Роздрукувати сторінку

Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, ХНУМГ

« Назад

Харківська національна академія міського господарства (Харківська державна академія міського господарства) – це не просто ВУЗ, а сучасний науковий комплекс, який проводить підготовку спеціалістів за всіма учбово-спеціалізованими рангами.

Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова ХНУМГ

У ХНАМГ навчаються майбутні муніципальні управлінці, будівельники, енергетики, господарники, екологи, які управляють готелями та екскурсоводи, тощо. Харківська академія міського господарства має величезні навчальні корпуси в самому центрі міста, в стінах яких навчаються більше шістнадцяти тисяч студентів, з яких три сотні іноземців з 30 світових країн.

У ХНАМГ 500 викладачів, більше 300 кандидатів наук та 70 професорів і докторів наук. Наукова діяльність здійснюється в 11 науково-дослідних лабораторіях міжнародного рівня. Всього у складі академії 6 учбових корпусів, бібліотека, студентське містечко з 6 гуртожитків, великий спортивний корпус з різними залами.

Заснована ХНАМГ була в 1922 році як Всеукраїнський Технікум Комунального Господарства, а свій нинішній статус отримала в 2003 році.

 На даний час академія навчає студентів на 11 підрозділах:

- економіки і підприємництва;

- містобудівельний;

- менеджменту;

- електропостачання та освітлення;

- інженерної екології міст;

- електротранспорту та ін.

ХНУМГ

Напрями навчання Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова:

- Автоматика і електроніка;

- Біологія та екологія;

- Будівництво та архітектура;

- Транспорт;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Математика;

- Машинобудування і металообробка;

- Металургія і хімічна технологія;

- Харчова галузь і біотехнологія;

- Психологія та педагогіка;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- інші.

Історія Харківського національного університету міського господарства ім. О. Н. Бекетова (ХНУМГ)

Університет створений в 1922 р. ВУЗ проводить формування спеціалістів із забезпечення життєдіяльності і розвитку міст.

Загальна кількість студентів, які сьогодні отримують освіту, перевищує 16 000, 650 з яких є громадянами інших держав.

Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, ХНУМГ

Матеріально-технічна структура ХНУМГ

Університет являє собою сильний учбово-науковий комплекс, який включає в себе:

- 10 освітньо-консультаційних центрів у різних областях країни;

- 4 освітніх центру;

- 8 наукових шкіл;

- Ліцей;

- 2 технікуми;

- Науково-методичний центр;

- Аспірантуру;

- Докторантуру.

Сумарна площа будівель і споруд ВНЗ нараховує приблизно 160 000 кв. м. науково-технічна бібліотека містить більше 1 млн. примірників. Також діють студентський клуб, спортивний комплекс, лижно-спортивна структура, музейний комплекс, центр новітніх інформаційних технологій. У розпорядженні студентів і аспірантів очної форми навчання 8 гуртожитків з бібліотеками, спортзалами та кафе.

Міжнародна діяльність ХНУМГ ім. О.М. Бекетова

На державній і міжнародній арені Університет займається реалізацією міжнародних освітніх програм з охорони оточуючого середовища та екології, регіональних програм реформування і розвитку об'єктів житлово-комунального господарства. ВУЗ підтримує постійні зв'язки з учбовими та науковими структурами з 11 країн світу (велика Британія, Голландія, Швеція, Фінляндія, Ізраїль, США та інші). У Греції та Ізраїлі відкриті філії Університету. Міжнародне визнання отримали інженерний центр фітотехнологій, лабораторія Академічного, науково-освітнього комплексу.

Харківський національний університет міського господарства ім. О. Н. Бекетова розташований за адресою м. Харків, вул. Революції, д. 12.

Іногороднім та іноземним студентам (загальна кількість іноземців більше п'ятисот більш ніж сорока країн світу) надаються місця у восьми студентських гуртожитках, які утворили студентське містечко і розташованими в них кафе, тренажерними і спортивними залами і т. д. Бажаючі отримати військове звання офіцера запасу можуть навчатися на військовій кафедрі.

У складі оздоровчої бази університету санаторій-профілакторій, великий спортивний комплекс з просторими спортивними, тренажерними залами, обладнаними всім необхідним спортивним інвентарем, висококваліфіковану медичну допомогу можна отримати в студентській поліклініці. До складу університету входять сім навчальних корпусів, а так само два технікуми: електромеханічний та житлово-комунальний.

Харчування студентів і співробітників організовано в затишних їдальнях і кафе, де пропонуються найрізноманітніші страви.

Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова

Виховна робота в ХНУМГ

Багато активної молоді беруть участь в організації та проведенні різних конкурсів, фестивалів, змагань, займаються у творчих колективах, які працюють на базі університету, серед яких: театр пісні «Bellissimo», який є візитною карткою Вузу, театр естради, колективи бального танцю, східного танцю, сучасного танцю, театральний колектив, КВК та ін. Велика увага приділяється в університеті спортивного життя молоді, спрямованої на зміцнення здоров'я підвищення інтелектуальних і морально-вольових здібностей. Створені й успішно працюють студентський спортивний клуб, шахово-шашковий клуб, туристичний клуб, клуб силових єдиноборств, є лижно-спортивна база.

Науково-педагогічні кадри готуються в університетській аспірантурі та докторантурі.

Випускники ХНУМГ по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Бібліотека Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова

З 2008 року бібліотека діє на вільному програмному забезпеченні „Коха”. Наразі ЕК налічує 70 016 одиниць активного фонду бібліотеки. Проводячи роботу в режимі on-line через АБІС „Koхa” в електронному каталозі бібліотеки http://library.kname.edu.ua за допомогою дружнього веб-інтерфейсу користувачі проводять простий та розширений пошук, мають змогу здійснити замовлення на літературу, побачити свій електронний формуляр та свою історію читання.

Розпорядженням Міністерства освіти та науки України № 464 від 25.04.2013 академія реорганізована у Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова.

Чисельність бібліотеки на даний час нараховує 57 співробітників, з яких 43 робітник має повну вищу освіту і 25 бібліотекарів має стаж більше 20 років.

Фонд нашої бібліотеки зараз налічує 929 128 примірників.

Ми обслуговуємо понад 15 100 користувачів за єдиним обліком.

Читачі отримали близько 750 000 примірників.

Робота бібліотеки тісно пов’язана з кафедрами. Забезпечення студентів учбовою літературою та методичними посібниками здійснюється згідно програм курсів, заявок викладачів, прайс-листів.

Доступ до усіх ресурсів у бібліотеці забезпечують 69 АРМ та зона Wi-fi покриття в усіх підрозділах бібліотеки. Користування Internet та бібліотекою безкоштовне.

Отже, Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова – це сучасний заклад, який надає міцні знання своїм студентам, роблячи їх конкурентоздатними фахівцями.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!