Роздрукувати сторінку

Харківське художнє училище, ХДХУ

« Назад

Харківське державне художнє училище (ХДХУ) — художній ВНЗ Харкова. Директором з 2011 року призначено Савченко Костянтина Юрійовича.

Харківське художнє училище, ХДХУ

На даний час в училищі навчається близько 300 студентів.

Контакти Харківського державного художнього училища (ХДХУ)

Адреса: м. Харків, Ніжинський, 1 (м. Центральний ринок, м. Південний вокзал, район Іванівка).

Телефон: (057) 712-88-27.

Електронна пошта: okz_xxy@mail.ru.

Сайт: http://hhu.com.ua/home.

ХДХУ

Історія ХДХУ

Харківське художнє училище –– один з найдавніших професійних мистецьких освітніх центрів в Україні.

Навчальний заклад було засновано у 1896 році за рішенням Харківської міської думи при приватній художній школі М. Іванової - Раєвської.

Свою діяльність училище почало в новій будівлі в 1912 р. Приміщення було збудовано в спеціально відведеному місці, особливою стильовою ознакою якого був стиль модерн. Проте, містилися й елементи старого українського будівництва.

Першим директором був вихованець Репіна І. Є –– Олександр Любимов, а викладачами –– спеціалісти репінської майстерні Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, які були запрошені до Харкова.

Основу роботи навчального процесу в ХДХУ складають художня та викладацька діяльність М.Д. Раєвської-Іванової. А також використання надбань мистецької школи та творчих засад Академії мистецтв Росії.

На початку 1913 р. училище очолював С. Прохоров, який у свій час був викладав у художній школі малювання у Томську.

Вже у 1914 р. училищем керував Горелов Г., а в 1916 р. Горелова Г. замінив видатний український художник та викладач мистецьких дисциплін Кокель О.

Потім училищем керував Коробов Г. С, який був заслуженим діячем мистецтва та відомий художник.

На даний момент діяльність училища забезпечує молодий директор, завзятий та творчий художник Савченко К.Ю, який направляє роботу училища до удосконалення за всіма вимогами сучасності.

Від часу існування і до сьогодні училище подає основні знання в напрямках малюнків та живопису, дизайну, історії образотворчого мистецтва та декоративно-ужиткового мистецтва.

Нині в училищі здобувають знання студенти майже з усіх областей України.

Харківське художнє училище, ХДХУ

Спеціальності Харківського державного художнього училища

Зараз викладацька робота здійснюється з усіх провідних спеціальностей напрямку «Мистецтва» і охоплює велике коло фахових галузей – від класичних фігур образотворчого мистецтва до новітніх демонстрацій дизайну та театрально-декораційного мистецтва.

Училищу надано І рівень акредитації відповідно до ліцензія Міністерства освіти і науки України.

Коледж проводить навчання за такими спеціальностями, в кожній з яких виділяються певні спеціалізації:

1. «Образотворче мистецтво»: живопис (кваліфікація: художник-живописець, викладач) та скульптура (кваліфікація: скульптор-виконавець);

2. «Театрально-декораційне мистецтво»: художнє оформлення спектаклю (кваліфікація: художник – декоратор);

3.Дизайн: дизайн середовища (кваліфікація: художник - конструктор, дизайнер) та графічний дизайн (кваліфікація: художник-конструктор, дизайнер - графік).

Спеціалізація живопис. Із отриманням знань з цієї спеціалізації спеціалісти стають фахівцями станкового живопису. На цій спеціальності студенти вивчають дві основні і необхідні дисципліни: «Академічний живопис» та «Кольорознавство». Знання з цих предметі в є базовими для всіх спеціальностей культурного та художнього напрямку.

Дисципліна «Академічний живопис» надає студенту зрозуміти та побачити кольорову різноманітність навколишнього світу. На ній студенти розвивають уміння бачити та здобути майстерність в художній діяльності.

Спеціалізація графічний дизайн. Підготовка студентів відбувається на підґрунтях авторських навчальних програм, що опрацьовувалися й розвивалися на протязі багатьох років.

Методи, якими користуються педагоги спеціалізації — вивчення класичних творів мистецтва та витворів національного декоративно-прикладного мистецтва, розгляд історичних і новітніх об'єктів графічного дизайну. Для розвиту свої професійних навичок педагоги приймають участь у майстер-класах видатних українських і зарубіжних дизайнерів.

Спеціалізація дизайн. При навчанні за цією спеціалізацією студенти намагаються вирішувати нагальні питання образотворчого мистецтва, покращувати її матеріальну базу. Завдяки швидкому розвитку реклами найуживанішими стають такі жанри, логотип, комерційний плакат, товарний знак, упаковка.

З умовами часу та сьогоднішніх вимог до оновлення навчально-методичної та виховної й творчої роботи в училищі покращується навчально-методична база викладання професійних дисциплін, використовуються сучасні методи та методики викладання, поширюється коло творчих та практичних завдань, орієнтованих на європейський рівень викладання фахових дисциплін.

Училище веде активну співпрацю з вигідними професійними кафедрами провідного вищого навчального закладу мистецького спрямування –– ХДАДіМ, навчальними закладами Києва, Львова, Донецька, Запоріжжя, Сімферополю та інших міст України.

Харківське художнє училище

Вартість навчання в Харківському державному художньому училищу

1. Образотворче мистецтво (живопис) 7700 гривень;

2. Театрально-декораційне мистецтво ‒ 7700 гривень;

3. Образотворче мистецтво (скульптура) – 7700 гривень;

4. Дизайн (дизайн середовища) ‒ 7700 гривень;

5. Дизайн (графічний дизайн) – 7900 гривень на базі 11 класу.

Сьогодні ХДХУ –– це міцний, який постійно удосконалює свій науково-викладацький склад. ХДХУ це той, мистецький заклад, що постійно розвивається та намагається означити перед студентами всю різноманітність та багаття сучасної мистецької освіти.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!