Роздрукувати сторінку

Морський коледж Херсонської державної морської академії, МК ХДМА

« Назад

Морський коледж Херсонської державної морської академії самий перший в Україні та другий в Росії морський учбовий заклад, який за віком в дійсності поступається тільки Архангельському морехідному вищому училищу.

Морський коледж Херсонської державної морської академії, МК ХДМА

Учбовий заклад був створений за наказом самого повноважного Імператора Миколи I в лютому 1834 року як училище торгівельного мореплавання, коледж неодноразово був перейменовувався.

В 1996 році училище було перейменоване у морський коледж, а вже з 1 вересня 2007 року коледж легко увійшов до складу Херсонської державної морської вищої академії.

Надзвичайно високий рівень навчально-виховної роботи у коледжі також забезпечують 84 штатних викладача, серед яких є доценти та кандидати наук, більшість із них має широкопрофільний досвід роботи на мориходних суднах.

За великою допомогою відомих судноплавних компаній, інших морських організацій, випускників та батьків навчаючих курсантів на розвиток та закріплення бази коледжу напрямок більше чим 5 млн. грн. позабюджетних коштів. Переважно декілька останніх років учбово-лабораторна база коледжу збільшилися комплектом нового встаткування космічного зв’язку; додатково вже придбано приблизно, 70 нових комп’ютерів, 2 лінгафонних кабінети. На відділенні механічно-технічних засобів навчання створені комп’ютерні приміщення Інтернету та бібліотеки нараховується приблизно на 18 робочих місць кожний.

МК ХДМА

На сьогоднішній день система всієї підготовки морських фахівців в коледжі відповідає вимогам Міжнародної конвенції, що до підготовки, дипломуванні моряків та добової вахти, затвердженої IMO (Міжнародною морською організацією). В 2003 році до коледжу також було прикріплено ПТУ № 3, на базі вже якого створили професійно-морський ліцей, що надалі буде продовжувати готувати фахівців по своїх робочих професій.

Морський коледж Херсонської державної морської академії, МК ХДМА

В цьому ж році до коледжу до його складу залучили і судомеханічний технікум, який і на далі продовжує підготовлювати молодших спеціалістів кораблебудівних спеціальностей. З самих низів учбово-лабораторної бази в коледжі останні 5 років почала збільшуватись чисельність курсантів приблизно у три рази. В даний час у коледжі навчаються морським професійним спеціальностям нараховується майже в 4-х тисяч вихованців, з яких 2,5 тисячі ведуть навчаються на денній формі.

Морський коледж Херсонської державної морської академії

Більша увага у навчальному закладі також приділяється спеціалізованого навчанню з англійської мови та комп’ютерної техніки, вихованню в майбутніх морських офіцерах високих патріотичних почуттів і культури поведінки. Починаючи з 2001 року відповідно до навчальних планів на всіх курсах додатково уведено за рахунок позабюджетних засобів 8 годин англійської мови, 2 години інформатики що тижня. За цей період від існування у коледжі вже підготовлено понад 30 тисяч морських фахівців. У їхньому числі налічується 10 Героїв Радянського Союзу та Соціалістичної Праці, 2 генерала, 9 адміралів, 8 лауреатів до Державної премії, 2 губернатора, Начальник з департаменту морського і річкового та берегового транспорту України, також 3 начальника з напр’ямку морських пароплавств.

Понад 30 діючих судів названих іменами вихованців з цього коледжу.

Морський коледж Херсонської державної морської академії, МК ХДМА

За трудящу, багатогранну роботу що до підготовки майбутніх морських фахівців та з нагоди 150-річчя від дня заснування, училище нагородили відомим заслуженим Орденом Дружби народів.

Морський навчальний коледж Херсонської державної морської академії має професійні всі необхідні ліцензії для надання підготовки морських спеціалізованих фахівців на рівні молодших спеціалістів із поглибленим і ясним вивчанням англійської мови за спеціальностями:

- Судноводіння на морський шляхах;

- Експлуатація суднових енергетичних установок;

- Судноводіння на морський шляхах;

- Експлуатація електрообладнання та автоматики суден;

- Монтаж і проектування суднових машин і механізмів;

- Монтаж та обслуговування електроустаткування суднового електрообладнання;

- Суднокорпусобудування;

- Зварювальне виробництво;

- Обслуговування для верстатів із програмним широким управлінням і також робототехнічних комплексів.

МК ХДМА

Навчання ретельно проводиться у повній відповідності з усіма вимогами Міжнародної Конвенції ПДМНВ-78/95 р., а також інших міжнародних та національних документів.

Після закінчення навчального закладу всі випускники, при наявності необхідного дозволеного плавального цензу, отримують для себе відповідні робочі дипломи:

- вахтовий помічник капітана судна;

- вахтовий механік судна;

- електромеханік.

Морський коледж Херсонської державної морської академії

Компанія «Марлоу Навігейшн» - це одна із найкрупніших крюінгових компаній, що в цілому світі, в її управлінні знаходиться приблизно 1000 студентів з більш чим 200 судноплавних компаній світового рівня. Щорічно представники широкопрофільної компанії Marlow Navigation відбирають до себе максимум 100 курсантів 2 курсу для курсантської програми, (60 судноводіїв та 40 механіків), яка ще й передбачає неухильної плавальної практики на сучасних та практичних суднах, (перша практика дається на посаді кадета, друга - на посаді матроса-моториста 2-го класу).

Для проходження усіма курсантами якісної плавальної практики за академією закріплено сучасне освоювальне навчально-транспортне судно «Warnow Jupiter» (Multipurpose heavy lift vessel), на якому постійно проходять професійну практику курсанти судноводії в складі групи з 8 чоловік під  керівництвом досвідченого тренінг-офіцера (діючий так званий старший помічник капітана). З вересня 2007 року і аж по сьогоднішній день вже таку практику пройшли 68 курсанти академії та коледжу. Необхідно і також відмітити, що молоді курсанти, які проходили свою практику в складі першої та другої групи на судні «Warnow Jupiter» завершили свою кадетську програму компанії, деякі на даний момент вже працюють в Marlow Navigation 2 та 3 помічниками капітана.

МК ХДМА

На сьогодні співпраця Херсонської державної морської академії та відомої компанії Марлоу Навігейшн, що є дійсним прикладом про піклування усіх роботодавців та за якість підготовки майбутніх морських спеціалістів. Компанія Марлоу Навігейшн практично бере на себе усі обов’язки для базового рівня підприємства ХДМА та його структурних підрозділів: морського коледжу і професійного морського ліцею.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!