Роздрукувати сторінку

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж, ХКТЕК

« Назад

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж (ХКТЕК) — приватний ВНЗ з І рівнем акредитації Української професійної спілки.

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж, ХКТЕК

Контакти Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу

Адреса: м. Харків, Нетеченська набережна, 14-а.

Телефон: 0577315449.

Електронна пошта: coopteh@kharkov.ukrtel.net.

Сайт: www.xktek.edu.ua.

ХКТЕК

Історія ХКТЕК

Свій початок історії коледж бере з 1917 році, тоді ще під назвою Харківська кооперативна школа ім. А. Н. Головчанського.

Тоді в школі навчалося близько 122 студентів. Для них викладалися професійні та загальноосвітні дисципліни. Термін навчання складав 3 місяці.

В 1920 році школа підпорядковується Харківському губернському союзу, тоді вона була перейменована у кооперативно-продовольчий технікум.

В 1921 оці при школі були відкриті перші кооперативні курси, строк навчання яких складав 4-5 місяців.

Після війни поважною проблемою для піднесення кооперації була нездібність фаху працівників.

Лише в 1943 році було відновлено кооперативне навчання і свою діяльність розпочав Український торговельно-кооперативний інституту у м. Харкові.

В ньому робили 3 факультети: торговельний, планово-економічний, фінансовий. У 1945 році інститут переносять з Харкова до Львова, а у Харкові підготовку кооперативних працівників проводить навчально-курсовий комбінат.

У 1963 році було створено Харківський кооперативний технікум. У 1965 році він випустив перших фахівців: 23 товарознавця і 24 бухгалтера.

Керував технікумом у той час Андрій Іванович Стратієнко.

З 1980 по 2003 рік директором був Микола Григорович Остапчук – відмінник освіти України.

Нині Харківський кооперативний торгово-економічний коледж – сучасний ВНЗ, який має висотний рейтинг як у Харківській області, так і в Україні.

Коледж має всі необхідні умови для відмінної підготовки спеціалістів. Склад студентів складає близько 1000 осіб. До їх користування навчальні кабінети, які оснащені мультимедійними комплексами, аудиторії інформатики та комп’ютерної техніки, сумісні в локальну мережу і мають доступ до мережі Інтернет.

Педагогічний склад коледжу завжди знаходиться у творчому пошуку сучасних форм і методів навчання.

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж, ХКТЕК

Матеріально-технічна база Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу

Гарантією підготовки спеціалістів панівного ступеня є педагогічний колектив та сучасна матеріально-технічна база, до якої входять кабінети, ресторанне господарства, технологічне устаткування, актова та спортивна зали, бібліотеку з електронною читальною залою.

Працює електронна програма «Бібліограф». Бібліотека є осередком навчальної, інформаційної та просвітницької діяльності. Вона має всі умови для саморозвитку індивідуальності, для самостійної діяльності викладачів та студентів.

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж

Спеціальності ХКТЕК

Зараз колеж проводить набір за такими спеціальностями:

1. Туристичне обслуговування. Спеціаліст з туристичного обслуговування вчиться до організаційно-технологічної роботи з надання туристичних послуг.

Промисловість туризму рахується однією з найбільш багатонадійних та привабливих . З кожним роком туризм удосконалюється і збагачує свої кордони, все більше людей по всьому світу мріють рушити в пам'ятні подорожі, поглянути на видатні та славетні пам'ятки міста або пірнути в його споконвічну історію. Тому, така професія, як туристичний менеджер постійно буде актуальною.

Фахівець з туристичного обслуговування може посідати такі первісні посади:

- асистент менеджера з середового туризму;

- асистент менеджера з міжнародного туризму (за штатним розкладом установ).

2. Товарознавство та комерційна діяльність.

3. Товарознавство в митній справі. Спеціаліст з митної справи – головна фігура в установах комерційної діяльності, які займаються зовнішньоекономічною діяльність, у галузях ріелторських послуг на митницях.

Студенти ознайомляться з будовою державно-митної служби України. Будуть вивчати технічні засоби митного ревізування на прикладі детектора валют «Спектр-універсал».

Практичні навички студенти здобувають у Харківській торгово-промисловій палаті, міжнародному аеропорту «Харків». Студенти здобувають практичний досвід в контрольно-випробувальній лабораторії харчової і сільськогосподарської продукції.

4. Оціночна діяльність.

5. Бухгалтерський облік. Бухгалтер – одна з провідних та важливих спеціальностей. Це і не дивно: жодна установа не може функціонувати без бухгалтерського обліку. А бухгалтерський облік – це не лише універсальна мова бізнесу, а й мистецтво, вся окраса якого розкривається тільки фахівцю. Саме бухгалтер – старанний читач законодавчих актів, стереотипів бухгалтерського обліку, економіст-аналітик, він же – психолог, дипломат. З кожним роком попит на бухгалтера зростає, він стає потрібним на ринку праці.

Досліджування комп’ютерної техніки та інформаційних ресурсів допомагає майбутнім спеціалістам вести бухгалтерський облік в умовах автоматизованої обробки повідомлень.

Практика зі спеціальності «Бухгалтерський облік» проходить на чинних підприємствах м. Харкова і області.

6. Виробництво харчової продукції. Отримавши, цю спеціальність спеціаліст може бути технік-технологом з технології харчування. Він є висококваліфікованим спеціалістом індустрії гостинності. Технолог знає все про наукові підніжжя точного та здорового харчування, про закони і правила кулінарного мистецтва. З звичайних компонентів може приготувати смакову і естетичну композицію, яка здатна подарувати насолоди найвимогливішому гурману.

7. Ресторанне обслуговування.

8. Фінанси і кредит. Фінансисти та банкіри віддавна є елітою суспільства. Недаремно рейтинг цієї спеціальності на протязі багатьох років залишається постійно високим.

Студенти на цій спеціальності вивчають банківську справу на практичних заняттях. Стратегічне мислення, лідерські якості студенти показують під час фахових заходів.

Практику діяльності майбутні фінансисти набувають у відомих установах міста: ПАТ КБ «Приватбанк», АО «Укрсіббанк» та Державній податковій інспекції.

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж, ХКТЕК

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж пройшов складний шлях до вдосконалення і зараз він надає освітню діяльність чи не найвищому рівні. Завдяки цьому фахівці коледжу славляться своїми досягненнями під час практичної діяльності, адже коледж надав усі необхідні навички та знання для їх професійної роботи.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!