Роздрукувати сторінку

Івано-Франківський державний коледж технологій та бізнесу, ІФДКТБ

« Назад

ІФДКТБ – це сучасний заклад європейського значення, який має всі умови для навчання та виховання підростаючого покоління.

Івано-Франківський-державний-коледж-технологій-та-бізнесу ІФДКТБ

Історія становлення Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу

У вересні 1964 року Указом Міністерства вищих учбових закладів СРСР про утворення технікуму радянської торгівлі було утворено навчальний заклад, першим керівником якого став Паляничка Павло Васильович. Вже в 1967 році відбувся перший випуск студентів.

У серпні 1991 року заклад реорганізовано на Івано-Франківський комерційний технікум.

У 2005 році технікум удостоєно сертифікованим «З відзнакою» за рангом загальноосвітньої школи ІІІ рангу. Започатковано стажування студентів в Єгипті.

ІФДКТБ

Педагогічний склад ІФДКТБ

123 педагогічні співробітники поєднані в 11 циклових комісій.

- Спеціалізована категорія «фахівець вищої кваліфікації» — 38 чоловік.

- Спеціалізована категорія «фахівець першої кваліфікації» — 27 чоловік.

- Спеціалізована категорія «фахівець другої кваліфікації» — 22 чоловіки.

- Спеціалізована категорія «спеціаліст» — 30 чоловік.

- Ранг педагога-методиста — 14 чоловік.

Викладацький колектив обслуговує 35 учбових класи та лабораторій закладу.

Івано-Франківський-державний-коледж-технологій-та-бізнесу

Бібліотека Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу коледжу

Бібліотека є інформаційним осередком закладу, який швидко надає вільний і безмежний доступ до інформаційних джерел. Головна ціль роботи бібліотеки ґрунтується на максимальному задоволенні потреб користувачів щодо інформації, забезпечення вимог учбово-виховного процесу в закладі.

Фонд книгозбірні широкопрофільний. Загальна кількість нараховує більше 39 тис. примірників, більша половина з них підручники та інша учбова література. Загальними силами педагогів та бібліотекарів утворюється електронна бібліотека, яка має електронні носії лекцій, методичні орієнтири з самостійного оволодіння матеріалу, методичну допомогу до виконання курсових робіт. При створенні фонду плідна увага приділяється періодичним виданням як джерелам найсучаснішої інформації. Бібліотека передплачує 37 назв журналів та газет.

На протязі року бібліотека Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу обслуговує більше 1600 користувачів, яким видається приблизно 30473 екземплярів на абонементі та в читальній залі.

До можливостей студентів електронний каталог, електронна форма систематичної картотеки статей. В той же час, у бібліотеці утворено та кожного разу поповнюються алфавітний каталог, систематична картотека статей, картотека на допомогу керівнику групи, картотека підручників та посібників, картотека персоналій, краєзнавча картотека та ряд тематичних картотек.

Студенти бібліотеки мають змогу вільного доступу до ресурсів мережі Internet. Бібліотека надає послуги по ксерокопії документів.

Впроваджуючи виховну, інтелектуально-розвивальну функцію бібліотека здійснює культурно-просвітницьку діяльність по гармонійному і всесторонньому становленню студентської молоді із використанням інтерактивних форм розповсюдження книги.

Подальші кроки розвитку бібліотека ІФДКТБ бачить в майбутньому впровадженні інноваційних технологій діяльності в практику роботи, покращенні інформаційного забезпечення студентів, автоматизації бібліотечних процесів.

Позааудиторні заходи в ІФДКТБ

Студенти закладу приймають різноманітну участь у великій кількості конкурсів, фестивалях.

Так, було проведено Свято подяки «Армія нескорених» для учасників сил АТО.

На свято було запрошено велику кількість педагогів та студентів. Від імені педагогів та студентів було виголошено слова подяки піснями, поетичними рядками, хореографічними номерами в душевній та гармонійній атмосфері. Всіх до глибини душі зворушили історії А. Яворського, колишніх студентів коледжу А. Войтулевича, Т. Мокляка, педагогів А. Лесика, М. Неспяка, які пройшли горнило війни.

Військові події змінили багатьох: перекували волю, душі, зболені серця. Пам’ятаючи про героїв нашої Батьківщини, всі присутні об’єдналися у великій любові та молитві за мир.

Щороку в гуртожитку Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу відбуваються Андріївські вечорниці. У виховному заході приймають участь студенти, які живуть у гуртожитку.

Відтворюються ті традиції та звичаї, які пов’язані з містичними ритуалами любовних чарів, що потім переродилися в усім знані ворожіння, котрі були так поширені поміж молодих юнаків та дівчат. Адже з древніх часів наша Україна відома культурною спадщиною традицій свого народу.

Івано-Франківський-державний-коледж-технологій-та-бізнесу, ІФДКТБ

Гуртожиток Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу

На території Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу розташовується гуртожиток. Він розрахований на 240 чоловік. В гуртожитку є всі потрібні умови для життя, навчання та дозвілля студентів:

- широкі кімнати облаштовані модерними меблями;

- кухнями для готування їжі;

- кімнатами для індивідуальної гігієни;

- кімнатою для самопідготовки, у якій є змога підвищувати свої уміння застосовуючи Інтернет.

Усі жителі гуртожитку дотримуються внутрішнього розпорядку. Місце проживання дається на час здобуття освіти в закладі. Розподіл місць в гуртожитку відбувається відповідно до рішення Ради гуртожитку та затверджується указом керівника.

Для належного дотримання умов проживання в гуртожитку діють фахові робітники (комендант, вихователь, зав. складу, психолог, паспортист, чергові та тех. працівники), які відповідають за такі напрямки роботи:

- освітньо-виховний процес;

- санітарно-побутові умови;

- дотримання правил внутрішнього розпорядку.

Проживання у гуртожитку ґрунтується на самообслуговуванні та самоврядуванні студентів. Важливим управлінським центром самоврядування в гуртожитку є його актив – Рада гуртожитку до якої включені: староста гуртожитку, старости поверхів, старости кімнат, та комітети, які вибираються на загальних зборах студентів.

Щоб підвищувати кругозір студентів Рада гуртожитку разом із співробітниками гуртожитку здійснюють огляд-конкурс «На найкращу кімнату», також вечори дозвілля з іграми, конкурсами такі як: “Вечір знайомств”, “День студента”, “Андріївські вечорниці” та інші заходи.

З ціллю поліпшення праці в гуртожитку запроваджене чергування педагогів, які організовують тематичні вечори, бесіди, консультації.

У 2008р. гуртожиток закладу здобув ІІ місце поміж ВНЗ І-ІІ рівня кваліфікації.

В 2009р. був удостоєний І місцем на обласному огляді конкурсу “Кращий гуртожиток”.

23 грудня 2013 р. здійснився обласний семінар вихователів, який відбувається раз на п’ять років.

Праця гуртожитку направлена не лише на те, щоб сформувати комфортне місце проживання. Його ціль – утворити комфортний мікроклімат у студентському середовищі, навчити студента самостійності в побуті, виховати відповідального жителя, вірного друга, порядну і чесну людину.

Вся діяльність в гуртожитку направлена на формування єднання студентської родини.

Отже, бачимо, що ІФДКТБ – це сучасний заклад європейського значення, який має всі умови для навчання та виховання підростаючого покоління.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!