Роздрукувати сторінку

Херсонський національний технічний університет, ХНТУ

« Назад

Херсонський національний технічний університет (ХНТУ) - є одним з найкращих вищих професійно-навчальних закладів південної України, його історія розвитку беручи свій початок з 1957 року.

Херсонський національний технічний університет, ХНТУ

Матеріальна та технічна база нараховується із 7 навчальних великих корпусів, редакційно-видавничий від-1 діл, також є свій комп'ютерний базовий центр, наукова а також технічна велика бібліотека, 3 сучасних гуртожитки, бібліотека та їдальня, кафе, при  університеті є свій спортивний комплекс, 2 великих спортивні зали, стадіон, міні-футбольний майданчик, спортивна базова підготовка находиться березі Дніпра. Науково-дослідницька діяльність Херсонського державного технічного університету (ХНТУ) розпізнається науково технічними планами та професійними програмами  МОН України і спрямована для вирішення сьогоденних народногосподарських задач. Наукові та дослідницько професійні роботи в університеті також проводяться науково-дослідним та великою галузевою науково-дослідною лабораторією по інтенсифікації технологічних та механічних процесів покращеного оздоблювального виробництва, сектором, кафедрами, складною проблемною лабораторією зернозбиральної і переробної техніки, наукової та дослідної лабораторії з надання теорії  що до твердого тіла.

В базовому складі університету є 38 кафедр, із яких 22 – випускові. На кафедрах також працюють доктори наук, сучасні професори та заслужені працівники освіти, науки і техніки, на сьогодні Лауреати на Державну премію. Для кращої підготовки з надаванням кадрів вищої кваліфікації у Херсонському національному технічному університеті є понад 100 осіб які навчаються і аспірантурі і докторантурі із 20 кращих спеціальностей, які займають  всі багатомірні наукові напрямки для університету. А також 3 наукові діючі спеціалізовані Вчені ради на рахунок збереження докторських та кандидатських професійних дисертацій, для них щорічно усі випускники аспірантури та докторантури захищають близько 20 кандидатських та 2-3 докторських дисертацій.

ХНТУ

Херсонський національний технічний університет (ХНТУ) – це надзвичайно сучасний та широкопрофільний навчальний заклад має IV рівень акредитації, а саме покращує програмну підготовку та підвищення кваліфікації фахівців, а також виконує наукові й дослідницькі  роботи для розвитку підприємств, організацій також закладів галузей машинобудування, текстильної, харчової і легкої промисловості, комп’ютерної модернізованої інженерії, технічної і професійної економічної кібернетики, електроніки, економіки, менеджменту, комп’ютерних наук, державного керування тощо.

Навчальний заклад перебуває в постійному широкому творчому розвитку, а саме за минулі роки спромігся навіть вийти на високий якісно покращений рівень. Вся історія ХНТУ складається з 1959 р., коли саме в Херсоні було збудовано навчально-консультаційний заклад Київського технологічного інституту з легкої промисловості. У 1960 році бувший навчально-консультаційний заклад реорганізовано у Херсонський загально-технічний факультет саме цього інституту. І у 1961 році факультет передано було Одеському технологічному інституту ім. М. В. Ломоносова, а вже у 1962 році перейменовано на Херсонський філіал так званого інституту (ХФОТІ).

На базі високо розвинутого університету так як науково професійної організації із метою концентрації наукового і виробничого потенціалу на швидку розробку, впровадження і виробництва з високоефективних технологій розробки текстильних та виробничих матеріалів, а також створення професійних технічних засобів і оснащення, яке максимально є необхідними для реалізації принципово таких новіших технологічних швидких процесів , створюється Національний високий текстильний Центр технологічний парк "Текстиль". За прийнятим законом України "Про важливо спеціальний режим інвестиційної а також інноваційної діяльності  з технологічних парків" що до  створення на базі ВАТ "ХБК" і ХНТУ технопарку "Текстиль".

Головною з частин для наукової діяльності є науково-дослідна робота для самих студентів. Нині науково-дослідною та розвинутою роботою зайнято близько 360 студентів. Лише за останні 2 роки було отримано 55 патентів з України на  винаходи за участю як студентів так і аспірантів, 6 переможців дипломів Всеукраїнських вищих олімпіад. Щоразу на усіх виставках високого рівня яким представляється приблизно, ще 48 експонатів, що до наукових здобутків університету. Є два викладача - наукових співробітника - Лауреата до державної премії України як області науки так і техніки, є бронзові призери міжнародної виставки \"Нюрнбeрг - 2002\", один - з дійсних сленів Нью-Йоркскої академії наук, 6 осіб – члени галузевих академій наук України.

Херсонський національний технічний університет, ХНТУ

В університеті на даний час проводиться висока підготовка з 25 спеціальностей. Окрім цього, для підготовки фахівців з ряду спеціальностей (комерційна діяльність, товарознавство, міжнародна економіка, харчова технологія, інженерія та ін.) були створені також спільні факультети з Харківським державним університетом торгівлі і харчування, групою навчальних закладів Одеси. Така підготовка була запропонована нашим університетом вперше в Україні. Активну участь беруть викладачі університету в роботі міжнародної конференції "Інформаційні технології в освіті та управлінні", міжнародного наукового симпозіуму "Методи дискретних особливостей в задачах математичної фізики" на базі Феодосійського професійного регіонального факультету, науково-методичної конференції із підготовки юних магістрів, засідання секції як науково-методичної ради Міносвіти з машинобудування а також масштабних заходів. Удосконалюється з нормативно-правової бази, наукова, навчально-методична, організаційна робота, намітились деякі зрушення у соціальній сфері. На даний час будуються три великі котеджі для викладачів, проводиться подальший устрій на території університету, вже відновлено всю роботу студентського клубу, функціонує також актовий зал університету.

Херсонський національний технічний університет

Працюють органи студентського самоврядування як у факультетах так і в університеті. Університет на даний час стає одним із престижних навчальних закладів в нашій країні. Провідні вчені з університету включені до складу Державної атестаційної комісії України і до експертних рад Вищої атестаційної комісії Українських спеціалізованих рад із захисту дисертацій інших навчальних закладів. За грамотну науково-педагогічну роботу, значний внесок пішов на підготовку фахівців для господарства України багато наших викладачів нагороджені відзнаками Міністерства освіти "Відмінник народної освіти", а також почесними грамотами Міністерства освіти України. Колектив університету постійно бере активну участь в громадсько-політичному житті України. Та вже й тепер видно ту значну роль університету у підготовці кадрів для Південної України, таких фахівців, які зможуть і будуть вирішити величну кількість задач а саме - відновити Україну.

В університеті значно більше проводиться підготовка з 25 високих спеціальностей. Окрім цього, для підготовки фахівців із ряду спеціальностей (товарознавство, комерційна діяльність, міжнародна економіка, харчова технологія, інженерія та ін.) створено спільні факультети з Харківським державним університетом торгівлі й харчування, разом з групою навчальних закладів Одеси. Така підготовка запропонована була нашим університетом найперше в Україні.

Херсонський національний технічний університет, ХНТУ

Активну участь беруть також викладачі університету в роботі міжнародної конференції "Інформаційні технології в освіті та управлінні", міжнародного наукового симпозіуму "Методи дискретних особливостей в задачах математичної фізики" на базі Феодосійського регіонального факультету, науково-методичної конференції з підготовки магістрів, засідання секції науково-методичної ради Міносвіти з машинобудування та інших масштабних заходів. Удосконалюється нормативно-правова база, наукова, комерційна діяльність, навчально-методична, намітились деякі зрушення в соціальній сфері. Будуються три котеджі для викладачів, проводиться подальший устрій території університету, відновлено роботу студентського клубу, функціонує актовий зал університету.

Працюють спеціальні органи студентського самоврядування на факультетах і в університеті. Університет стає престижним навчальним закладом в країні. Провідні вчені університету включені до складу Державної атестаційної комісії України і до експертних рад Вищої атестаційної комісії Українських спеціалізованих рад із захисту дисертацій інших навчальних закладів. За багатоплідну науково-педагогічну працю, значний внесок у підготовку фахівців для господарства України багато наших викладачів нагороджені відзнаками Міністерства освіти "Відмінник народної освіти", та почесними грамотами Міністерства освіти України. Колектив університету бере активну участь в громадсько-політичному житті України. Та вже й тепер видно ту значну роль університету в підготовці кадрів для Півдня України, таких фахівців, які зможуть вирішити величну задачу - відновити Україну.

ХНТУ

Отже, Херсонський національний технічний університет, на даний час для сучасних студентів є перспективним, молодіжним та все розвиваючим ВНЗ.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!