Роздрукувати сторінку

Харківський обліково-економічний технікум-інтернат імені Ф. Г. Ананченка, ХОЕТ

« Назад

Харківський обліково-економічний технікум-інтернат імені Ф. Г. Ананченка (ХОЕТ) — ВНЗ І — II рівнів акредитації, державного зразка.

Харківський обліково-економічний технікум-інтернат імені Ф. Г. Ананченка, ХОЕТ

Зараз в технікумі навчаються понад 350 студентів на денній формі навчання і 300 – на заочній. Серед них є студенти, які одержують стипендії Президента, ВРУ та Харківського міського голови.

Навчальний процес забезпечують 34 викладача. Це висококваліфіковані фахівці своєї справи. Різностороння діяльність педагогічного колективу опосередкована на подальше поліпшування навчального процесу, на удосконалення рівня виховної роботи.

Директор технікуму Галкіна Ольга Андріївна, яка є кандидатом економічних наук.

Контакти ХОЕТ

Адреса: м. Харків, вул. Полтавських шлях, 133.

Телефон: 8057370-2180.

Електронна пошта: huet@list.ru.

Сайт: http://huet.io.ua.

ХОЕТ

Історія Харківського обліково-економічного технікум-інтернату імені Ф. Г. Ананченка

В 1935 році відкривають першу професійно-технічну школу для перепідготовки інвалідів громадянської війни та роботи й залучення їх до суспільно-корисної праці.

Властивостями цієї школи було те, що тут за рахунок державних навчались та перебували на обліку інваліди, проходячи курс лікування та адаптації у суспільстві.

У грудні 1940 року за рішенням Ради Народних Комісарів профшколу реорганізовують у Республіканську обліково-планову школу для інвалідів,які навчалися за кошти державного бюджету.

Тоді школі навчалося 150 осіб. На початку Великої Вітчизняної війни школу було перенесено до Казахстану. Запрацювала школа в січні 1942 року з кількістю учнів у 200 чоловік. Нині її учнями стали інваліди Великої Вітчизняної війни, які після поранення та проходження медичного лікування не могли повернутись додому.

Коли у 1943 оці м. Харків звільнили від окупантів, школа почала працювати та продовжила свою діяльність. Тоді в ній інваліди Великої Вітчизняної війни — колишні фронтовики, серед них Герої Радянського Союзу Андрейко М.М., Ісаєв В.В.

У 1952 року школі надали назву в честь Ананченка Федора Гурійовича. У 1955 році в школі засновується заочна форма навчання.

Сучасну назву технікум отримав у 1967 році - Харківський обліково-економічний технікум-інтернат для інвалідів імені Ф. Г. Ананченка.

Харківський обліково-економічний технікум-інтернат імені Ф. Г. Ананченка, ХОЕТ

Умови навчання в Харківському обліково-економічному технікум-інтернаті імені Ф. Г. Ананченка (ХОЕТ)

Підготовка спеціалістів відбувається за такими спеціальностями, всі студенти навчаються за кошти державного бюджету:

- бухгалтерський облік і аудит;

- соціальна робота.

В технікумі існує як денна, так і заочна форми навчання. За правилами технікуму, що встановлені певні умови щодо вступу до нього:

- на денне відділення приймаються документи лише інвалідів I, II, III груп на базі повної та неповної середньої освіти;

- на заочне відділення — інваліди I, II, III груп, а також робітники системи соціальної охорони населення на базі повної середньої освіти.

Навчальний процес здійснюють викладачі-методисти, лікарі, педагоги першої та вищої категорій, реабілітологи, психологи, вихователі, юристи та інші фахівці.

Основним завданням колективу є навчання і виховання прийдешніх професіоналістів з числа дітей з специфічними потребами, притягнення їх до суспільного життя і благодійної праці.

Харківський обліково-економічний технікум-інтернат імені Ф. Г. Ананченка

Матеріально-технічна база ХОЕТ

Завдяки Міністерству праці та соціальної політики України, у технікумі була покращена матеріальна й технічна бази. У головному корпусі налічується 14 кабінетів, актова зала на 350 місць, бібліотека з читальним залом, 4 лабораторії, їдальня, спортзал, медпункт.

Незабаром основним завданням є здійснити переобладнання гуртожитку, в майбутніх планах є будівництво спортивно-оздоровчого комплексу.

Всі вихованці денного відділення перебувають на державному утриманні. Вони мешкають у гуртожитку, забезпечені 4-х разовим харчуванням та цілодобовим медичним обслуговуванням.

Спеціальності в Харківському обліково-економічному технікум-інтернаті імені Ф. Г. Ананченка

Наразі технікум готує спеціалістів за двома спеціальностями: «Бухгалтерський облік» та «Соціальна робота».

Після закінчення спеціальності «Соціальна робота»вихованці отримають кваліфікацію: соціальний працівник.

Майстер цієї спеціальності працювати у державних закладах соціального захисту населення, громадських установах, обіймати посади в приватних фірмах.

Спеціалісти соціальної роботи — це, насамперед, фахівці у сфері соціального управління. Їх робота полягає у сприянні розв’язанні проблем суспільства, допомозі людям, які знаходяться у проблематичних життєвих ситуаціях. Фахівці соціальної роботи просліджують соціальне становище, формулюють проблеми громади, сім’ї, людини, розробляють проекти вирішення проблеми і створюють заходи, які потрібні для їх рішення.

В майбутньому перед фахівцями постане питання щодо розвитку державної мережі служб соціальної роботи і розвитку суспільних та комерційних організацій, що надають соціальні послуги.

При дослідженні безробіття на ринку праці, можна сказати, що найближчі 15 – 20 років проблема безробіття для соціальних працівників майже не буде існувати.

Після здобуття освіти в училищі випускники можуть працювати за такими спрямуваннями та на таких посадах: робітник служби соціального забезпечення, працівник центру занятості, менеджер соціальної сфери, працівник пенсійного фонду, менеджер персоналу.

За спеціальністю «Бухгалтерський облік» вихованці здобудуть кваліфікацію: спеціаліст з бухгалтерського обліку.

Професіонал цієї спеціальності одержує потрібні фахові знання та навички для фахової діяльності на посадах: бухгалтер-ревізор, інспектор, бухгалтер, касир-експерт, рахівник, інспектор-ревізор.

Випускник пізнає нові методи і форми бухгалтерського обліку, головні принципи економічного аналізу та синтезу, комп’ютерні системи бухгалтерського обліку, а також отримує знання і навички для складання і оформлення складних бухгалтерських документів. Спеціальність, що отримають вихованці, дають змогу стати їм центральним фахівцем на новітньому ринку праці.

Тому, Харківський обліково-економічний технікум-інтернат імені Ф. Г. Ананченка - це той навчальний заклад, де навчаються особи з обмеженими можливостями. Так як, ці особи потребують особливої уваги, технікум надав їм всі необхідні умови для навчання, а також допомогу у медичному обслуговуванні.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!