Роздрукувати сторінку

Подільський державний аграрно-технічний університет, ПДАТУ

« Назад

Державний аграрно-технічний університет починає зароджуватися ще в 1919 році, як факультет Камянець-Подільського університету. Тобто історія його розвитку триває вже понад 80 років, за цей час заклад неодноразово реорганізовувався в інститут, академію і в 2004 р. – у  Подільський державний аграрно-технічний університет, який розташований в м. Камянець-Подільський, вул. Шевченка 13.

Подільський державний аграрно-технічний університет, ПДАТУ

Найбільше зусиль у розвиток свого дітища (ПДАТУ) вкладали і вкладають прості викладачі, декани, ректори, люди з великої літери, сенсом життя яких було і є культурне та наукове процвітання навчального закладу, а також відродження українського села як науково-виробничого потенціалу суспільства. До людей, які присвятили своє життя освіті можна віднести І. Бендеру, М. Самокиша, С. Сербіна, В. Ступакова, Г. Усика та багато інших наукових працівників, які живуть у стінах рідного вузу.

Університет позиціонує себе як найважливіший навчально-виховний та науково-культурний центр західного регіону України. Головною метою діяльності закладу є адаптація знань та навиків студентів до ринкових потреб, забезпечення робітничих галузей виробництва кваліфікованими спеціалістами та професіоналами своєї справи.

ПДАТУ

Основним контингентом студентів Подільського державного аграрно-технічного університету є в переважній більшості молодь із сіл Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та інших областей Західної України. Кількість студентів постійно зростає, на даний час університет забезпечує навчанням більше 8 тисяч чоловік. ВУЗ використовує дві форми навчання – державну та платну. Здійснює професійну підготовку фахівців за ОКР молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр.

Подільський державний аграрно-технічний університет, ПДАТУ

Здобуття освіти  в університеті здійснюється за шістьма напрямками, які оформились в повноцінні навчально-наукові інститути, такі як:

- інститут агротехнологій і природокористування;

- інститут технології виробництва і переробки продукції тваринництва;

- інститут ветеринарної медицини;

- інститут бізнесу;

- інженерно-технічний інститут;

- інститут післядипломної освіти та дорадництва.

Подільський державний аграрно-технічний університет

Подільський державний аграрно-технічний університет на основі власних інститутів готує висококваліфікованих фахівців, спеціалістів для ведення і розвитку народного господарства власної держави. Серед випускників ПДАТУ є багатотисячні загони майстрів вищої культури землеробства та справжні господарі землі. Велика кількість випускників ВНЗ отримали високе звання науковця, стали провідними людьми країни, депутатами ВРУ.

За останні роки суттєво зріс професорсько-викладацький склад колективу з 29 до більше ніж 400 викладачів, серед яких 37 професорів, докторів наук і 190 доцентів, кандидатів наук.

Подільський державний аграрно-технічний університет ПДАТУ

Невід’ємною частиною Подільського державного аграрно-технічного університету є наукова діяльність, яка отримує своє вираження в наступних напрямках:

- міжнародна співпраця. Головним завданням відділу є всебічне розширення та зміцнення зв’язків із передовими міжнародними ВНЗ, сільськогосподарськими об’єднаннями та організаціями, а також тісна співпраця із європейськими науковими інститутами. Враховуючи поступову інтеграцію освітньої системи України до європейського науково простору, стає актуальним питання щодо наукової мобільності студентів та педагогів. Адже здобуття сучасних знань, вивчення інноваційних підходів розвитку сільськогосподарського виробництва під час проходження стажування та практики в іноземних установах, є запорукою зростання національної економіки, насичення ринку конкурентоспроможними фахівцями. ПДАТУ взаємодіє із Варшавським аграрним університетом, має спільні проекти із аграріями Молдови, Люблінською академією механізації.

- Науково-дослідний інститут круп’яних культур ім. О. Алексєєвої. Виступає одним із структурних підрозділів Подільського державного аграрно-технічного університету, основною метою якого є: проведення всебічних наукових досліджень з генетики, селекції та насінництва гречки; створення безвідходних технологій виробництва та переробки гречки; інтеграція наукових досягнень у виробництво аграрних підприємств країни. Також науковий інститут активно співпрацює із країнами-сусідами Польщею, Італією, Чехією та країнами Далекого Сходу в рамках вивчення та удосконалення питань що стосуються культури гречки.

- Світове стажування та практика, включає в себе ряд американських програм (Огайо, САЕР, Мінесота), які спрямовані на вивчення аграрного бізнесу, техніки та різних аграрних культур на змішаних фермах; програми проходження практики в Данії, Швеції, Швейцарії, Нідерландах, Австралії, Новій Зеландії, які повністю забезпечують студентів практичними навичками та уміннями сучасного ведення аграрної політики, формують інноваційне бачення і мислення практикантів. Всі програми направлені на обмін передовими технологіями, досвідом, адже більшість країн є виключно аграріями і професіоналами своєї справи.

ПДАТУ

Подільський державний аграрно-технічний університет у своєму складі також має потужну наукову бібліотеку, яка почала своє існування ще з 1921 року, та ботанічний сад, який є невід’ємною частиною природно-заповідного фонду України.

ПДАТУ

Однак це ще не всі здобутки ПДАТУ, оскільки навчальний заклад веде активну культурно-масову роботу. Студенти та викладачі університету займаються не тільки навчанням та освітою, науковою працею, але й ведуть активне соціальне та культурне життя, є постійними учасниками спортивних змагань, художньої самодіяльності.

Подільський державний аграрно-технічний університет

Студенти щорічно змагаються у складі власних академічних груп в таких спортивних змаганнях як: Козацькі забави та Богатирському роду нема переводу. Виключною особливістю змагань є те, що студенти масово підтримують заходи не тільки участю в них, але й зовнішнім виглядом (вишиванками, шароварами) справжніх українців. В університеті діє більше семи спортивних секцій для заохочення студентів займатися спортом і вести здоровий спосіб життя.

Подільський державний аграрно-технічний університет ПДАТУ

Університет підтримує та всебічно заохочує студентів до прояву та розвитку власних талантів, намагається запалити творчу іскру в кожному. Деякі студенти досягають великих успіхів у своїй творчій діяльності, виступають сольно або стають невід’ємною частиною дружнього творчого колективу.

Подільський державний аграрно-технічний університет

ПДАТУ пишається своїми народними колективами пісні та танцю («Троїсті музики», «Горлиця» і «Подільський колос»). Колективи весь час беруть участь в районних, обласних концертах, українських фестивалях, також колективи є переможцями даних конкурсів, нагороджуються грамотами та відзнаками першого зразка. Однак художня самодіяльність студентів Подільського державного аграрно-технічного університету відома далеко за межами рідної землі. Народні колективи популяризують українські традиції та культуру на різноманітних фольклорних фестивалях міжнародного значення. Студенти неодноразово виступали в США та Європі, гідно представляли культурні надбання рідної України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!