Роздрукувати сторінку

Херсонський базовий медичний коледж, ХБМК

« Назад

Історія створення Херсонського базового медичного коледжу, ХБМК

Херсонський базовий медичний коледж, ХБМК

Чималий вплив має підготовка медичних кадрів на якість надання населенню медичної допомоги. Саме цей фактор надає особливої важливості проблемі підготовки кадрів медицини.

Херсонський базовий медичний коледж вважають найстарішим навчальним закладом, у яких готують молодших медичних фахівців на території всієї України. Історія цього закладу освіти бере свій початок із другої половини XIX століття. Створення цього закладу освіти вимагав суспільний розвиток того часу.

Стан здоров’я людей має суттєвий вплив на рівень соціального статусу країни. У той час краяни не мали можливості отримувати медичні послуги. Причиною цього факту була недостатня кількість медичних закладів освіти, в яких готувалися медичні фахівці. У той час один лікар мав надавати медичну допомогу приблизно 13 тисячам населення. Таке становище медичної освіти призводило до частих спалахів епідемій різноманітних хвороб, при яких якісну медичну допомогу отримували тільки знатні міщани та заможні версти населення. Це явище ставало причиною масової смертності бідного населення.

У той час винайшли вакцину проти віспи, але щеплення населення від цієї хвороби пройшло несприятливо, оскільки відчувалася гостра потреба медичних працівників, яких не вистачало для проведення вакцинації. У той час саме через нестачу медичних кадрів та байдужість заможного населення бідні люди були абсолютно беззахисними перед спалахами епідемій.

2 жовтня 1872 року розпочала свою навчальну діяльність земська фельдшерська школа. Земство започаткувало цю школу через нестачу фельдшерів, які можуть надавати якісну медичну допомогу.

Видатні та провідні лікарі Херсонщини розробили проект Статуту, згідно якому навчання у фельдшерській школі тривало протягом 4 років.

Вперше навчальний заклад підготував до професійної діяльності та випустив студентів 1876 року у кількості десяти людей. Згодом відбувся третій випуск спеціалістів, які всі змушені іти фельдшерами на територію воєнних дій.

1901 року студентами школи могли стати громадяни любого статусу, не зважаючи на своє матеріальне положення. Це явище дало змогу багатьом бідним , але талановитим людям здобути спеціальність фельдшера, яка на той час була дуже необхідною. Адміністрація школи через брак коштів своїх вихованців влаштовувала безкоштовне харчування для своїх студентів, що позитивно відобразилося на якості навчання студентів.

У післявоєнні роки фельдшерська школа почала активно відновлюватися та функціонувати під назвою Херсонська фельдшерсько-акушерська школа, яка займалася підготовкою до майбутньої професійної діяльності акушерів та фельдшерів.

Влітку 2001 року Обласна рада народних депутатів вирішила надати училищу статусу коледжу. З цього часу училище носить нову назву, яка збереглася і по сьогоднішній день – Херсонський базовий медичний коледж.

Адреса: 73036, м. Херсон, вул.. Перекопська, 164а.

Телефон: (0552) 35-49-49.

Сайт: xbmk@ukr.net.

ХБМК

Сьогодення Херсонського базового медичного коледжу, ХБМК

Сьогодні уся наполеглива навчальна діяльність коледжу направлена на формування впевненої у собі особистості висококваліфікованого фахівця, який розуміє важливість та необхідність своєї професії.

Колектив намагається максимально збагатити навчальний процес сучасними матеріалами та обладнанням, в тому числі і комп’ютерною технікою. Завдяки тісній співпраці усіх учасників навчального процесу у власність коледжу входять новітні медична література, фантоми та нові тренажери. Нещодавно ввели в експлуатацію новий комплекс спортивного характеру, де студенти можуть весело проводити своє дозвілля, дотримуючись при цьому здорового способу життя.

На сьогоднішній день педагогічна наука має дещо інший погляд на вже застарілі форми та методи навчання студентів, тому педагогічний колектив коледжу докладає дуже багато зусиль на пошук ефективних методів навчальної діяльності. Розробляючи нові форми та методи організації навчального процесу, передові викладачі коледжу враховують досвід своїх співвітчизників та передових викладачів різних країн світу. Сьогодні викладач коледжу є взірцем наслідування для студентів, тому викладач повинен активно працювати не тільки над формами та методами організації навчального процесу, але й над своєю власною особистістю. Викладачі коледжу сьогодні є досить активними та талановитими. Велика кількість викладачів коледжу займаються видавництвом своїх власних підручників та посібників.

Херсонський базовий медичний коледж, ХБМК

Методична робота Херсонського базового медичного коледжу

Методична діяльність працівників коледжу здійснюється з врахуванням усіх пред’явлених вимог педагогіки до методичної роботи навчального закладу. Робота методичного кабінету коледжу направлена підвищення рівня якості освіти спеціалістів відповідного фаху, який студент обрав вступаючи до навчального закладу. Працівники методичного кабінету намагаються досягнути високих результатів навчального та виховного процесів. Викладачі коледжу займаються над проблемою підвищення рівня педагогічної майстерності та над використанням на заняттях інтерактивних технологій навчання студентів.

Саме методична робота займається координацією методичної діяльності.

Виховна робота Херсонського базового медичного коледжу

Глобальні проблеми, які вимагають негайного вирішення від народу України, потребують від освітніх закладів України високо рівня показника якості освіти. Сьогодні наша країна потребує підвищення рівня інтелектуальних можливостей народу та збільшення духовного багатства нації.

Працівники коледжу намагаються виховати всебічно розвинену особистість, яка впевнена у собі та в своєму майбутньому. Особистість студента впевнена не тільки у своєму майбутньому, але й в майбутньому своєї країни. Педагогічний колектив та адміністрація коледжу спільними зусиллями намагаються сформувати у своїх студентів чіткої та визначеної позиції у власному житті. Викладачі коледжу намагаються виховати у свої студентів бажання постійного прагнення до саморозвитку та самовдосконалення.

Виховна функція коледжу здійснюється шляхом використання при організації виховного процесу найрізноманітніших форм та методів, які на сьогоднішній день є популярними та ефективними.

Херсонський базовий медичний коледж

Спортивно-масова робота ХБМК

У вільний час від занять студентам коледжу надається можливість брати участь у спортивних спартакіадах, які проводяться регулярно адміністрацією коледжу.

Навесні у травні співробітники влаштовують спортивні свята в честь Дня здоров’я. Ці спортивні заходи надають можливість викладачам та іншим співробітникам ближче взнати особистість кожного студента, та відкрити спортивні можливості студентів.

Отже, на сьогоднішній день ХБМК знаходиться на стадії розвитку та удосконалення. Студенти коледжу не тільки отримують необхідні знання та уміння, але й навчають жити на повну силу своїх можливостей. ХБМК ласкаво запрошує до співпраці та здобування професії!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!