Роздрукувати сторінку

Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, ХНПУ

« Назад

Загальна інформація про ХНПУ

Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, ХНПУ

Харківський національний педагогічний університет імені Сковороди прийняв перших своїх студентів ще на початку XIX століття. В його основі, а також становленні велику роль відіграли такі відомі особистості, як В. Каразін, Р. Квітка-Основ'яненко, П. Гулак-Артемовський та ін. За минулі двісті з гаком років ХНПУ випустив зі своїх стін цілу плеяду видатних учених, педагогів, письменників, діячів культури.

На сьогоднішній день Харківський педагогічний університет (ХНПУ ім. Сковороди) являє собою величезний навчально-науковий комплекс. До його складу входять 8 інститутів, педагогічні коледжі, ліцеї, кілька десятків шкіл і гімназій. Безпосередній навчальний процес проходить на 16 факультетах, на яких навчається близько дванадцяти тисяч студентів.

Також в ХНПУ працюють аспірантура та докторантура. Лекції читаються досвідченими викладачами, в числі яких 117 докторів і 254 кандидата наук. Важливим є те, що ХНПУ, як і деякі інші вузи Харкова, дає можливість отримати не одну, а відразу дві спеціальності. Всі випускники, як правило, володіють кількома іноземними мовами. Багато в чому завдяки цьому, а також високим рівнем підготовки, проблем з працевлаштуванням після закінчення, як правило, не виникає. При цьому частка студентів, які навчаються за кошти держбюджету, складає дві третини від загальної кількості. Крім того, всі бажаючим надається гуртожиток.

До беззаперечних аргументів на користь вибору абітурієнтами саме ХНПУ варто віднести також налагоджені міжнародні зв'язки. Кожен із студентів має можливість в рамках обміну проходити практику і поглиблювати знання у провідних університетах зарубіжних країн. Ознайомитися з правилами прийому в ХНПУ, його структурою, формами та умовами навчання ви зможете на офіційному порталі ВУЗу.

Контакти ХНУП ім. Г. Сковороди

Адреса:61078, Україна, м. Харків, вул. Артема, 29

Телефон: (0572) 68-14-34.

ХНПУ

Напрями навчання в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди:

- Біологія та екологія;

- Географія та геологія;

- Історія;

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Математика;

- Психологія та педагогіка;

- Соціологія;

- Фізика;

- Фізкультура і спорт;

- Філологія та іноземні мови;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Юриспруденція і правознавство.

Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, ХНПУ

Історія ХНПУ

Один з найстаріших Вузів України, який здійснює підготовку фахівців педагогічної спрямованості, відкритий в 1803 р., а свою сучасну назву Університет отримав у 2004 р.

Історія одного з найстаріших ВУЗів України починається з 1803 року, коли указом імператора Олександра I був заснований Харківський педагогічний інститут. Сьогодні Харківський державний університет ім. Г.С. Сковороди – основний педагогічний ВНЗ України з налагодженою структурою науково-навчального комплексу. Для покращення навчального процесу в університеті створено 8 інститутів: економіки і права, іноземних мов, післядипломної освіти, початкової освіти та психології, природознавства і математики, Українського козацтва, науково-дослідний інститут педагогіки та психології. Університет ліцензований IV рівнем акредитації.

В університеті здобувають освіту близько 15 000 студентів (у тому числі докторантів, слухачів та здобувачів).

Керує університетом доктор педагогічний наук, академік Академії педагогічних наук України, член Російської Академії освіти, заслужений працівник народної освіти України Прокопенко Іван Федорович.

Факультети в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди:

- Економічний;

- Природознавства;

- Історичний;

- Музично-педагогічний;

- Іноземної філології;

- Психології та соціології;

- Дошкільного виховання;

- Початкового навчання;

- Фізико-математичний;

- Художньо-графічний;

- Юридичний;

- Української мови та літератури ім. Р. В. Квітки-Основ'яненка;

- Російської мови і літератури;

- Фізичного виховання;

- Заочного навчання.

Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди

Науково-навчальний комплекс Вузу включає 47 установ у сфері освіти. До нього відносяться ліцеї, профільні школи, гімназії, 7 інститутів.

При університеті створено перший в Україні Інститут Українського козацтва, який займається відродженням традицій козаків.

Навчальний заклад має розвинену соціальну інфраструктуру, куди входять: спортзали, їдальні, лижна база, центр первинної медичної допомоги, молодіжний центр, музей, оздоровчий табір.

Професорсько-педагогічний колектив ХНПУ імені Г. Сковороди

Професорсько-викладацький склад Вузу становлять висококваліфіковані кадри, серед яких 118 професорів і докторів наук, 387 доцентів і кандидатів наук. Серед співробітників Університету є професори з США, КНР, Ірану, Німеччини, що дає можливість забезпечувати підготовку з іноземних мов на високому рівні.

Міжнародна діяльність Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди

Міжнародна діяльність Університету заснована на участі в міжнародних проектах, конференціях, отриманні грантів та стажування в різних країнах світу (Японії, США, Ізраїлі, Туреччині, Іспанії, Франції, Австрії, Угорщини, Великобританії, Молдові тощо).

Важливе місце в діяльності ВНЗ займає навчання іноземних громадян, для яких створено окремий факультет. Сьогодні тут проходять підготовку іноземні студенти з більш ніж 20 країн світу.

Абітурієнти можуть пройти необхідне навчання на підготовчих курсах, систематизувати шкільні знання, при необхідності їх поглибити, підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання та вступу у педагогічний університет.

Вищу освіту в педуніверситеті можна отримати на очній та заочній формах.

За програмами творчих конкурсів абітурієнти повинні пройти творчі випробування: фізичне виховання, хореографія, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, дизайн.

Студенти очної форми навчання, відповідно до законодавства, отримують відстрочку від служби в армії.

Для отримання кваліфікації рівня магістр і спеціаліст вищу освіту можна отримати так само на заочної і денної форми навчання на бюджетній та контрактній основі.

Для іногородніх студентів надаються місця в гуртожитках університету.

Виховна робота в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди

Поза навчання студенти реалізують свої здібності займаючись у різноманітних творчих гуртках, спортивних секціях, організовують та проводять різноманітні заходи, конкурси, змагання. Спортсмени університету виступають на змаганнях різного рівня, включаючи Європейські та Світові турніри.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка, а також можуть продовжити навчання в аспірантурі та докторантурі.

Отже, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди – це сучасний заклад освіти, який має високоосвічений професорсько-педагогічний колектив і здійснює навчання студентів за міжнародними стандартами.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!