Роздрукувати сторінку

Хмельницьке музичне училище імені В. І. Заремби, ХМУ ім. В. І. Заремби

« Назад

Один з найбільш сильних мистецьких центрів регіону, який здійснює плідну діяльність з національно-духовного становлення в області музичної культури та високопрофесійного виховання креативної молоді є Хмельницьке музичне училище імені В.І. Заремби.

Хмельницьке музичне училище імені В. І. Заремби, ХМУ ім. В. І. Заремби

На даний час в Україні мистецька освіта є одним з головних чинників національного відродження, укріплення державності та об'єднання суспільства навколо загальних цінностей та ідеалів. Хмельницьке музичне училище ім. В. Заремби - це креативна майстерня високоосвічених кадрів. Студенти ХМУ ім. В. І. Заремби гідно трудяться на ниві мистецької освіти в дитячих музичних школах, формують твердий фундамент усіх креативних колективів міста та регіону.

Варто відзначити, що значення більш, ніж піввікової роботи художнього учбового закладу, вимірюється фігурами училища, серед яких народні та заслужені артисти України, призери Національної та обласних нагород, призери фестивалів різноманітних рівнів, які прославляють Хмельниччину в Україні та за її кордонами.

Хмельницьке музичне училище ім. В. І. Заремби - вищий учбовий заклад I-II рангів кваліфікації.

ХМУ ім. В. І. Заремби

Загальна інформація про ХМУ ім. В. І. Заремби

Хмельницьке музичне училище ім. В. І. Заремби було сформовано 21 січня 1959 р. відповідно до розпорядження № 43/9 виконкому Хмельницької обласної ради народних депутатів, засноване на державній формі власності і підпорядкований управлінню культури Хмельницької облдержадміністрації.

У 1962 році при ХМУ сформована дитяча музична студія, яка є діючою базою практики для студентів закладу.

Розпорядженням КабМіну від 2 лютого 2000 року закладу було надано ім'я визначного українського композитора, піаніста і громадського діяча ХІХ ст., земляка В. І. Заремби.

Хмельницьке музичне училище імені В. І. Заремби, ХМУ ім. В. І. Заремби

У Хмельницькому музичному училищі ім. В. І. Заремби створені творчі колективи: симфонічний і камерний оркестри (художній директор і керівник заслужений діяч мистецтв України С. Леонов), духовий оркестр (художній директор і керівник Станко В. Ю.), естрадний оркестр (художній директор і керівник Олійник Л. А.), оркестр народних інструментів (художній директор і керівник Галкін В. В.), хор (художній директор і керівник Бородавко Н. С.), капела бандуристів (художній директор і керівник Босенко М. І.).

Хмельницьке музичне училище ім. В. І. Заремби креативно і насичено діє над питаннями підвищення духовності, відродження і становленню культури Подільського краю, прославлення творчості народу України.

Вклад учбового закладу в скарбницю національної і світової культури досить значний і безперечний!

Хмельницьке музичне училище імені В. І. Заремби

Духовна направленість креативності педагогів Хмельницького музичного училища імені В. І. Заремби

Студентська наукова організація Хмельницького музичного училища ім. В. І. Заремби займається вивченням творчості композиторів-випускників училища. На жаль, у закладі немає композиторського відділення. Тому в перші роки становлення закладу талановиті і творчо обдаровані студенти різних відділень індивідуально займалися з провідним теоретиком В.О. Цибульником. Відділення «Теорія музики» було відкрито не відразу, а через чотири роки (в 1963 р.). Віктор Олексійович, який займався композицією (він завершив Київську консерваторію як теоретик і композитор у Віталія Кирейка), випустив музикантів різних спеціальностей, які обрали згодом композиторську стежку.

Серед них відомі як в Україні, так і за її кордонами композитори. Це О. Яковчук, П. Ладиженський, В. Камінський, М. Ластовецький, В. Гронський (відомий, як автор музики до багатьох кінофільмів), а також їхні жінки-композитори Т. Стасюк та І. Алексійчук. Наймолодші тільки закінчили консерваторію (Е. Геплюк) або ще вчаться (С. Самойлюк). На Хмельниччині також добре знають творчість М. Балеми і його сина Богдана. Всі вони представники однієї школи - школи Віктора Олексійовича Цибульника.

Хмельницьке музичне училище імені В. І. Заремби, ХМУ ім. В. І. Заремби

Великий інтерес являє «Програма з музичної композиції» і тематичні розробки (для музичних шкіл та училищ) Петра Ладиженського. Весь матеріал заснований на багаторічному досвіді автора. Аналогів подібної програми і розробок немає. Важливими завданнями цього курсу є самопокращення та приєднання учня до найкращих надбань міжнародної філософської думки; «діяння» людини, здатного надалі принести плідну користь суспільству на обраному життєвому шляху.

Отже, Хмельницьке музичне училище імені В. І. Заремби – це модерний заклад, який формує спеціалістів музичної освіти на найвищому рівні.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!