Роздрукувати сторінку

Коломийський медичний коледж імені Івана Франка, КМК ім. І. Франка

« Назад

Коломийський медичний коледж ім. Івана Франка – це сучасний медичний заклад, який здійснює навчання відповідно до потреб студентів, забезпечуючи гідні позиції на ринку освіти.

Коломийський-медичний-коледж-імені-Івана-Франка

Історія КМК ім. І. Франка

КМК ім. Івана Франка утворено в перші післявоєнні роки (1947) як школа медичних сестер, яке стало місцем просвіти та спеціалізованою кузнею медичних працівників середньої ланки охорони здоров’я на Прикарпатті.

1954 р. школа медичних сестер перейменована в медичне училище. Було створено два підрозділи: фельдшерське і акушерське. За здобутки у формуванні високоосвічених спеціалістів і з нагоди 100-річчя від дня народження Каменяра в 1956 р. коледжу (на той час ще училище) надано ім’я І. Франка.

1972 р. до медичного училища долучилося фармацевтичне училище.

В липні 2005 р. постановою обласної ради Коломийське медичне училище реорганізовано на КМК ім. І. Франка.

Коломийський-медичний-коледж-імені-Івана-Франка, КМК-ім.-І.-Франка

Загальна інформація про Коломийський медичний коледж імені Івана Франка

За період свого становлення КМК ім. Івана Франка виховав більше 12 тис. медичних сестер, фельдшерів, акушерів і фармацевтів. На даний час державний медичний заклад освіти формує фахівців за чотирма кваліфікаціями:

- лікувальна робота (фельдшер);

- сестринська робота (медсестра);

- акушерська робота (акушерка);

- фармація (фармацевт).

Важливою складовою формування майбутніх спеціалістів є удосконалення практичної освіти студентів. На основі Коломийської центральної лікарні, пологового об’єднання, інфекційної лікарні, шкірно-венерологічного диспансеру обладнано 16 учбових кабінетів. Плідну допомогу в організації та здійсненні практичних занять надають головні лікарі основних лікарень регіону. Досить потужно функціонують предметні і клінічні секції, деякі науково-дослідницькі організації та секції художньої творчості.

Серед колишніх студентів закладу визначні люди.

Частина студентів установи отримала вищу освіту й повернулася педагогами до своєї alma-mater.

Коломийський-медичний-коледж-імені-Івана-Франка КМК-ім.-І.-Франка

Викладацький колектив Коломийського медичного коледжу ім. Івана Франка

Педагогічний колектив учбової установи володіє міцними знаннями, високою професійною творчістю. В закладі діє 8 педагогів-методистів, 37 педагогів які мають вищу педагогічну кваліфікацію, 16 педагогів першої кваліфікації, 15 педагогів другої кваліфікації та 28 спеціалістів. Три педагоги–пошуковці активно пишуть кандидатські дисертації.

Кожен намагається застосовувати інноваційні форми й методи діяльності зі студентами, допомагати формуванню персональних можливостей майбутнього покоління. Якісно новими формами проведення учбового процесу в закладі є різні лекції, семінари, дебати, турніри.

З 1980 р. протягом 31 року педколективом Коломийського медичного коледжу керував І. Д. Федик – лікар, викладач, фахівець вищої кваліфікації, педагог-методист, прогресивний, освічений директор, що завжди підтримує ініціативу і креативну думку. За плідний вклад у формування педагогічної освіти, навчання високоосвічених фахівців, вагому науково-викладацьку роботу 30 травня 2004 р. І.Д. Федик удостоєний Відзнакою Верховної Ради України "За заслуги перед Українським народом". З жовтня 2011 р. обов'язки керівника коледжу здійснює Васкул В.П. - лікар, педагог вищої кваліфікації, який протягом 20 років отримував у колективі свій викладацький досвід.

КМК-ім.-І.-Франка

Відзнаки Коломийського медичного коледжу ім. Івана Франка

За вагомий рівень навчально-професійної роботи у формуванні молодших спеціалістів для сфери охорони здоров’я КМК ім. І. Франка удостоєно Дипломом загальнонаціонального конкурсу "Вища проба". Такого рівня учбовий заклад здобуває завдяки чіткій діяльності відділень, якими керують високоосвічені фахівці: замісник керівника з учбової роботи О.І. Жолобайлюк, замісник керівника з виховної діяльності Р.В. Куничич, замісник керівника з практичної освіти І.М. Яворський, замісник фельдшерсько-акушерським підрозділом Т.В. Григорчук, замісник медсестринсько-фармацевтичним підрозділом М.П. Мицкан та методист закладу С.В. Васильчук.

Головною віхою роботи закладу була плідна співпраця з науковцями України, Білорусі, Росії з проблем нетрадиційної медицини. В 1992 р. в училищі створено діагностично-лікувальний центр "Інфатеп", який займався науково-дослідницькою роботою для запровадження в практичну медицину нетрадиційних методів діагностики і став Київським науково-дослідним інститутом негентропійної медицини. Керівником інституту стала Р.М. Кобилянська, яка була завідувачкою фельдшерсько-фармацевтичного підрозділу медичного коледжу.

Заклад живе активним громадським життям, у 1994 р. утворено студентську організацію "Молода Просвіта", в 1997 р. – літературну студію "Дивосвіт поезії".

До 140-річчя від дня народження І. Франка було сформовано кімнату-музей "Франкова Коломия".

Захоплюючим є той момент, що Коломийський медичний коледж більше ніж чотири десятиліття розташовувався в ратуші, де і 1880 р. І. Франко знаходився під арештом. В 1990 р. заклад перемістився до будівлі колишнього повітового суду, де несправедливо ув’язнили молодого поета.

Досягнувши 150-річного ювілею І. Ф., жителі міста і, в першу чергу, педагогічний та студентський колективи медичного закладу, по-новому переживають його ідеї і поривання, переконання і сумніви, любов і розчарування, втіхи, радість і страждання...

Заглиблюючись в глибину філософської думки, маємо змогу переконатися в розумовому інтелекту української нації, в душевності українського народу, в незборимості жадоби до волі, до поступу. До становлення своєї Вітчизни.

Як підтвердження вище сказаного, здійснено конкретні прояви дяки генію України:

– пошановано людину-франкознавця І. Білинкевича, спорудженням за гроші учбового закладу меморіальної плити в м. Коломиї на приміщенні, де він жив минулі десятки років;

– опубліковано "Франкознавчий словник" за матеріалами І. Білинкевича, в який увійшли спогади про І. Франка, зібрані автором від людей з якими підтримував контакти поет на Прикарпатті і поміж горян;

- в будівлі медичного коледжу, де колись знаходився повітовий суд споруджено за гроші учбового закладу меморіальну структуру з постаттю Франка та двома меморіальними плитами із історичною довідкою про перебування його в Коломиї та його поезією про Україну.

Але головним завданням учбового закладу є формування медичних спеціалістів, які спроможні креативно думати, завжди відгукнутися на людський біль, бути в наукових пошуках, зробити свій вклад у становлення молодої Української держави.

Отже, Коломийський медичний коледж ім. Івана Франка – це сучасний медичний заклад, який здійснює навчання відповідно до потреб студентів, забезпечуючи гідні позиції на ринку освіти.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!