Роздрукувати сторінку

Надвірнянський коледж Національного транспортного університету, НК НТУ

« Назад

Надвірнянський коледж утворений Наказом Кабінету Міністрів України в жовтні 1999 року на базі Івано-Франківського автотранспортного технікуму та Івано-Франківської лісотехнічної школи. Історія становлення закладу дуже захоплююча, досвід - великий, загальна любов до студента і його шана до закладу дозволяє будувати плани на перспективу з величезною надією, на майбутнє.

Надвірнянський-коледж-Національного-транспортного-університету НК-НТУ

Історія Надвірнянського коледжу

Історія учбового закладу веде своє начало з 19 травня 1952 року, коли в Надвірній була сформована лісотехнічна школа механізації. Вона виростала, розширювалася, укомплектовувалася, в один і той же період формуючи висококваліфіковані робітничі кадри для України та інших територій Союзу, поки при ній, не припиняючи учбовий процес, у 1962 році був сформований Івано-Франківський індустріальний технікум. Утворення на основі школи технікуму та їхнє загальне становлення на протязі чотирьох років дало можливість збільшити та покращити учбову структуру, виховати ряд кваліфікованих спеціалістів, розвивати здобуття освіти відразу в багатьох напрямках від спеціалізованого співробітника - до директора виробництва низової ланки.

У 1966 р. технікум реорганізували в Івано-Франківський автомобільно-шляховий з підрозділом в м. Івано-Франківську (де знаходився заочний підрозділ), відокремили від лісотехнічної школи та утворили індивідуальний учбовий заклад, єдиний такого рангу в регіоні. В ньому здобувало освіту приблизно 330 учнів на очному та 150 учнів на заочному підрозділах, діяло 41 штатних та 21 позаштатних педагоги, навчання проводилося за такими кваліфікаціями: «Технічне обслуговування і ремонт автомобілів», «Бухгалтерський облік», «Хімічна технологія нафти і газу», «Використання автомобільного транспорту».

1999 р. став в історії досить суттєвим: два учбових заклади – Івано-Франківський автотранспортний технікум та Івано-Франківська лісотехнічна школа поєдналися в одне ціле, назва якому – Надвірнянський коледж.

Утворення коледжу збагатило популярність учбового закладу, в той же час підвищивши вимогливість викладацького складу до себе, до студентів, сприяло підвищенню відповідальності за якість формування спеціалістів.

Надвірнянський-коледж-Національного-транспортного-університету, НК-НТУ

Освітній процес у Надвірнянському коледжі НТУ

На даний період тут відбувається формування на базі основної загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти з 8-ми кваліфікацій на очному та 5-ти кваліфікацій на заочному підрозділах, а також за 17-ма робітничими напрямками на факультеті підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Здобувають освіту в закладі приблизно 1500 студентів (зокрема 500 на заочному відділенні) та 500 слухачів за робітничими спеціальностями.

Заклад цілком забезпечений висококваліфікованими викладацькими кадрами. Тут діє 131 штатних педагоги, поміж яких 3 канд. наук та 12 аспірантів.

Випускники Надвірнянського коледжу одержують диплом державного значення про вищу освіту з наданням спеціалізації молодшого спеціаліста.

А в липні 2004 року згідно з постановою Міністерства освіти і науки України і Розпорядженням Президента України «Про заходи щодо покращення системи вищої освіти України», Надвірнянський коледж був долучений до структури Національного транспортного університету як окреме функціональне відділення.

На основі коледжу в 2005-2006 н. р. створено заочне відділення Національного транспортного університету за такими кваліфікаціями: «Економіка організацій», «Здійснення перевезень і управління на транспорті», де вчать викладачі Національного транспортного університету.

Надвірнянський-коледж-Національного-транспортного-університету

Матеріально-технічна структура НК НТУ

До можливостей студентів і педагогів: одна триповерхова, три двоповерхових і чотири одноповерхових приміщення загальною територією 19,6 тис. м2; два гуртожитки на 432 чоловіки, торговий комплекс на 110 чоловік, гаражі учбових автомобілів і господарської техніки, бібліотека з читальним залом (книжковий фонд нараховує приблизно 100 тисяч екземплярів), актовий зал на 250 чоловік, Палац культури і відпочинку студентів на 500 чоловік, спортивний зал з комплексом спортивних територій, автодром, автономні котельні та водопостачальні станції, медпункт. В учбових приміщеннях облаштовано 50 освітніх класів, з них 8 комп’ютерних кабінети, 9 аудиторій, 8 учбово-виробничих майстерень. Для навчання застосовуються більше 120 модерних комп’ютерів, 10 одиниць автотранспортної техніки, 50 одиниць верстатів та іншого технологічного устаткування. Філія коледжу формується я з 14 учбових класів та 7 аудиторій, бібліотеки з читальним залом.

З ціллю покращення практичного навчання утворено центр учбової практики для трьох кваліфікацій. Класи і аудиторії цілком облаштовані технічними засобами навчання, кожного разу проводяться роботи з їх оновлення і збагачення. Для тиражування методичних посібників та вказівок застосовується спеціальна розмножувальна техніка.

НК-НТУ

Виховна діяльність в НК НТУ

Крім учбово-виховної роботи, в закладі звертається плідна увага розвитку спорту, художньої творчості та організації вільного часу. Діють спортивні гуртки з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, аеробіки, в яких залучено приблизно 180 чоловік. Студенти кожного разу здобувають переможні місця в турнірах на першість області серед колективів фізкультури вищих учбових закладів І-ІІ рангу кваліфікації. Масово-оздоровчою працею в коледжі охоплено біля 700 студентів.

Функціонують секції художньої творчості та клуби за захопленнями: хоровий, вокальні, народного та модерного танцю, колектив скрипалів, духовий оркестр, оркестр народних інструментів, драматичний гурток та студентський біблійний клуб. Учасники художньої творчості багато разів ставали переможцями обласних оглядів-конкурсів. Традиційно відбувається день відділення, День студента, зустрічі з письменниками, робітниками правоохоронних органів, лікарями, ветеранами визвольних змагань, туристичні екскурсії, поїздки до театру, історичних місць регіону. Плідна увага приділяється морально-духовному вдосконаленню студентів. У гуртожитку № 1 створена капличка, де всі охочі мають можливість зустрітися з духовними особами, які опікують учбовий заклад. У Надвірнянському коледжі утворено органи студентського самоврядування, які активно приймають участь в організації учбово-виховного процесу.

Гордістю учбового закладу є його студенти, які діють в різноманітних сферах народного господарства.

Молодшає і збагачується учбовий заклад молодими педагогами, які разом зі своїми старшими наставниками піклуються про майбутнє покращення учбово-матеріальної структури, про покращення освітньо-виховної та культурно-масової діяльності, утвердження його позитивного іміджу.

Отже, якщо ти хочеш мати гідну освіту, вступай до Надвірнянського коледжу НТУ.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!