Роздрукувати сторінку

Харківський інститут екології і соціального захисту, ХІЕСЗ

« Назад

Харківський інститут екології та соціального захисту (ХІЕСЗ) — приватний ВНЗ з III рівнем акредитації.

Харківський інститут екології і соціального захисту, ХІЕСЗ

Харківський інститут екології і соціального захисту вже на протязі 20 років благополучно веде підготовку екологів-валеологів, вчителів; перекладачів з англійської мови зі знанням ще двох іноземних мов; соціальних менеджерів в сфері соціології. ВНЗ здійснює піднесення свого статусу і в 2015 році реорганізується у Міжнародну гуманітарно-екологічну академію Центрально-європейського університету, який налічує в собі декілька центральних ВНЗ приватної форми власності України і зарубіжних країн.

В інституті створено велику бібліотеку, книжковий фонд якої налічує 5 тис. примірників. В бібліотеці є дві читальні зали для студентів і викладачів.

Контакти Харківського інституту екології і соціального захисту (ХІЕСЗ)

Адреса: 61035, м. Харків, вул. Олександра Матросова, 3.

Телефон: (0572) 524019.

Електронна пошта: eko_soc@list.ru.

Сайт: http: ecosoc.kharkov.ua.

ХІЕСЗ

Загальні відомості та історія ХІЕСЗ

Свою діяльність інститут розпочав у 1995 році. У складі інституту проводить освітню діяльність середня загальноосвітня приватна школа II—III ступенів «ЕКОСОЦ», де вивчаються поглиблено іноземні мови. Школа була заснована в 2001 році.

Інститут веде підготовку спеціалістів за трьома напрямками: екологія, охорона оточуючого середовища та нормування природокористування; соціологія; філологія.

Педагоги надають професійні знання студентам, серед викладачів 90% мають наукові ступені і вчені звання.

ХІЕСЗ має власний журнал «Науковий вісник Харківського інституту екології і соціального захисту», в якому друкуються наукові дослідження, праці, як студенів, так і викладачів.

Навчальний заклад має новітні обладнані аудиторії, лабораторії та центри новітніх інформаційних ресурсів, соціально-психологічний, видавничий центр. Для фізичного виховання створенні спортивний тренажерний зал та стадіон. Також до матеріально-технічної бази входять: дослідно-експериментальне господарство, медпункт, гуртожиток, службу з працевлаштування. Працює клуб-кафе «Едельвейс», функціонує спортивно-оздоровчий комплекс, організовано сучасне медичне обслуговування. В інституті руками студентів і викладачів створений експериментальний екологічний парк культури і відпочинку.

Харківський інститут екології і соціального захисту, ХІЕСЗ

Структура, факультети Харківського інституту екології і соціального захисту

Освітня діяльність здійснюється на трьох факультетах: еколого-валеологічному, перекладу й іноземної філології, соціально - психологічної роботи.

1. Факультет соціально - психологічної роботи. Спеціальність «Соціологія».

Прийом на факультет здійснюється за сертифікатами УЦОЯО з української мови та літератури, іноземної мови або математики, історії України (профільний).

При вступі на скорочений термін навчання при спорідненій спеціальності (Соціальна робота, Соціальна педагогіка) складають професійне випробування - письмовий екзамен з навчальної дисципліни «Соціологія».

2. Еколого-валеологічний факультет. Спеціальність «Екологія,охорона навколишнього середовища та нормування природокористування».

Набір проводиться за сертифікатами УЦОЯО з української мови та літератури, географії, математики, біології (профільний).

При вступі на скорочений термін навчання за споріднено спеціальстю підготовки складають фаховий іспит: письмовий екзамен з дисципліни «Основи загальної екології».

3. Факультет перекладу й іноземної філології. «Філологія» (перекладацька діяльність з англійської, німецької й французької мов).

Прийом документів здійснюється на підставі сертифікатів УЦОЯО з іноземної мови (профільний), історії України, української мови та літератури.

Особи, які отримали повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше складають вступні екзамени в ХІЕСЗ.

В ХІЕСЗ для абітурієнтів для підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання якості знань, екзаменів створенні курси ґрунтовного вивчення навчальних предметів з: української мови , літератури, історії України, біології, географії, англійської мови, а також хімії, французької мови, математики.

Вартість навчання в інституті складає:

- еколого-валеологічний факультет – 5700 гривень;

- соціального менеджменту факультет – 5500 гривень;

- факультет іноземної філології та перекладу ‒ 5600 гривень.

Харківський інститут екології і соціального захисту

Навчальний процес в Харківському інституті екології і соціального захисту

Наукова діяльність в інституті ведеться комплексно. Посилена увагу до проблем екології, регіональної соціальної роботи, надання допомоги інвалідам, впровадженню кредитно-модульної системи. Дослідження мають прямий вихід в практику.

Вчені інституту багато уваги приділяють написанню підручників, навчальних посібників, публікації робіт. Викладачі інституту успішно захистили кандидатські дисертації (Гетманец А.О., Чуешкова О.В., Ельбріхт О.М., Городиська О.М.). Вони беруть участь у Міжнародних, Всеукраїнських наукових конференціях.

Доброю традицією в інституті є участь студентів у наукових конференціях і олімпіадах з навчальних дисциплін.

Найважливішою сферою формування соціальної активності майбутніх професіоналів є навчання, оволодіння професійними знаннями, уміннями.

На всіх факультетах здійснюється індивідуальна та самостійна робота студентів.

Студенти проходять практику в науково-дослідних інститутах, соціальних службах, територіальних службах, районних виконавчих комітетах, на підприємствах, у навчальних закладах, фірмах.

Таким чином, ХІЕСЗ – це інститут для готують фахівців за напрямками соціального захисту та екології. Студенти вивчають всі соціологічні аспекти діяльності соціального працівника, для того, щоб в майбутньому допомагати соціально незахищеному населенню. Також, інститут веде активну підготовку спеціалістів у галузі знання іноземних мов, зараз це становить пріоритетне значення в суспільстві, адже знання іноземних мов, ніколи не стане в пригоді.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!