Роздрукувати сторінку

Тлумацький коледж Львівського національного аграрного університету, ТК ЛНАУ

« Назад

Тлумацький сільськогосподарський технікум є одним з найстаріших закладів у західному регіоні.

Тлумацький-коледж-Львівського-національного-аграрного-університету

Історія Тлумацького коледжу

Його історія починається з Богородчанської однорічної сільськогосподарської школи рахівничих кадрів, заснованої ще в повоєнному 1949 році.

Перша книга наказів діяльності розпочата 29 квітня 1949 року. Книга велась російською мовою.

Наказом № 17 – перших викладачів Маслову Ніну Миколаївну (для викладання агробіологічних дисциплін та Маслова Андрія Павловича для викладання організації соціалістичних сільськогосподарських підприємств і планування сільського господарства).

Так поступово був сформований колектив Богородчанської однорічної школи рахівничих кадрів, яка проіснувала з 1949 до 1956 рік.

За 7 років її існування в школі підготовлено 950 бухгалтерів і рахівників для колгоспів Станіславської області.

У 1956 році на базі школи створений Богородчанський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку. Перший набір в технікум становив 150 учнів, з яких було сформовано 5 груп майбутніх бухгалтерів.

Першим директором був Іван Сидорович Сисуненко, а з 1958 до 1975 року справами технікуму керував Іван Тимофійович Петренко.

Вже в Богородчанах у технікумі була добре налагоджена навчально-виховна робота, про що свідчать книги наказів та протоколи педрад. Для прикладу наказ № 100 від 29 листопада 1962 року (наказ додається).

Чітко налагоджена робота та сувора дисципліна давала змогу випускати добре підготовлених спеціалістів бух. обліку для потреб сільського господарства.

В 1963 році 21 січня на засіданні Виконкому Івано-Франківської обласної Ради депутатів трудящих вирішувалось питання про переміщення Богородчанського сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку в м. Тлумач (архівний витяг рішення додається).

Переміщення бази технікуму в місто Тлумач було клопіткою роботою і заздалегідь готувалося. Про це свідчать знов-таки накази та архівні матеріали.

В березні-квітні питання переміщення бази технікуму було вирішено. Згідно рішень облвиконкому від 8 січня 1963 року на баланс технікуму передані будинки на вул. Леніна,4 (колишня школа), на вул. Кармелюка (колишнє МСТ), Леніна, 20 (колишня редакція), вул. Шевченка (колишній суд). Леніна 11 (колишня поліклініка). Головний навчальний корпус був розміщений на базі колишньої школи, що після війни тут працювала (з 1945 року).

Облаштування приміщень, ремонтні роботи, розміщення навчальної бази, надання житла для викладачів та обладнання учнівських гуртожитків - все це робилося під безпосереднім керівництвом Івана Петренка, директора технікуму.

Навчання в Тлумачі розпочалося 5 квітня 1963 року. Технікум став перейменований в Тлумацький сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку.

Тлумацький-коледж-Львівського-національного-аграрного-університету ТК-ЛНАУ

Початок 70-х років у ТК ЛНАУ

Районна освітня мережа збагатилася ще одним навчальним закладом. Питання освіти та виховання молоді вирішувались спільно з районним відділом освіти.

Разом з директором у Тлумач переїхав майже весь педколектив. Викладачам і працівникам були надані квартири для проживання. Жили однією дружною сім’єю, разом працювали і відпочивали.

На початку міського парку донедавна знаходився клуб технікуму, де працювала художня самодіяльність, проводились багаточисельні масові заходи, цікаві вечори, новорічні бали-маскаради.

У ті роки для охорони громадського порядку організовувалась добровільна народна дружина. Викладачі та студенти Тлумацького технікуму активно включалися в громадське життя міста.

У фойє влаштовувались тематичні виставки, проводились учнівські лінійки, організовувались студентські кафе, проводились шахматні турніри, книжкова торгівля, солодкі ярмарки.

В 1974 році згідно наказу № 345-к м. Київ по Міністерству сільського господарства від 29 липня директором технікуму призначений Пономаренко Віктор Федорович.

За час директорської діяльності Пономаренка В.Ф. особлива увага приділялася якості навчання, строгій дисципліні праці.

Висококваліфікований фахівець і досвідчений педагог, сумлінно відносився до своєї праці і тонко вникав в навчально-виховний процес.

Під особистим контролем директора Пономаренка була робота бібліотеки, гуртожитків, самопідготовка студентів, служби господарської діяльності, організація дозвілля студентів.

Проводилось соціалістичне змагання між групами за підсумками щомісячної атестації.

Якість навчання була дуже висока.

Велика увага приділялась наочним та технічним методом навчання.

В червні 1983 року директором технікуму призначений Дубровський Йосип Васильович.

У липні 1995 року за результатами конкурсного відбору директором призначена Ольга Григорівна Поліщук.

ТК-ЛНАУ

ТК ЛНАУ на сьогоднішній день

Долаючи проблеми сьогодення, Ольга Григорівна вже дев’ятий рік працює на посаді директора технікуму.

На сьогоднішній день Тлумацький коледж пройшов державну акредитацію і здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” із спеціальності “Бухгалтерський облік” і “Комерційна діяльність”.

Підготовка фахівців здійснюється за денною і заочною формами навчання.

Навчання проводиться в одну зміну.

Для цього працюють три навчальні корпуси.

Відповідно до сучасних вимог обладнано: 27 навчальних кабінетів та лабораторій, два комп’ютерні класи, радіоцентр, наближена до виробництва навчальна бухгалтерія, магазин «Комерсант».

До послуг студентів бібліотека з 50-тисячним фондом навчальної та художньої літератури.

В даний час в Тлумацькому коледжі навчається 350 юнаків та дівчат на денному та 150 на заочному відділенні. Навчальний процес ведеться з широким застосуванням передових форм і методів навчання, що забезпечує відповідність майбутніх фахівців сучасним вимогам виробництва.

ТК ЛНАУ інтегрований у систему вищої освіти західного регіону України, співпрацює з іншими навчальними закладами області, підпорядковується Міністерству освіти і науки України та Міністерству аграрної політики України.

Викладацький колектив ТК ЛНАУ складає 40 чоловік.

Більшість з них – висококваліфіковані, досвідчені педагоги з великим стажем роботи, які багато працюють, щоб дати студентам відповідну підготовку та наповнити їх життя цікавим змістом.

5 травня 2003 року у Народному домі міста Тлумача колектив Тлумацького коледжу звітував про свою діяльність з нагоди 40-річного ювілею роботи в Тлумачі, а з 1 вересня 2003 року – розпочав 5 трудовий десяток.

За 40 років існування в Тлумачі технікум підготував 7816 бухгалтерів і 257 комерсантів.

Це майже 320 студентських груп, кожна з яких має свою історію з долею кожного студента, що провів у Тлумачі свою юність.

Випускники ТК ЛНАУ працюють у різних точках України та за її межами, в організаціях та підприємствах різних форм власності.

А кожної весни, по традиції, в останню суботу травня, приїжджають, щоб зустрітися з технікумівськими друзями, викладачами, кураторами груп, діляться трудовими здобутками, розповідають про своє життя, згадують минуле.

Це – найхвилюючі моменти в житті колективу технікуму.

Тлумацький-коледж-Львівського-національного-аграрного-університету, ТК-ЛНАУ

Отже, ТК ЛНАУ – це сучасний заклад, який протягом років примножував творчу роботу і на даний час є перспективним навчальним закладом.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!