Роздрукувати сторінку

Харківське державне вище училище фізичної культури №1, ХДВУФК

« Назад

Харківське державне вище училище фізичної культури № 1(ХДВУФК №1) – ВНЗ I рівня акредитації, державного зразка. До структури училища входить загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю II-III ступенів. Школа здійснює надання загальної середньої освіти.

Харківське державне вище училище фізичної культури №1, ХДВУФК

Харківське державне вище училище фізичної культури № 1 засновано на державній власності та відноситься до галузі управління Міністерства освіти і науки України. Випускники училища одержують відповідний документ про здобуття освіти у закладі державного зразка.

ХДВУФК №1 - це навчальний заклад спортивного профілю, який проводить спортивну підготовку найталановитіших дітей та молоді. Забезпечує усіма необхідним умовами для розвитку їхніх особистих здібностей з ціллю досягнення висотних спортивних результатів та доповнення національних збірних команд України.

Контакти Харківського державного вищого училища фізичної культури № 1(ХДВУФК №1)

Адреса: 61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3.

Телефон: (057) 343-11-32.

E-mail: hgvufk1@mail.ru.

Сайт: www.ufk1.overtime.kharkov.ua.

ХДВУФК

Історія Харківського державного вищого училища фізичної культури

Відповідно до наказу в 1971 році на основі школи–інтернату №6 м. Харкова було утворено Харківську обласну середню школу-інтернат спортивного профілю для 420 учнів. Свою діяльність школа розпочала 1 вересня 1971 року. Заклад здійснював роботу за рахунок бюджету Харківської області.

В 1990 року ХОСШІСП потребує реорганізації. Так, відбулося утворення Харківського обласного училища олімпійського резерву №1. Набір учнів здійснювався на основі Положення про училище олімпійського резерву.

У 1992 році ХОУОР №1 перейменовують в Харківське обласне училище фізичної культури №1, яке підпорядковувалося області. З 1 січня 1993 року навчальний заклад здійснює свою роботу на засадах тимчасового Положення про вище училище фізичної культури.

1994 рік характеризується тим, що училище передається до сфери управління Міністерства освіти України. Відповідно починає діяти під назвою Харківське державне вище училище фізичної культури №1.

Першим директором ВНЗ спортивного профілю був Заслужений вчитель України Бережний В.А. Він керував цим закладом впродовж 27 років.

У 1998 році ХДВУФК №1 училищем управляє Коржилов І. Г. - Заслужений фахівець освіти України, майстер спорту СРСР з хокею.

Під його пильним керуванням Харківське державне вище училище фізичної культури №1 9 разів поспіль посідало перше місце серед спеціалізованих закладів спортивного напрямку України.

З серпня 2014 року місце директора посідає Назаренко Ю. В. - Заслужений робітник фізичної культури та Заслужений тренер України.

Харківське державне вище училище фізичної культури №1, ХДВУФК

Навчання в Харківському державному вищому училищі фізичної культури

Училище здійснює підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Фізичне виховання».

План навчання в складається з двох частин – освітньої та спортивної:

- навчальний план базової загальної середньої освіти, програма спортивної підготовки учнів рівня учбово-тренувальних та груп спортивного поліпшення;

- програма спортивної підготовки учнів рівня груп спортивного вдосконалення та вищої спортивної довершеності (2 роки).

Згідно плану спортивних напрямків загальний склад учнів та студентів складає 464 осіб, а саме:

- вільна боротьба (юнаки, дівчата) – 48 осіб;

- велоспорт – 35 осіб;

- академічне веслування (юнаки, дівчата) – 20 осіб;

- водне поло – 33 особи;

- легка атлетика – 60 осіб;

- плавання – 60 осіб;

- синхронне плавання – 34 особи;

- футбол – 75 осіб;

- придатковий склад з інших напрямків олімпійських видів спорту – 6 осіб.

Харківське державне вище училище фізичної культури №1

За час існування училища 33 вихованцям було присвоєно звання «Заслужений майстер спорту», 200 особам «майстер спорту міжнародного класу». На Олімпійських Іграх збірну України представляли 78 учнів закладу, що посідали провідні місця здобули: 11 золотих, 5 срібних та 11 бронзових медалей.

Бібліотека ХДВУФК №1

На території училища розміщується велика бібліотека із потрібною науковою та методичною літературою. Загальний фонд якої складає 40263 примірників. З них понад 23540 художньої літератури, підручники та періодичні видання.

Харківське державне вище училище фізичної культури №1, ХДВУФК

Спортивно-оздоровчий табір Харківського державного вищого училища фізичної культури №1

На базі технікуму також діє спортивно-оздоровчий табір «Чайка».

Умови проживання досить комфортні. Табір має добре оснащені всім необхідним спальні корпуси з кімнатами на 4 та 6 осіб.

Кімнати для проживання зі зручностями. Відбувається постійний контроль за санітарно-гігієнічною ситуацією приміщення. Всього за одну зміну у закладі може перебувати 170 дітей.

Харчування в їдальні створене на 130 місць, їдальня має необхідний інвентар. Харчування в таборі п'ятиразове. Щоденно в меню – свіжа продукція.

Завдяки роботі висококваліфікованих педагогічних працівників здійснюється виховна та спортивна робота з дітьми. Діти займаються фізкультурою і спортом з урахуванням особистих можливостей кожного.

Прийом дітей до СОТ «Чайка» здійснюється на основі наказу директора ХДВУФК № 1 для осіб, які навчаються в училищі, або на основі путівки для інших дітей за присутності в них медичної довідки відповідного зразка, затвердженого Міністерством охорони здоров'я України.

Таким чином, ХДВУФК №1 є спортивним навчальним закладом, що має високі досягнення. Училище здійснює навчання осіб, які мають бажання стати спортивними чемпіонами в майбутньому або бути завжди у гарній спортивній формі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!