником технікуму і діяв на цій посаді понад 25 років. Під його управлінням заклад став головним освітнім закладом всесоюзного рангу. Саме у Івано-Франківську створювалися освітні програми і методики учіння спеціально-теоретичних і практичних предметів для 25 установ СРСР. Спорудження учбового приміщення, легкоатлетичного манежу, плавального басейну теж пов’язано з його іменем. У цей період був утворений викладацький склад однодумців, які покращили авторитет освітнього закладу не лише в Україні, але і поза її кордонами.

У 1978 р. після виходу на пенсію М.М. Бережного керівником технікуму було назначено Заслуженого робітника фізичної культури та спорту Герю В.А.

Цей час діяльність учбового закладу ознаменувалася сильною підготовкою спортивного резерву, який в майбутньому став шаною Прикарпаття. Це переможці і конкурсанти України, Європи, світу. Розпочинаючи з 2000 р., кожного року на основі коледжу відбуваються світові турніри з плавання, приурочені пам’яті минулого керівника Гері В.А.

Після виходу в 1988 році на пенсію Гері В.А. керівником технікуму стає Заслужений робітник культури України, високоосвічений спеціаліст і викладач, студент закладу Дебенко М. Б. За цей період була здійснена плідна робота по облаштуванню території технікуму, який став візитівкою м. Івано-Франківська. Якісно облаштовані аудиторії, комфортні модерні технічні засоби для удосконалення здійснення учбового процесу.

Вперше в історії закладу його студенти стали конкурсантами Олімпійських ігор в Атланті, Нагано, Солт-Лейк-сіті.

У 1995 році заклад одержав ранг коледжу фізичного виховання.

Під егідою М.Б. Дебенка заклад розпочав формування спеціалістів із молоді української діаспори Румунії і українського товариства глухонімих.

З 1999 року коледжем управляв Турковський Я. О., за цей період було, дещо удосконалено навчально-тренувальну структуру коледжу - відреставровано басейн. Облаштовано 3 комп’ютерні кабінети, комп’ютеризовано бібліотеку. З ціллю покращення освітнього процесу, студенти, набули змоги вільного доступу до глобальної сітки Internet. Головним досягненням колективу стало право учбового закладу формувати фахівців навчально-спеціалізованого рангу "Бакалавр”.

З 2009 р. керівником є студент закладу Пасічняк Л. В., який з гідністю продовжує традиції учбового закладу. Педколектив значно збагатився науковцями – докторами та канд. наук. відбуваються загальновідомі та всеукраїнські науково - теоретичні конференції, здійснилося переоблаштування манежу, створені спортивні майданчики, здійснено капітальний ремонт гуртожитку, актового залу, гімнастичного залу, ремонт легкоатлетичного манежу, переобладнання залу важкої атлетики, здійснено поточний ремонт учбових кабінетів, коридорів, заміна віконних та дверних блоків, та підвищено чисельність одиниць комп'ютерної техніки.

У 2011 р. освітній заклад пройшов сертифікацію з кваліфікації за навчально-спеціалізованим рангом "Молодший фахівець", тривалість дії ліцензії до 01.07.2016р. Згідно з ліцензією на освітньо-спеціалізований рівень "Бакалавр".

Івано-Франківський-коледж-фізичного-виховання-Національного-університету-фізичного-виховання-і-спорту-України ІФКФВ-НУФВСУ

Педагогічний колектив ІФКФВ НУФВСУ

На сьогодні у закладі працює 129 педагогів поміж яких 3 докт. наук, 3 професори, 13 канд. наук, 4 аспіранти, 5 доцентів, 3 заслужених діячів фізичної культури і спорту України, 19 майстрів спорту, 1 майстер спорту світового класу.

Івано-Франківський-коледж-фізичного-виховання-Національного-університету-фізичного-виховання-і-спорту-України, ІФКФВ-НУФВСУ

Навчально-виховний процес в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання

На денному підрозділі здобуває освіту більше 600 студентів, усім їм надані місця у гуртожитку. Більше 250 студентів здобувають освіту на заочному підрозділі.

База коледжу є однією з найкращих в Україні серед вищих учбових закладів – III-IV рангів кваліфікації, які формують спеціалістів з фізичної культури і спорту. Тут постійно відбуваються світові та загальноукраїнські турніри з багатьох видів спорту.

За 70 років роботи заклад підготував понад 14000 фахівців фізичної культури, що діють в усіх куточках України, а також в Румунії, Німеччині, Ізраїлі, США. Поміж яких більше 20 майстрів спорту світового класу - учасників Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, 263 майстри спорту понад 10 випускників стали докторами і канд. наук. Шаною колективу є популярні усьому світові колишні студенти закладу брати Роман та Василь Вірастюки, Юрій Літуєв, Неля Непорадна та інші.

З 01 квітня 2013 року ДВНЗ «Івано-Франківський коледж фізичного виховання» перейменовано в Івано-Франківський коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України.

У подальших планах розвитку учбового закладу збільшення чисельності студентів методом створення ряду нових кваліфікацій, переоблаштування навчального приміщення та студентського гуртожитку, покращення науково-пошукової праці педагогів та студентів.

ІФКФВ-НУФВСУ

Отже, Івано-Франківський коледж фізичного виховання – це сучасний освітній заклад, який надає ґрунтовні знання своїм студентам і залишається престижним ВУЗом в регіоні.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!