Роздрукувати сторінку

Калуський коледж культури і мистецтв, КККіМ

« Назад

Калуський коледж культури і мистецтв – вищий учбовий заклад І рангу кваліфікації, комунальної форми власності, який перебуває у підданстві управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації.

Калуський-коледж-культури-і-мистецтв КККіМ

Історія становлення КККіМ

Коледж здійснив своє становлення у 1954 р. в м. Снятині відповідно до розпорядження Міністерства культури УРСР від 8 лютого 1954 р. № 140 і мав ім’я "Технікум з формування культурно-освітніх робітників”.

Постановою Міністерства культури УРСР від 18 квітня 1962 р. № 18-853 заклад змінено в "Культурно-освітнє училище”.

16 серпня 1976 р. установу переміщено з м. Снятина в м. Калуш і реорганізоване в Калуське культурно-освітнє училище.

У 1990 р. Калуське культурно-освітнє училище змінене в Калуське училище культури.

Постановою Івано-Франківської обласної ради від 14.07.2005 р. № 631-17/2005 Калуське училище культури реорганізоване у Калуський коледж культури і мистецтв.

Контакти Калуського коледжу культури і мистецтв

Коледж розташований за адресою: вул. Ковжуна, 44.

E-mail: kkkim1976@ukr.net.

Калуський-коледж-культури-і-мистецтв, КККіМ

Учбовий процес у КККіМ

Заклад проводить навчання згідно держзамовлення і договірними зобов’язаннями фахівців для області культури регіону. Навчання відбувається за очною та заочною формами навчання на базі основної загальної середньої і повної загальної середньої освіти.

За 55 років роботи в учбовому закладі сформовано приблизно 9000 спеціалістів для сфери культури.

Навчальна робота в учбовому закладі відбувається згідно з Конституцією України та діючим законодавством, в першу чергу Законів України "Про освіту”, "Про вишу освіту”, наказів Президента і указів КабМіну України, указів та інших законодавчих актів МОН України, Статуту про державний вищий заклад освіти та Розпорядження про коледж.

Калуський-коледж-культури-і-мистецтв

Важливими завданнями Калуського коледжу культури і мистецтв є:

- проведення навчальної роботи з сертифікованих напрямів Культура і Мистецтво, яка забезпечує формування спеціалістів за навчально-спеціалізованим рангом "молодший фахівець” і відповідає положенням вищої освіти;

- забезпечення здобуття студентами знань у сфері культури і мистецтв, формування їх до професійної роботи;

- забезпечення здійснення умов держзамовлення та інших договорів на формування спеціалістів з вищою освітою;

- повідомлення вступників і студентів про ситуацію, що утворилася на ринку зайнятості;

- дослідження попиту на окремі кваліфікації на ринку праці і сприяння пошуку роботи спеціалістів;

- надання повної загальної середньої освіти жителям з базовою середньою освітою. На сьогодні педколектив діє над такими питаннями:

- впровадження Концепції національного виховання через гуманізацію та демократизацію учбово-виховного процесу;

- дослідження оптимальних методів збільшення якості формування спеціалістів та їх реалізація;

- збільшення науково-теоретичного рівня, спеціалізації та вдосконалення педмайстерності педагогічних робітників;

- осучаснення учбово-виховного процесу, науково методичного забезпечення лекційних, практичних, семінарських занять, індивідуальної роботи студентів;

- утворення високоефективної системи навчання і виховання, забезпечення духовного самоудосконалення особистості, становлення професійного, розумового і культурного потенціалу студентів, активізація креативного пошуку в процесі навчання;

- збільшення комп’ютерної мережі та рівня комп’ютеризації.

Згідно з постановою Державної атестаційної комісії МОН України від 25 липня 2011 р. протокол № 585986 учбовий заклад визнано сертифікованим за рангом вищого закладу освіти І рівня.

КККіМ

Напрямки навчання у КККіМ

Калуський коледж культури і мистецтв має право формувати спеціалістів навчально-спеціалізованого рангу "молодший фахівець” за кваліфікаціями:

- "Бібліотечна робота”;

- "Народна художня майстерність”;

- "Хореографія”;

- "Образотворче мистецтво”.

В учбовому закладі , який визнано Міністерством культури і мистецтв основним поміж училищ культури західного регіону України, навчальну і професійну підготовку проводить 83 педагогів, з них: 2 заслужених робітника культури України, 4 старших педагогів, 8 педагогів - методистів, 34 - вищої кваліфікації та 26 - першої кваліфікації, здобуває освіту 300 студентів.

Матеріально-технічна структура Калуського коледжу культури і мистецтв

В учбових приміщеннях - 50 кабінетів для лекційних, лабораторно-практичних та самостійних занять, студія звукозапису, комп’ютерний кабінет, хореографічні зали, бібліотека з читальним залом, студентський кафетерій.

За період свого становлення Калуський коледж культури і мистецтв сформував більше 5 тис. робітників культури – організаторів дозвіллєвої області, педагогів хореографії, артистів колективу народного танцю, педагогів образотворчого мистецтва, директорів креативних колективів пісенного, інструментального, хореографічного, театральної творчості, режисерів естради, організаторів видовищно-театралізованих, концертних програм, педагогів музики.

Творчий гарт студенти здобувають в народних аматорських групах: колективи танцю "Мереживо”, вокально-етнографічному колективі "Намисто”, оркестрі народної музики "Трембіта”, естрадному оркестрі – призерах загальноукраїнських, світових турнірів і фестивалів, мистецтву яких аплодували в Україні, Росії, Польщі, Бельгії, Франції, Німеччині.

Отже, Калуський коледж культури і мистецтв – це учбовий заклад майбутнього з новими творчими здобутками, інформаційними, комп’ютерними технологіями, модерною освітою, який гарантує високе професійне формування, змістовну організацію учбово-виховного процесу, незабутні студентські періоди!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!