Роздрукувати сторінку

Снятинський технікум Подільського державного аграрно-технічного університету, СТ ПДАТУ

« Назад

Студент Снятинського технікуму – конкурентно-спроможний спеціаліст, креативна високоморальна особистість, випускник закладу збагачуватиме добробут країни і нестиме гарну славу про учбовий заклад.

Снятинський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету

Історія заснування СТ ПДАТУ

У серпні 1940 р. на основі минулої приватної рільничої школи с. Лісна Слобідка (сьогодні Івано-Франківської обл.) було створено аграрний технікум, який формував фахівців агрономічного напрямку. Після війни учбовий заклад перемістили у м. Снятин, де в подальшому навчали агрономів (перший випуск здійснився 1947 р.).

Першим керівником закладу був М. Кущак.

У 1954 р. було створено підрозділ «Механізація аграрного господарства».

З 1955 р. по 1985 р. учбовим закладом керував А. І. Кореняко, заслужений педагог України.

За роки своєї роботи заклад сформував понад 12000 фахівців для агропромислового комплексу України. Заклад по праву гордиться студентами, які стали визначними фахівцями чи директорами на землях України.

Поміж них: Чернелівський М.С., доктор аграрних наук, В.Т. Онопрієнко, канд. сільськогосподарських наук, Голик М.А., докт. економічних наук, Чорноморець О.І., докт. історичних наук, Максимюк С.П. — перший замісник керівника Снятинської РДА, Панцир Ю.І. — замісник керівника Інституту механізації і електрифікації аграрного господарства, Герасимчук І.Д. — завідуючий кафедрою Енергетики та електротехнічних систем в АПК та ряд інших.

2006 р. Снятинський сільськогосподарський технікум перейменований в Снятинський технікум ПДАТУ.

В 2014 р. Снятинський технікум ПДАТУ реорганізовано Снятинський коледж ПДАТУ.

Снятинський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету, СТ-ПДАТУ

Освітньо-виховний процес у Снятинському технікумі

На даний період в учбовому закладі діє 68 висококваліфікованих педагогів, які мають досвід педагогічної і практичної роботи. Поміж них один канд. фізико-математичних наук, один відмінник народної освіти України, два відмінники сільськогосподарської освіти України, 40 педагогів мають установлену вищу кваліфікацію, в тому числі 7-и надано ранг “педагог-методист”.

Приємно, що 25 відсотків педагогів закладу — то випускники закладу.

В учбовому закладі діє 6 циклових комісій, якими керують високоосвічені педагоги, з досвідом педагогічної і практичної роботи.

Заклад формує спеціалістів навчально-спеціалізованого рангу «молодший фахівець» за кваліфікаціями:

- «Використання та ремонт машин та устаткування агропромислового виробництва»;

- «Виготовлення і переробка продукції рослинництва»;

- «Здійснення і технологія ведення фермерського господарства»;

- «Бухгалтерський облік»;

- «Комерційна робота».

Заняття відбуваються в трьох учбових приміщеннях, в учбовій майстерні та освітньо-дослідному господарстві. До можливостей студентів 3 комп’ютерні кабінети, бібліотека з читальним залом, гуртожиток на 310 чоловік.

Заклад володіє персональною поштовою скринькою e-mail: stpdatu@yandex.ru.

На основі учбового закладу також здійснюється курсова підготовка фахівців 12 робочих спеціальностей, а студенти оволодівають:

- оператор комп’ютерного набору;

- тракторист-машиніст аграрного виробництва (кваліфікації АВС);

- водій транспортних засобів (кваліфікації "В" і "ВС");

- слюсар з ремонту аграрних машин та обладнання;

- електромонтер з ремонту і обслуговування електрообладнання;

- оператор штучного запліднення тварин і птиці;

- оператор ветеринарної обробки тварин;

- птахівник;

- лаборант-агрохімік;

- майстер озеленення;

- секретар директора;

- продавець продтоварів;

- обліковець з реєстрації бухгалтерських даних.

На всіх формах навчання в закладі отримують освіту понад 400 студентів.

Важливим завданням Снятинський технікум бачить орієнтацію на становлення особистості, громадянина, спеціаліста, спроможного до самоформування, самоудосконалення, формування молодих людей у дусі найвищих загальнолюдських цінностей. Велика частина студентів продовжують навчання у ВНЗ ІІІ-IV рангу кваліфікації; в основному в Подільському ДАТУ за заочною формою навчання.

Основна мета діяльності СТ ПДАТУ – утворення модерної матеріально-технічної структури, належне обладнання кабінетів, певний рівень комп’ютеризації освітнього процесу.

Снятинський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету СТ-ПДАТУ

Виховна робота у Снятинському технікумі Подільського державного аграрно-технічного університету

Цікавий вільний час студентів. Дискотеки, тематичні вечори та виховні години, фестивалі, заняття в різноманітних секціях мають змогу задовольнити найвитонченіші вимоги.

В час літніх канікул студенти мають змогу покращити здоров’я на базі відпочинку закладу «Прут», яка розташована на березі Чорного моря.

Відмінно сформована спортивно-масова діяльність; спортсмени закладу гідно представляють коледж на обласних, регіональних та загальноукраїнських турнірах, отримуючи переможні місця.

Студентсько-педагогічний колектив закладу (усі разом і кожен в першу чергу) намагається жити достойно, жити у праці і навчанні, у вірі, любові і надії, у мирі і злагоді.

Ми знаємо і свято віримо, що студент Снятинського технікуму – конкурентно-спроможний спеціаліст, креативна високоморальна особистість, випускник закладу збагачуватиме добробут країни і нестиме гарну славу про учбовий заклад.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!