Роздрукувати сторінку

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ІФНТУНГ

« Назад

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ) - один в Україні вищий освітній заклад нафтогазового напрямку, в якому на 13 підрозділах здобуває освіту приблизно 10 тис. студентів.

Івано-Франківський-національний-технічний-університет-нафти-і-газу

Ставши студентом закладу, Ви отримуєте можливість збільшити свої розумові уміння, одержати нові знання та престижні кваліфікацію, одержати відповіді на свої запитання від педагогів і спеціалістів нафтогазової сфери, приймати участь у наукових розробках.

ІФНТУНГ - широкопрофільний і розгалужений учбово-науково-виробнича структура, основа Прикарпатської регіональної організації студентів та педагогів. Тут відбувається довузівське та післядипломне навчання, функціонують фізико-технічний ліцей, коледж електронних устаткувань.

Загальна інформація про ІФНТУНГ

ІФНТУНГ має IV ранг спеціалізації і формує спеціалістів для нафтогазової та інших областей народного господарства, офіцерів Збройних сил, кандидатів та докт. наук, пропонує послуги з післядипломного навчання та перепідготовки спеціалістів, в тому числі для внутрішньої та світової сертифікації персоналу нафтогазової області, проводить науково-дослідну, інтерактивну та поліграфічну роботу, розширює міжнародне співтоваришування.

Заклад став першопрохідцем в Україні експерименту щодо долучення до Болонського процесу, в якому навчання фахівців відбувається за окресленими міжнародною спільнотою навчально-спеціалізованими рангами – бакалавр, спеціаліст, магістр, що робить ВНЗ престижним для вступників. На основі укладених міждержавних договорів із Алжиром, В’єтнамом, Гвінеєю, Іраном, Йорданією, Камеруном, Китаєм, Індією, Польщею, Туркменістаном, Азербайджаном та деякими іншими країнами світу в закладі проводиться навчання закордонних студентів.

У світі якісного перетворення індустріального суспільства в постіндустріальне, бурхливого становлення інформаційних та нанотехнологій, головним інструментом суспільних перетворень є наука та високоякісна освіта. Вся робота закладу спрямована на покращення навчальних потреб особи, суспільства, країни та на забезпечення поступального розвитку нафтогазової структури і економіки України в цілому.

Серед важливих положень роботи закладу:

- безперервність освіти, її системність та систематичність;

- інноваційність змісту освіти;

- єдність фундаментальності та професійності змісту освіти;

- корпоративність, партнерство всіх учасників навчальної роботи в закладу;

- гнучкість навчальної роботи;

- існування ефекту співнавчання (peer effect);

- робота принципів навчання.

Контакти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.

Івано-Франківський-національний-технічний-університет-нафти-і-газу, ІФНТУНГ

Освітньо-виховний процес в ІФНТУНГ

На 56 підрозділах діє сильний науково-викладацький педколектив - приблизно 700 педагогів, з яких 75 - докт. наук, професори, понад 350 - канд. наук, доценти, 14 - Лауреати Державних нагород України, який розв’язує ряд головних завдань.

Це, в першу чергу, покращення учбово-виховного процесу і направлення його до рівня держстандартів по підготовці спеціалістів потрібної спеціалізації, запровадження ступеневої системи навчання спеціалістів: дослідження інноваційних форм і методів навчання, видів контролю знань студентів, технологій навчання: покращення учбово-лабораторної бази, формування науково-педагогічних кадрів високої спеціалізації і т. п.

Великий вплив на збільшення якості формування спеціалістів та покращення учбових предметів відіграє рейтингова система контролю знань студентів, модульне навчання. Один із шляхів підвищення якості навчання майбутніх фахівців - запровадження в університеті інформаційних технологій. Ця діяльність відбувається на аудиторних уроках і при організації самостійної роботи студентів. Таким чином забезпечується безперервність формування майбутніх спеціалістів в сфері обчислювальної техніки.

Освіта активно включається в світові масштаби. Збільшилися можливості університету у стажуванні викладачів, обмін студентами при здійсненні практик за кордоном в отриманні інформації із закордонних держав в області планування, організації та проведенні учбового процесу.

Університет нафти і газу одним із перших ВНЗ України став членом Світової асоціації по обміну студентами та стажування (ИАЕЅТЕ).

З 1990 року студенти університету - економісти є членами Світової асоціації студентів і молодих фахівців, які опановують економіку та управління (АИЕЅЕС).

Матеріально-технічна структура Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

ІФНТУНГ знаходиться в 12 учбових приміщеннях з 120 класами, 26 спеціалізованими аудиторіями, 142 учбовими лабораторіями та 32 комп'ютерними кабінетами. Він володіє багатою науково-технічною бібліотекою, яка нараховує більше 1,3 млн. екземплярів, унікальний геологічний музей, якому удостоєно ранг національного надбання України, музей історії університету, інноваційно-виставковий комплекс.

До можливостей студентів 7 гуртожитків, спортивно-оздоровчий комплекс з 5 спортзалами, басейном, легкоатлетичним манежем, лижною структурою, спортивно-оздоровчий табір "Факел", база дозвілля "Нафтовик". Функціонують санаторій-профілакторій "Бадьорість", медпункту, їдальні та буфети.

Виховна діяльність в ІФНТУНГ

Головною частиною виховного процесу молоді є Центр культури та дозвілля студентів, в якому діє 12 колективів художньої творчості, 5 з яких володіють почесними рангами Народних (танцювальні колективи «Самоцвіти» та «Ритм», вокальні «Горизонт» і «Водограй», шоу - балет «Шарм»), збірна КВН «Наф-Наф та газ», жіночий вокальний колектив «Відлуння», літературно-драматичний колектив «Маскарад», колектив брейк-дансу «Дід Зоун» та інші.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу створив систему передбачення зсувів

ІФНТУНГ створив систему довгострокового передбачення зсувів. У регіоні Прикарпаття зафіксовано 790 зсувів загальною територією 299 кв. км, сповістив на раді колегії облдержадміністрації керівник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, пославшись на підсумки наукових розробок очолюваного ним закладу. Ректор закладу зауважив, ще у 2006 році створено систему довгострокового передбачення зсувів на експериментальній території 50х100 км. Ректор сповістив, що ця розробка 4-ох наукових робітників Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу одержала світове визнання і ранг наукового відкриття. Є готові здобутки Косівського району, де затверджено 23 зсуву, 56 - по Верховинському району, має проблеми з зсувами Снятинський район. Дослідження тривають.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу одержав завдання від Державної геологічної служби Мінприроди України сформувати довгострокове планування передбачення зсувів для Південного берега Криму, Закарпатської, Одеської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Таку систему довгострокового передбачення зсувів заклад вже створив і для Івано-Франківської області.

Колегія облдержадміністрації надала можливість своєму управлінню з проблем надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи разом з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу запровадити систему довгострокового передбачення зсувів на Прикарпатті, створити обласну програму оприділення ризиків існування лісових і торф'яних пожеж та оптимальних схем їх гасіння з застосуванням водних ресурсів і створити методику і заходи з збільшення спеціалізації робітників з проблем геоінформаційної системи прогнозування зсувів.

Отже, після завершення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу перед молоддю постає перспектива одержання захоплюючої високооплачуваної роботи, креативного використання практичних знань для високоефективного розв’язання складних виробничих і життєвих проблем.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!