Роздрукувати сторінку

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, ХУПС

« Назад

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Микитовича Кожедуба — це ВНЗ з IV рівнем акредитації, який підпорядковується Міністерству оборони України.

Територія ВНЗ розташована в двох містечках, загальна площа приміщень складає 100 тисяч м².

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, ХУПС

Контакти ХУПС

Адреса: 61023, м. Харків, вул. Сумська, буд. 77/79.

Телефон: 0577049605

Електронна пошта: info@hups.mil.gov.ua.

Сайт: http: www.hups.mil.gov.ua.

ХУПС

Загальна інформація про Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Історія університету – це багатство, сформоване досвідом поколінь, основа мудрості, сміливості та звичаїв для його вихованців під час навчання.

Навчальний та виховний процес в університеті направлений на формування перевіреного захисника Вітчизни, спеціаліста військової справи.

Кожного року сотні молодих людей проходять випробування на напрямку до мрії стати офіцером. Найліпші з них стають курсантами та складають військову присягу на вірність українському народові. Ця тріумфальна подія проходить у пам’ятному місці – на Меморіалі Слави.

На території університету установлено пам’ятник уславленого випускника маршала авіації І.М. Кожедуба.

Історія Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Створення університету віднесено до реформування Збройних Сил України та вищої військової освіти. Харківський університет повітряних сил заснований при харківському військовому університеті та Харківському інституті військово-повітряних сил відповідно до постанови КМУ.

Університет став наступником справи, який проводить підготовку кадрів для авіації. В Україні зараз діє дві військові академії і 9 вищих військових училищ.

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, ХУПС

Навчальний процес в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба проводить навчальну діяльність з підготовки військових льотчиків, фахівців з бойового управління авіацією, інженерно – авіаційного забезпечення, інформаційних технологій, метрології..

Курсантів готують за освітньо – кваліфікаційними рівнями молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр за 7 напрямами, 12 спеціальностями та 24 спеціалізаціями.

Університету надано ліцензію Міністерством освіти і науки, на основі якого він веде підготовку іноземних військових фахівців та студентів.

Головною сферою освітньої діяльності є підготовка льотного складу. В університеті запроваджена ступенева підготовка військових льотчиків, яка визначає освоєння курсантами на протязі навчання легкомоторних та бойових літальних апаратів.

В ХУПС кожного року поліпшується та розвивається інформаційне забезпечення навчального процесу. Загальний фонд навчальної бібліотеки становить більше одного мільйона примірників навчальної та методичної літератури.

Навчальні структурні одиниці університету з’єднані між собою за допомогою інформаційної комп’ютерної мережу. В навчальному процесі застосовується загальновизнана в світі інформаційна система керівництва навчанням типу «Moodle». Створена також електронна бібліотека, в якій налічується понад 30 тисяч інформаційних матеріалів.

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Науковий потенціал Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба це рідкісний вищий військовий навчальний і науковий заклад Збройних Сил України, в якому на протязі багатьох років розвивалася наука всесвітнього рівня.

Завдяки чималій кількості наукових праця наукові успіхи вчених широко відомі в Україні та за кордоном. Щороку вчені університету за наслідками проведення наукових експериментів видають близько 500 наукових праць у центральних вітчизняних та іноземних наукових виданнях, розробляють до друку десятки монографій та підручників, приймають участь всеукраїнських та інтернаціональних наукових заходах.

Зараз до наукового потенціалу університету входить більше, ніж 50 докторів наук та професорів, 400 кандидатів наук, заслужені працівники освіти України, заслужені винахідники України, заслужені раціоналізатори України.

Навчально-матеріальна база ХУПС

Університет має потужну навчально – матеріальну базу для забезпечення освітньої підготовки курсантів. До неї входять обладнані навчальні класи, в яких є нова комп’ютерна техніка, тренажери та взірці озброєння. Для забезпечення здобуття курсантами практичних навичок за спеціальностями університет має міцну польову навчальну базу та навчальну авіаційну бригаду. Університет постійно удосконалює та розвиває навчально – матеріальну базу.

Спорт в ХУПС

Спорт в житті людини – це найголовніше, особливо для таких професіоналів як авіаційні спеціалісти. Фізична підготовка та спортивно – масова робота в університеті направлена на поліпшення рівня спортивної майстерності і фізичної готовності курсантів, розвиток особливих фізичних якостей, притягнення курсантів до постійних занять військово – доступними видами спорту, організацію комплексного дозвілля військовослужбовців.

Збірні команди університету приймають участь у спартакіадах серед вищих військових навчальних закладів, регіональних змаганнях чемпіонатах України, світу.

В університеті постійно відбуваються чемпіонати Збройних Сил України з офіцерського триборства, багатоборства військово – спортивного комплексу, армспорту.

Культурне життя та дозвілля ХУПС

В університеті створені всі умови для відпочинку, дозвілля і культурного розвитку особистості. В стінах університету є кінозал, вокально – інструментальні ансамблі, студії естрадного та спортивного танців, велика кількість гуртків за інтересами. У них приймають участь курсанти, службовці, діти військовослужбовців, офіцери.  Художня самодіяльність славиться не тільки в Україні, а й в зарубіжних країнах.

Таким чином, Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба – це авіаційний провідний навчальний заклад міжнародного рівня, який славиться своїми досягненнями по всьому світу. З нього відпустилося велика кількість професіоналів, як і зараз працюють в авіаційній сфері.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!