Роздрукувати сторінку

Скадовський технікум Херсонського державного аграрного університету, СТ ХДАУ

« Назад

Історія створення Скадовського технікуму Херсонського державного аграрного університету , СТ ХДАУ

Скадовський технікум Херсонського державного аграрного університету, СТ ХДАУ

Вперше свої двері цей навчальний заклад відчинив 23 червня 1964 року. Цей навчальний заклад був створений згідно ініціативи Ради Міністрів СРСР. Своє перше місце розташування технікум мав у селі Антонівка. У той час він існував, як радгосп-технікум. Тоді у цьому навчальному закладі готували фахівців-агрономів. Також за бажанням молоді люди могли здобувати різні спеціальності у галузі зрошуваного землеробства. Таких фахівців у той час гостро потребувала Краснознамянська зрошувальна система.

Вперше поріг навчального закладу майбутні студенти-агрономи у 1966 році. Навчальні заняття проводилися у Антонівській школі. Навчальний процес проводився ввечері.

У 1968 році був збудований новий корпус, який був призначений для навчання студентів. Згодом були зведені та введені в експлуатацію гуртожитки навчального закладу. Саме у той час проводилося садівництво дендропарку.

Саме у той час поблизу міста Скадовськ було зароджене своє студентське містечко, яке вже мало свою інфраструктуру.

За останні 35 років свого існування технікум досить часто змінював свою реорганізацію.

1997 року навчальний заклад став структурним підрозділом Херсонського державного аграрного університету.

За роки свого існування навчальний заклад підготував до майбутньої професійної діяльності досить велику кількість спеціалістів сільськогосподарської галузі. Сьогодні випускники цього навчального закладу є досить кваліфікованими спеціалістів, які працюють у сільськогосподарській сфері нашої країни.

Сьогодні наша країна в великій мірі залежить від сільськогосподарської промисловості. Тому на сьогоднішній день освіта сільськогосподарського спрямування є дуже престижною серед абітурієнтів.

СТ ХДАУ

Сьогодення Скадовського технікуму Херсонського державного аграрного університету , СТ ХДАУ

Сьогодні уся діяльність технікуму спрямована на виховання та формування висококваліфікованого фахівця, який чітко може розпоряджатися своїми теоретичними знаннями у практичній діяльності. Разом із профільною спеціальністю, студенти мають можливість здобувати спеціальність додаткового фаху. Навчальний процес технікум побудований на дуже тісній взаємодії теоретичних знань із практичними уміннями, адже практики без теоретичних знань не існує.

Студенти, які прибули у місто здобувати освіту сільськогосподарського характеру, забезпечуються місцями проживання у гуртожитку. У гуртожитку створені усі необхідні умови для нормального проживання. У структурі навчального закладу також є їдальня, де студенти та викладачі технікуму можуть пообідати. Головним органом здійснення методичної роботи є методичний кабінет технікуму, у якому є вся необхідна література для організації освітньої функції технікуму. Також у технікумі є бібліотека, яка обладнана комп’ютерами. Бібліотека навчального закладу має широкий вибір навчальної та класичної літератури.

В технікумі функціонує спортивно-оздоровчий комплекс, на якому студенти можуть займатися спортивними видами діяльності.

Скадовський технікум Херсонського державного аграрного університету, СТ ХДАУ

Бібліотека Скадовського технікуму Херсонського державного аграрного університету

Велику роль у навчальному процесі студентів належить саме бібліотеці навчального закладу, адже саме вона здійснює інформативну функцію навчального закладу. Головним видом праці студентів є процес навчання. А процес навчання не може здійснюватися без книги. Саме забезпечення книгами навчальний процес здійснює бібліотека. Співробітники бібліотеки технікуму намагаються організувати обслуговування усіх учасників навчально-виховного процесу якісними бібліотечними та інформаційними виданнями. Сьогодні бібліотека навчального закладу здійснює забезпечення процесу підготовки фахівців.

Студентам у бібліотеці також пропонується широкий вибір довідкової літератури. Працівники бібліотеки займаються організацією обслуговуючого процесу. Вони влаштовують групове та індивідуальне обслуговування своїх відвідувачів. Студенти активно залучаються до діяльності бібліотеки, беручи участь в індивідуальних бесідах та консультаціях.

Студенти допомагають співробітникам бібліотеки складати списки навчальної та додаткової літератури, що навчає студентів бути уважними та відповідальними. Співробітники бібліотеки на початку навчального року проводять спеціальні уроки, які допомагають прищепити студентам любов до книги та бажання здобувати нові необхідні знання. Працівники бібліотеки технікуму розробляють різноманітні заходи, які спрямовані на виховання у студента самостійності та відповідальності за свою роботу. Бібліотекарі також займаються організацією тематичних виставок.

Скадовський технікум Херсонського державного аграрного університету, СТ ХДАУ

Виховна робота Скадовського технікуму Херсонського державного аграрного університету

Уся діяльність працівників технікуму направлена на формування та розвиток особистості висококваліфікованого фахівця, яка володіє високим рівнем інтелектуального розвитку та є всебічно розвиненою людиною. Сьогодні уся діяльність технікуму має новий напрямок у здійсненні виховної функції. Адже на сьогоднішній день наша країна потребує нового мобільного фахівця, який володіє новим творчим типом мислення.

Уся навчальна та виховна діяльність навчального закладу має ціле направлений напрямок на формування високоосвіченого спеціаліста, який володіє активною соціальною позицією у своєму житті та здатна до процесу самовдосконалення та самоосвіти. Викладачі та інші співробітники цього закладу освіти намагаються виховати у своїх студентів відповідальне ставлення до процесу здобуття знань. Студенти технікуму є людьми з високою духовністю.

Для реалізації цих завдань виховного процесу задіяні усі співробітники технікуму. Саме тісна співпраця між усіма учасниками навчально-виховного процесу може принести потрібні результати. Здійснюючи виховну роботу, співробітники технікуму намагаються використовувати форми та методи виховання новітнього зразка. Виховуючи студентів, співробітники враховують індивідуальні особливості кожного студента.

Самоврядування СТ ХДАУ

Однією із форм організації навчального та виховного процесу є рада студентського самоврядування, яка займається вирішенням важливих проблем, які стосуються захисту прав студентів СТ ХДАУ.

Напрямки діяльності студентської ради СТ ХДАУ:

- вирішення завдань, які стосуються захисту прав кожного студента;

- організація допомоги матеріального характеру;

- допомога у здійсненні виховної функції навчального закладу;

- допомога у здійсненні роботи рад студентів.

Отже, навчальна діяльність технікуму базується на демократичному та гуманістичному підході у здійсненні навчання студентів. Цей навчальний заклад є досить престижним та популярним серед абітурієнтів.

Адміністрація технікуму ласкаво запрошує на навчання у Скадовський технікум Херсонського державного аграрного університету.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!