Роздрукувати сторінку

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, ПНУ ім. В. Стефаника

« Назад

Прикарпатський університет — це становлення нашої країни, напрямку до незалежності, національно-культурного і духовного формування.

Прикарпатський-національний-університет-імені-Василя-Стефаника, ПНУ-ім.-В.-Стефаника

Становлення Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника

Включення Галичини до структури УРСР у вересні 1939 р., попри всі негативні негаразди від розповсюдження на цих територіях сталінської тоталітарної репресії, стало головним кроком до поєднання усіх українських земель в одній країні і дало змогу формування системи народної освіти.

ПНУ ім. Василя Стефаника був утворений в 1940 році, як Івано-Франківський педагогічний інститут.

Заклад на початку свого становлення не мав персонального приміщення і знаходився в напівзруйнованій будівлі торговельної школи. На протязі тривалого часу тут перебувала і педагогічна школа. Тіснота, нестача учбового устаткування, брак освітньої й методичної літератури в бібліотеці — ці та інші негаразди доводилося долати вже в ході освітнього процесу. Не дивлячись на труднощі, інститут досить активно розширював свою роботу. У довоєнний період тут на денному, вечірньому та заочному підрозділах здобувало освіту 900 майбутніх викладачів. Але скоро після створення закладу праця колективу була перервана німецько-радянською війною. Велика кількість студентів і педагогів відправилися на фронт, більшість з них була евакуйована.

У 1992 році Розпорядженням Президента України ВНЗ перетворений у Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника. Заклад сьогодні ліцензований IV рангом спеціалізації.

Свій п’ятирічний ювілей заклад зустрів у 1997 р. вже володіючи складом із 7 тис. студентів і проводячи становлення молодих фахівців для вільної України з 22 кваліфікацій. Утворено велику кількість нових підрозділів: юридичний, економічний, філософський, природничий, довузівського навчання, післядипломної освіти, фізичного виховання. Створено нові кваліфікації, нестача спеціалістів з яких досить сильно відчувалася в окрузі. Це право, фінанси і кредит, облік і аудит, психологія, релігія, польська філологія, хімія, біологія, декоративно-прикладна творчість, дизайн, фізична культура, соціальна педагогіка.

У 2001 р. на основі педагогічного факультету розпочав функціонувати Педагогічний інститут, а на основі художньо-графічного та музично-педагогічного підрозділів — Інститут культури і мистецтв, а згодом — Інститут мистецтв. З 2002 р. розпочав діяти Юридичний інститут, утворений на основі однойменного факультету, а через рік розкрив свої двері для студентів Інститут туризму.

Прикарпатський-національний-університет-імені-Василя-Стефаника

Контакти Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.

Телефон: 8 (03422) 2-21-40.

URL: www.pu.if.ua.

ПНУ-ім.-В.-Стефаника

Структура ПНУ ім. В. Стефаника

В склад закладу на сьогоднішній день входять наступні факультети та інститути:

- Підрозділ мистецтв;

- Відділення філології;

- Юридичний підрозділ;

- Педагогічний підрозділ;

- Відділення природничих наук;

- Відділення туризму і менеджменту;

- Економічний факультет;

- Філософський підрозділ;

- Відділення математики та інформатики;

- Історичне відділення;

- Відділення фізичного виховання та спорту;

- Факультет післядипломного навчання;

- Підрозділ довузівського навчання.

Навчальні заклади у складі ПНУ ім. В. Стефаника

- Юридичний коледж;

- Коломийський педагогічний коледж;

- Верховинський коледж туризму і готельного господарства;

- Школа-ліцей.

Прикарпатський-національний-університет-імені-Василя-Стефаника ПНУ-ім.-В.-Стефаника

Освітньо-виховний процес у ПНУ ім. В. Стефаника

Освітньо-виховний процес проводять більше 350 висококваліфікованих педагогів, поміж яких професори і доктори наук, доценти та кандидати наук.

Сьогодні навчально-виховну та наукову діяльність на 80 кафедрах здійснюють 1003 штатні педагоги, у тому числі 108 докт. наук, професорів, 635 канд. наук, доцентів.

Функціонує аспірантура за 54 кваліфікаціями та докторантура за 7 напрямками. В закладі за 15 напрямами та 48 кваліфікаціями навчаються приблизно 16 тис. студентів. Освіта спеціалістів здійснюється за навчально-спеціалізованими рангами: молодший фахівець, бакалавр, магістр. За весь період своєї роботи ВНЗ підготував більше 140 тис. спеціалістів.

Заклад підтримує плідні контакти з великою кількістю наукових та навчальних закладів світу, створює та запроваджує спільні наукові програми.

Велика увага в університеті надається матеріально-технічній базі: сьогодні у розпорядженні ВНЗ знаходяться центр інформаційних технологій з виходом в Internet, Ботанічний сад, Центр дистанційної освіти, музеї, бібліотека, спортивно-оздоровчий комплекс, спортивний клуб, стадіон, автопарк, санаторій-профілакторій.

Університет заключив міжнародні контакти з вищими учбовими закладами Англії, Австрії, Бельгії, США, Канади, Італії та інших держав.

Студенти закладу мають змогу не тільки навчатися у закладі, здобувати знання, але й проводити весело та цікаво час, адже вони приймають кожного разу участь у різноманітних конкурсах, турнірах, фестивалях, де здобувають призові та переможні місця, прославляючи заклад не лише на території України, але й за кордоном.

Премії та нагороди Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника

Отримані місця в світових наукових рейтингах, загальноукраїнських предметних конкурсах підтверджують високий рівень наукових знань, професіоналізм педагогів та студентів закладу. Престижність Прикарпатського національного університеті ім. Василя Стефаника окреслена в національних та міжнародних рейтингах вищих учбових установ таких як Міжнародний рейтинг «QS World Universiti Ranking», «Топ-200 Україна», рейтинг вищих освітніх закладів України за даними науко метричної бази Scopus.

У вебометричному рейтингу закладів світу (Webomentrics ranking of world’s universities»), представленому 21964 вишами світу, університет здобув 3508 місце у світі, 1106 місце в Європі і 22 місце в Україні.

У проекті «Топ-200 Україна» Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника удостоєний 39 місця поміж 200 університетів.

За рейтингами вищих учбових закладів України за показниками наукометричної бази Scopus станом на січень 2015 р. ВНЗ здобув 11 місце. Загалом до рейтингу було включено 120 закладів України.

Інформаційним навчальним ресурсом «Освіта.ua» створено консолідований рейтинг вищих учбових закладів України 2014 р. де університет здобуває 19 місце.

Педагоги та студенти ПНУ ім. В. Стефаника не стоять обабіч політичного та громадського життя держави. Велика їх кількість прийняли участь у Революції Гідності в Києві, у протестних акціях в обласному центрі та інших населених регіонах області. На жаль, є серед них і жертви. Одним з героїв Небесної Сотні став студент Роман Гурик, який одержав ранг «Герой України» (посмертно). У жовтні 2014 перед центральною будівлею університету споруджено пам'ятний обеліск Героєві та педагогам і студентам, що полягли життям, за незалежність України.

Студенти Прикарпатського університету є і поміж воїнів, що обороняють територіальну недоторканність та суверенітет України в зоні АТО.

Отже, вдалі розвідки та проекти в різних сферах науки підтверджують те, що Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника є закладом європейського значення.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!