Роздрукувати сторінку

Інститут сходознавства і міжнародних відносин "Харківський колегіум", ІСМВ ХК

« Назад

Інститут сходознавства і міжнародних відносин «Харківський колегіум» - ВНЗ України з ІІІ рівнем акредитації, яку здобув на основі ліцензії, виданої Міністерством освіти і науки, на надання навчальних послуг.

Інститут сходознавства і міжнародних відносин "Харківський колегіум", ІСМВ ХК

Навчання в інституті платне. На період прийому і навчання абітурієнти та студенти забезпечуються гуртожитком.

Контакти ІСМВ ХК

Адреса: 61039, м. Харків-39, проспект Постишева, 4.

Телефон: 0577196088.

Електронна пошта: ICMB_XK@ua.fm.

Сайт: http: www.collegium.kharkov.ua.

ІСМВ ХК

Історія створення Інституту сходознавства і міжнародних відносин «Харківського колегіуму»

Харківський колегіум почав функціонувати з 1722 р. в Білгороді. У 1726 р. був перенесений на прохання князя Голіцина до Харкова, в Покровський монастир. Так, в 1731 році був затверджений, як слов'яно-греко-латинська школа за наказом імператриці Ганни Іоаннівни.

Так як в школі навчалися діти духовних і світських звань, її назвали колегіумом. Після 1805 р. Колегіум змінився в чисто духовну школу. У 1817 р. колегіум увійшов до складу духовних семінарій, а в 1840 році стає духовною семінарією.

Керував Колегіумом ректор, який мав спочатку сан ігумена, а потім сан архімандрита.

Асистентом ректора з навчальної та виховної частині був префект (1817 році ця посада називається інспектор).

Центром внутрішнього керівництва була контора, до складу якої входили: ректор, префект і декілька викладачів.

Фінансувався колегіум по різному.

Навчальний корпус був двійником навчального корпусу Київської академії, з деякими місцевими розрізненнями. Тоді молодих вчених відправляли в зарубіжні країни для стажування, а також в колегіум запрошували вчителів з зарубіжних країн.

Загальні відомості про Інститут сходознавства і міжнародних відносин «Харківський колегіум»

Інститут належить до п’яти головних ВНЗ України, який веде підготовку дипломатичних кадрів, тісно веде співпрацю з Міністерством закордонних справ, амбасадами іноземних країн в Україні.

ІСМВ ХК є юридичною особою, реєстрація, якої здійснювалося Виконавчим комітетом Харківської міської ради відповідно, яким було надано Свідоцтво про реєстрацію.

«Харківським колегіумом» від часу заснування до 20 січня 2008 р. керував ректор Головченко Георгій Тихонович.

Інститут сходознавства і міжнародних відносин "Харківський колегіум", ІСМВ ХК

Навчання в Інституті сходознавства і міжнародних відносин «Харківського колегіуму»

Студенти за всю освітню діяльність вивчають дві східні мови із 7-ми та європейські мови, наприклад англійську та французьку.

Потім після чотирьох років навчання вони отримують державний диплом «бакалавра» і навчатися далі ще один рік на рівень «спеціаліста» і отримують другий державний диплом.

Стажування й практику студенти проходять в Міністерстві закордонних справ України, у Верховній Раді, в банках, організаціях і установах Харкова та інших міст України, в іноземних посольствах в Україні, навчальних закладах та інших установах.

Серед всіх ВНЗ України інститут здатний до конкуренції.

Близько 15% спеціалістів інституту кожного року вступають в аспірантуру ВНЗ України, в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України.

Деякі спеціалісти інституту вже стали кандидатами наук.

Для повного оснащення навчального процесу на відповідному рівні інститут має необхідну матеріальну та технічну базу, навчальні аудиторії із новітніми обладнаннями, бібліотеку, медпункт, буфет, спортзал.

Навчання відбувається на платній основі. На протязі всього року в інституті діють курси довузівської підготовки для школярів міста Харкова і іногородніх з підготовкою до ЗНО з географії, української, літератури, іноземної мови та історії України.

В інституті оновлена й потужна матеріально-технічна база, яка допомагає здійснювати на панівному рівні не тільки освітній та науковий процеси, але й зробити необхідні умови студентам та викладачам для побуту та відпочинку. Для освітнього процесу на європейському рівні Інститут має комфортні аудиторії для навчання із новим обладнанням, спортзал та буфет.

Бібліотека інституту має великий фонд, який налічує в собі приблизно 40000 тисяч примірників. В бібліотеці є весь необхідний матеріал – це методична, наукова література, періодичні видання.

В ІСМВ ХК наявнийфакультет міжнародних відносин, на якому діє 4 кафедри:

- міжнародні відносини;

- міжнародні економічні відносини;

- східні і європейські мови;

- соціально-гуманітарні дисципліни.

Інститут сходознавства і міжнародних відносин "Харківський колегіум"

Документи, які потрібні при вступі до ІСМВ ХК:

- заява на ім’я ректора, де обов’язково зазначається напрям підготовки;

- оригінал атестату і додаток до нього;

- сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти;

- 2 копії паспорта;

- копія ідентифікаційного коду;

- кольорові фотокартки розміром 3x4 см – 6 штук;

- документи, про надання пільг.

Отже, ІСМВ ХК зараз займає центральну позицію серед університеті України, адже знання іноземних мов завжди добре та престижно. Вивчаючи різноманітні мови, студенти мають можливість бути висококваліфікованими працівникам в інших країнах за рахунок знання різних мов.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!