Роздрукувати сторінку

Богодухівський медичний коледж, БМК

« Назад

Богодухівський медичний коледж - сучасний ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, державного зразка.

Богодухівський медичний коледж, БМК

За все існування з коледжу випустилося близько п'яти тисяч фахівців. Серед випускників коледжу кандидати медичних наук, першорядні спеціалісти, які працюють в державних та приватних закладах охорони здоров'я Харківської області, України і навіть в зарубіжних.

Контакти Богодухiвського медичного коледжу

Адреса: 62103, Харківська обл., м. Богодухів, вул. Леніна, 29.

Телефон: 0575832071.

Сайт: bmk.in.ua.

БМК

Історія БМК

Богодухівське медичне училище було створено відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я УРСР в 1965 році.

Розвитку медичної освіти на Богодухівщині невід’ємно пов’язаний з розвитком медицини нашої країни.

Розвиток медицини відбувався у швидкому русі з в 1870 році. Найбільший вклад у розвиток медицини на той час зробив пов'язується лікар Роман Михайлович Ейнес. Він керував лікарнею в м. Богодухові, яка складалася з амбулаторії та стаціонару на 20 ліжок.

У 80-х роках на цих землях збудували корпус з хірургічним відділенням, а в 1914 році відбулося зведення інфекційного відділення. До 1917 року в Богодухівському повіті вже нараховувалось 7 лікарень на 138 ліжок і фельдшерські пункти.

Найбільший темп розвитку у медичній сфері відбувся передвоєнні роки. На той час дуже мало було медичних фахівців, тому дуже гостро поставало питання про забезпечення населення медичною допомогою. У 30-х роках Богодухівський районний комітет Червоного Хреста відкриває школу медсестер, де надаються базові знання та навички медичної допомоги.

Так після війни при Богодухівській були створені курси медсестер. Проте все одно проблема в підготовці кваліфікованих кадрів залишалася. І вже за проханням місцевих органів влади в 1965 році відкривається медичне училище.

Важливий внесок у справу відкриття та діяльність училища у перші роки існування зробив головний хірург, кандидат медичних наук, Герой Соціалістичної праці Густілін С.О.

Тоді першим директором училища був призначений лікар-педіатр, Ольховський Д.Г.

З 1980 року і до нашого часу коледжем керує директор лікар-педіатр Глазунова Алла Федорівна.

На початку свого існування училище розміщувалося ще у старій будівлі, лише в 1975 році було збудовано два нові корпуси. Зараз Богодухiвський медичний коледж знаходиться саме в цьому приміщення.

З самого початку і до 1969 року училище проводило підготовку медичних професіоналів трьох спеціальностей: акушерка, медична сестра, фельдшер.

Зважаючи на те, що лікарні були заповненні медичними працівниками, а саме акушерами, училище проводило підготовку лише за двома спеціальностями.

Перший випуск спеціалістів відбувся в 1968 році. Серед випускників провідний хірург міської клінічної лікарні №13 м. Харкова В.Кравченко, директор фармацевтичної фірми Лихенко В.

У записах навчального закладу назавжди записано ім'я Володимира Трохимчука, який реалізовував свій фаховий обов'язок в Афганістані та отримав смертельне поранення при наданні медичною допомоги. Був посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

В 2005 році Богодухівське медичне училище змінило свій статус на коледж. Так воно стало називатися Богодухiвський медичний коледжІ-ІІ рівнів акредитації.

Богодухівський медичний коледж, БМК

Матеріально-технічна база БМК

Зараз в коледжі діє 24 навчальні кабінети, 4 лабораторії, 10 аудиторій. В коледжі проводиться клінічна практика на базі збудованої в 2005 році Центральної районної лікарні. База практики оснащена новими технічними засобами, що дають можливість вивчити молодших спеціалістів відповідно до встановлених вимог сучасності.

Освітню діяльність надають 28 штатних педагогів, серед них понад 70% мають вищу та першу кваліфікаційну категорію.

Предметні комісії Богодухівського медичного коледжу

В Богодухівському медичному коледжі утворено 5 предметних (циклових) комісій відповідно до спеціалізації:

- ЦК загальноосвітніх дисциплін;

- ЦК соціально-економічної підготовки;

- ЦК професійно-практичної підготовки;

- ЦК гуманітарної підготовки.

Богодухівський медичний коледж

Спеціальності та вартість навчання

Відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України, коледж має право проводити набір за такими спеціальностями:

- Лікувальна справа;

- Сестринська справа.

Студенти коледжу завжди приймають учать у різноманітних с фестивалях художньої самодіяльності, районних та обласних спортивних змагань, конкурсів професійної майстерності та здобувають перемоги.

Для вступу подають до приймальної комісій пакет документів:

- заява на ім’я ректора, де обов’язково зазначається напрям підготовки;

- 2 копії паспорта;

- сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (ЗНО);

- оригінал атестату і додаток до нього;

- кольорові фотокартки розміром 3x4 см – 6 штук;

- документи про надання пільг;

- копія ідентифікаційного коду.

Вартість навчання для спеціальностей становить:

1. Сестринська справа: на базі 9 класу – 7900 гривень, на базі 11 класу – 7940 гривень;

2. Лікувальна справа: на базі 9 класу – 7920 гривень.

Близько 90% медичних працівників Богодухівського району отримали освіту в коледжі коледж і благополучно працюють в практичній медицині.

Випускники коледжу, що здобули вищу освіту у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, стали лікарями та провідними фахівцями в практичній охороні здоров’я областей та за їх межами.

Коледж веде підготовку не тільки кваліфікованих спеціалістів, він допомагає формувати медичний центр молодих людей з високим рівнем культури та розвивати моральні якості студентів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!