Роздрукувати сторінку

Шепетівське медичне училище, ШМУ

« Назад

Історія Шепетівського медичного училища

Шепетівське медичне училище, ШМУ

У 1931 році був створений Шепетівський медичний технікум з одним фельдшерсько-акушерським (лікувально-профілактичним) підрозділом.

У 1934 році - перший випуск студентів медтехнікуму, 25 студентів.

У 1936 році - медичний заклад було перейменовано в фельдшерсько-акушерську школу.

В 1941 році - останній випуск студентів Шепетівської фельдшерсько-акушерської школи.

В 1951 році - на базі санепідстанції районної лікарні була відкрита школа сестер Червоного Хреста.

В 1966 році - останній випуск школи сестер Червоного хреста.

У 1990 році згідно з постановою виконавчого комітету Хмельницької обласної ради народних депутатів було створено Шепетівське медичне училище.

ШМУ

Спеціальності Шепетівського медичного училища:

- Сестринська діяльність, кваліфікація - медична сестра

Кожного разу збільшується матеріально-технічна структура класів і аудиторій для здійснення практичних занять з основних клінічних предметів.

- Лікувальна справа ШМУ

На відділенні «Лікувальна справа» відбувається формування фахівців за кваліфікаціями: «Лікувальна діяльність», спеціалізація фельдшер.

Класи обладнані модерними муляжами світового і зарубіжного виробництва.

- Стоматологія ШМУ

Для забезпечення учбового процесу за кваліфікацією «Стоматологія» в закладі сформовано матеріально-технічну структуру, яка створює високий рівень формування зубних гігієністів і відповідає модерним потребам до навчання.

Шепетівське медичне училище, ШМУ

В учбовому приміщенні розташована студентська стоматологічна поліклініка, до структури якої включено - 4 терапевтичних класи 4 крісла кожен:

- Один хірургічний клас на 3 крісла;

- Рентгенкабінет;

- Централізована стерилізаційна;

- Фізіотерапевтичний кабінет;

- Стоматологія ортопедична.

Практичні заняття за кваліфікацією "Стоматологія ортопедична" проводиться в 7 зуботехнічних аудиторіях по техніці вироблення знімних, незнімних, щелепно-лицьових, бюгельних протезів та аудиторії ортопедичних і ортодонтичних конструкцій в дитячому віці.

Всі аудиторії для здійснення практичних занять обладнані індивідуальними робочими місцями з усім потрібним модерним устаткуванням.

Плідна увага надається модерним технологіям вироблення протезів, в першу чергу суцільнолитих, металокерамічних, бюгельних. Для цього в закладі сформована лабораторія металокераміки з усім потрібним модерним устаткуванням та матеріалами визначних фірм.

- Фармація Шепетівського медичного училища

Підрозділ «Фармація» створено в 2003 році.

Сертифікований обсяг прийому нараховує 90 чоловік. У підрозділі діють високоосвічені фахівці, які мають досвід діяльності в сфері фармації, а також досвід педагогічної роботи. Практичні і лабораторні заняття, на яких студенти здобувають професійну майстерність відбуваються в окремому лабораторному приміщення, де сформовані лабораторії неорганічної та органічної хімії, аналітичної, фармацевтичної хімії, техніки лабораторних робіт, технології ліків, фармакогнозії. Шепетівське медичне училище володіє учбово-виробничою структурою для формування майбутніх фармацевтів. Це окремий корпус аптечний площею 682,2 кв. м з усіма потрібними приміщеннями, які відповідають сертифікованим вимогам аптеки, яка займається розповсюдженням лікарських засобів і виробів медичного значення. В аптеці сформовані всі умови для проведення учбового процесу: є дві аудиторії на 30 і 60 чоловік, а також учбові лабораторії та кабінети.

Співробітники аптеки є педагогами медичного училища. Студенти протягом усього періоду освіти, приймають участь у всіх виробничих функціях аптеки, а саме: одержанні товарів від постачальників, проведення вхідного і внутрішньоаптечного контролю, розташуванні лікарських засобів і виробів медичного значення в місця їх зберігання, вироблення екстемпоральних лікарських форм за рецептами лікарів, здобувають практичні навички у відпустці ліків і спілкування з відвідувачами аптеки, приймають участь у маркетингових дослідженнях аптеки.

Забезпечення учбового процесу у Шепетівському медичному училищі

На даний час ШМУ - це велика освітянська сім’я: у ній 960 студентів, 96 педагогів, з них 63 штатних, поміж яких: 3 канд. наук, 8 володіють рангом "педагог-методист", 13 - ранг "старший педагог", 22 - фахівці вищої кваліфікації, 4 - "першої кваліфікації", 8 - "другої кваліфікації", 5 педагогів з сертифікованою категорією "спеціаліст".

Шепетівське медичне училище

Матеріально-технічна структура ШМУ

Матеріально-технічна структура закладу здатна забезпечити учбовий процес на високому рівні.

До можливостей студентської молоді є: триповерховий учбовий корпус, двоповерхове лабораторне приміщення та учбово-виробнича аптека.

Заклад має 2 модерно облаштованих комп'ютерних зали, які під’єднані до мережі Інтернет, більше 50 учбових класів і аудиторій, студентську стоматологічну поліклініку, поєднану з зуботехнічною лабораторією, освітньо-виробничу аптеку.

Бібліотека закладу має читальний зал на 105 чоловік, у якому вбудована комп'ютерна техніка для студентів та книгосховище. Бібліотечний фонд становить приблизно 16000 екземплярів літератури.

До можливостей студентів ШМУ:

- актовий зал на 300 чоловік для здійснення науково-практичних семінарів, конкурсів, зустрічей;

- спортивний зал;

- диско-зал для здійснення вечорів і дискотек;

- студентська їдальня на 150 чоловік та буфет, де всі студенти закладу мають змогу відмінно харчуватися.

Отже, Шепетівське медичне училище – це сучасний заклад, який надає високоякісну освіту для становлення фахівців медичних установ та аптек.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!