Роздрукувати сторінку

Херсонське музичне училище, ХМУ

« Назад

Сторінки історії створення Херсонського музичного училища, ХМУ

Херсонське музичне училище, ХМУ

Свою освітню діяльність училище розпочало у XX столітті. У той час Дюмін Я. В. став ініціатором створення у місті відділення Імператорського Російського музичного товариства. У цьому відділенні були створенні спеціальні музичні класи.

Керівником музичних класів став Дюмін Я. В. Директор цього навчального закладу був дуже талановитою та енергійною людиною, яка прагнула, щоб навчальний заклад був взірцем для наслідування. Саме завдяки діяльності Дюміна Я. В. цей навчальний заклад домігся слави та популярності. У той час викладачами у цих класах були відомі на всю територію Російської імперії люди. Санкт-Петербурзька консерваторія розробляла для навчальних класів програму та навчальні плани, по яких навчалися учні цих класів.

1908 року ці класи були визнані музичним училищем. Училище у той час знаходилося за адресою: будинок Беккера. В училищі студенти вивчали предмети спеціального призначення Дуже важко по навчальному закладу вдарили 30-ті роки. Саме тоді були заарештовані та заслані багато викладачів та сам директор начального закладу. Згодо у роки війни навчальний заклад припинив свою діяльність. І лише у 1945 році, коли було звільнене від фашистських загарбників місто Херсон, навчальний заклад розпочав відновлювати свою професійну діяльність.

У той час навчальний процес здійснювався на шести відділеннях навчального закладу. Саме у 70-ті роки розпочалося формування сьогоднішнього педагогічного колективу, який виховує нашій країні талановитих спеціалістів. Сьогоднішній педагогічний колектив неодноразово ставав призером різноманітних музичних конкурсів.

На 100-річну річницю історії навчального закладу у читальному залі бібліотеки відкрили музей цього закладу освіти. Уже близько 100 років колектив музичного училища готують до майбутньої професійної діяльності спеціалістів музичного мистецтва. В училищі функціонує школа педагогічної практики.

Адреса: 73000, м. Херсон, пр. Ушакова, 39.

Факс: (0552) 26-47-45.

Телефон: 22-55-76.

Електронна адреса: xmy@online.ua.

ХМУ

Циклові комісії Херсонського музичного училища, ХМУ

Циклові комісії начального закладу:

- циклова комісія фортепіано;

- циклова комісія оркестрові струнні інструменти;

- циклова комісія оркестрові духові та ударні інструменти;

- хорове диригування;

- спів;

- циклова комісія музичне мистецтво.

Відділ навчального закладу фортепіано розпочав свою навчальну діяльність у 1905 році.

1954 року на короткий проміжок часу фортепіанний відділ припинив свою навчальну діяльність. 1959 року відділ фортепіано знову розпочав свою діяльність.

За роки існування навчального закладу було проведено дуже велику кількість концертів видатних діячів музичного мистецтва світу. Ці заходи організовувалися для того, щоб досвід педагогічних працівників училища та підвищити якість навчання студентів.

Херсонське музичне училище, ХМУ

Матеріально-технічна база Херсонського музичного училища

Матеріально-технічна база училища представляє корпуси для навчання у кількості двох, гуртожиток для студентів, зали для влаштування концертів, бібліотека навчального закладу та клас, в якому проводиться комп’ютерне навчання.

Сьогодні цей навчальний заклад готує професійних музикантів до майбутньої професійної діяльності. Починаючи з 2001 року розпочав надавати послуги навчання з підготовки професійних спеціалістів.

Освітній та виховний процеси навчального закладу здійснюють 98 талановитих викладачів, які намагаються підготувати висококваліфікованого спеціаліста. Викладачі училища надзвичайно талановиті та обдаровані. Вони відчувають закоханість у предмети, які викладають.

В училищі працюють дуже велика кількість талановитих колективів, що значно підвищує якість освітніх послуг. У цьому навчальному закладі ведеться активна концертна діяльність, яка забезпечує пропаганду класичних та народних довершень музики. Ця діяльність забезпечує навчальний заклад титулом осередку культурного життя Херсонської області.

Херсонське музичне училище

Сьогодення Херсонського музичного училища

Сьогодні уся наполеглива навчальна діяльність училища направлена на формування впевненої у собі особистості. Викладачі училища випускають висококваліфікованого фахівця, який розуміє важливість та необхідність своєї професії.

Колектив намагається максимально збагатити навчальний процес сучасними матеріалами та обладнанням. Також колектив училища прикладає багато зусиль для того, щоб збагатити навчальний процес комп’ютерною технікою. Завдяки тісній співпраці усіх учасників навчального процесу у власність училища входять новітні музична література та нові музичні інструменти. В училищі функціонує новий комплекс спортивного характеру, де студенти можуть весело проводити своє дозвілля, дотримуючись при цьому здорового способу життя.

На сьогоднішній день педагогічна наука має дещо інший погляд на вже застарілі форми та методи навчання. Причиною цьому є стрімкий розвиток сучасного суспільства. Тому педагогічний колектив училища докладає дуже багато зусиль на пошук ефективних методів навчальної діяльності. Розробляючи нові форми та методи організації навчального процесу, передові викладачі училища враховують досвід своїх співвітчизників та передових викладачів різних країн світу.

Сьогодні викладач училища є взірцем наслідування для студентів. Тому викладач повинен активно працювати не тільки над формами та методами організації навчального процесу, але й над своєю власною особистістю. Викладачі училища сьогодні є досить активними та талановитими, із яких велика кількість викладачів займаються видавництвом своїх власних підручників та посібників.

Виховна робота ХМУ

Глобальні проблеми, які вимагають негайного вирішення від народу України, потребують від освітніх закладів України надавати освіту високої якості. Сьогодні наша країна потребує підвищення рівня інтелектуальних можливостей кожного студента та збільшення духовного багатства молоді.

Працівники училища намагаються виховати всебічно розвинену особистість. Ця особистість впевнена у собі та в своєму майбутньому. Педагогічний колектив та адміністрація коледжу спільними зусиллями намагаються сформувати у своїх студентів чіткої та визначеної позиції у власному житті. Особистість студента впевнена не тільки у своєму майбутньому, але й в майбутньому своєї країни. Викладачі училища намагаються виховати у своїх студентів бажання постійного прагнення до саморозвитку та самоудосконалення.

Виховна функція коледжу здійснюється шляхом використання при організації виховного процесу найрізноманітніших форм та методів. Ці форми та методи на сьогоднішній день є популярними та ефективними.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!