Роздрукувати сторінку

Прикарпатський лісогосподарський коледж, ПЛК

« Назад

Прикарпатський лісогосподарський коледж - вищий учбовий заклад І рангу кваліфікації.

Прикарпатський-лісогосподарський-коледж, ПЛК

Історія ПЛК

Становлення Лісової освіти в Болехові досягає середини ХІХ ст. Політичні і економічні передумови того періоду зумовили створення відповідного учбового закладу. Друга пол. 19 ст. для Галицького лісівництва була вагомим періодом. Розпочалася торгівля деревом. У 1847 р. було створено залізницю до Кракова, у 1958 р. вона була продовжена до Перемишля, у 1874 – до Стрия і потім на Угорщину. В 1865 р. постали можливості для продажу дерева у Прусію. В цій ситуації появилася велика кількість проблем.

Розв’язання цих питань ґрунтувалося на освіті фахівців з лісового господарства. Тому в 1883 р. Керівництвом лісів та державних маєтностей Галичини, яка була включена в той період до Австро-Угорської імперії, в м. Болехові було утворено третю в усій Австро-Угорській імперії лісову школу, яка носила ім’я на той момент Нижча Лісова Школа в Болехові. Вона була другою після Львівської і формувала лісничих для діяльності в державних і комерційних лісах регіону. У 1887 р. вона була перейменована у Школу Лісничих в Болехові, а з 1922 р. стала носити назву Державна Школа для Лісничих в Болехові.

Нагляд над Школою здійснювала Рада Лісів у Львові, а у вищій інстанції – Міністерство аграрного господарства. Управління школою перебувало у підданстві надлісничого Болехівського Надлісництва. Школою управляли по черзі: надлісничий П. Гірек, в 1885 – К. Гетер, від 1894 р. – Ю. Петрл. В 1906 р. цю місію виконує С. Щенсьцікєвич і править установою до 1913 р. Після Першої світової війни в 1922-1923 рр. управління проводить надлісничий в Болехові С. Східлєр, згодом в 1930-1931 рр. – Густав Паттек.

Новий учбовий рік до 1902 р. розпочинався 1 жовтня. Екзамени складали в серпні. В 1902 р. початок учбового року було змінено на 1 вересня, а екзамени перемістили на кінець липня. Останній іспит в державній лісовій школі в Болехові здійснився у 1938 р. Студенти 1938-1939 учбового року отримали свідоцтво про те, що вони вислухали освітній курс, виданий Дирекцією державних Лісів 7 листопада 1939 р.

Станом на 1908 р. в Галичині діяло 163 студенти – вихованці Школи в Болехові.

Прикарпатський-лісогосподарський-коледж ПЛК

Про відмінний рівень умінь та знань студентів Болехівської Лісової Школи говорить той момент, що їх із задоволенням брали на працю у державні та комерційні лісові господарства, віддаючи їм першість перед студентами Крайової Школи Лісового Господарства у Львові. Ці дані краще говорять про значення і ранг установи. Після 1922 р. чисельність студентів підвищилася, відповідно збільшилася і чисельність випускників.

В минулі роки становлення в ній діяли визначні в подальшому науковці: керівник школи до 1994р. Ю. Д. Третяк, в 1953-1958 р. керівник Львівського лісотехнічного інституту; педагог школи О. Й. Королевич - професор, замісник кафедри цього ж закладу та інші. Студенти тих років ще на даний час працюють в лісовій сфері, стали визначними ученими. Студент школи Я. О. Сабан приклав велику кількість сил до сформування модерного закладу. Він був основоположником і приймав плідну участь у створенні лісового закладу.

Я. О. Сабан - автор понад 200 наукових праць лісівничо-екологічного і лісотаксаційного напрямку. Вчений вдало суміщав педагогічну і наукову діяльність. Відзначався вмінням приєднувати студентів до наукової роботи, що надало можливість йому успішно проводити аспірантську підготовку. Його студенти ставали призерами загальносоюзних та республіканських турнірів студентських наукових робіт.

У березні 2005 р. виповнилося б 80 років від дня народження визначного українського ученого в сфері лісівництва, лісової таксації, лісової екології Я. О. Сабана.

За значні здобутки у роботі становлення національної освіти в Україні, за успіхи у формуванні кадрів вищої спеціалізації, плідний науковий вклад та його практичну реалізацію Я. Сабану в 1992 р. Розпорядженням Президента надано почесний ранг Заслужений діяч науки і техніки України.

Біля школи лісничих був споруджений унікальний для Прикарпаття за флористичним видом дендропарк. Це один з найдревніших парків Івано-Франківщини, колекція якого утворювалася як з аборигенних деревних порід, так із привезених з Австрії, Швейцарії, Італії.

Становлення професійної Лісової школи розпочалося з 1993 року, коли в Болехові було сформовано лісовий ліцей-інтернат, а в 1995 р. Івано-Франківською обласною радою на основі знищення ліцею сформовано лісогосподарський технікум. В 1996 р. новоутворений педколектив розпочав діяти в новому вищому учбовому закладі 1-го рангу кваліфікації.

Літом 1998 р. здійснився перший випуск молодших фахівців.

Визначним в історії закладу став 2005 р. Цього року студенти та педагоги закладу стали членами Товариства лісівників України. Але важливо те, що в липні 2005 р. указом Болехівський лісогосподарський технікум перейменовано в Прикарпатський лісогосподарський коледж. Почався новий момент у становленні установи з відмінною історією та перспективним майбутнім.

Прикарпатський-лісогосподарський-коледж

Формування молодших спеціалістів у Прикарпатському лісогосподарському коледжі

У Прикарпатському лісогосподарському коледжі формують молодших фахівців за кваліфікаціями:

Очна форма навчання:

- "Лісове господарство" (тривалість освіти: 9клас – 4р), кваліфікація – технік лісового господарства;

- "Зелене будівництво та садово-паркове господарство" (тривалість освіти - 3, 7р.), спеціалізація – спеціаліст садово-паркового господарства;

- "Бухгалтерський облік" (тривалість – 3р.), спеціалізація – бухгалтер;

- "Туристичне обслуговування" (тривалість: – 3, 7р.), спеціалізація – спеціаліст туристичного обслуговування;

- "Землевпорядкування" (тривалість – 4р.), спеціалізація – технік-землевпорядник.

Заочна форма навчання:

- "Лісове господарство" (тривалість освіти: – 3р.), кваліфікація – технік лісового господарства;

- "Бухгалтерський облік" (тривалість – 2, 5р.), спеціалізація – бухгалтер.

ПЛК

Вступні іспити для кваліфікації "Туристичне обслуговування": тести з географії та української мови і літератури. Для всіх інших напрямків вступні екзамени: тести з математики та української мови і літератури.

Очна форма навчання безкоштовна, заочна форма навчання відбувається за гроші фізичних та юридичних осіб.

Отже, Прикарпатський лісогосподарський коледж – це сучасна європейська освіта за найнижчі ціни в Україні.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!