Роздрукувати сторінку

Харківське музичне училище імені Б. М. Лятошинського, ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

« Назад

Харківське музичне училище ім. Б. М. Лятошинського — музичний навчальний заклад. ХМУ ім. Б. М. Лятошинського – це одне з найдавніших довершених професійних закладів України. Історія закладу безпосередньо пов'язана з піднесенням української музичної культури та утворенням національної музичної освіти.

Харківське музичне училище імені Б. М. Лятошинського, ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

В училищі здобувають освіту приблизно 400 студентів на 8 спеціалізаціях: спів, хорове диригування, фортепіано та інші.

Студенти училища постійно беруть участь у інтернаціональних, українських та регіональних конкурсах та здобувають лауреатські звання.

У музичному училищі працює 170 педагогів, більше з них – вихованці училища.

Міцний науковий і творчий потенціал училища допомагає здійснювати профорієнтаційну роботи як у місті, так і в межах області. Зараз в училищі знаходяться кращі звичаї професійної освіти минулого й благополучно виконуються модерні цілі і основи музичного мистецтва.

Контакти Харківського музичного училища імені Б. М. Лятошинського

Адреса: 61001 м. Харків, Червоношкільна набережна, 1 А.

Телефони: 0577329442.

E-mail: hmu1952@mail.ru.

Сайт: http://hmu.net.ua.

ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

Історія ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

Вперше училище запрацювало 8 вересня 1883 року при Харківському відділенні Імператорського Російського музичного товариства.

В 20 столітті заклад декілька разів замінював як назву так і статус. Училище діяло спочатку як головний підрозділ музичної академії. Згодом як музичний технікум та виконавський факультет музичного інституту З 1928 року існувало під статусом музикальна професійна школа із 1936 р. — знову йому надали статус музичного училища.

За радянських часів викладання здійснювали відомі музиканти, серед яких: С. Дремцов, П. Луценко, А. Гольдінгер, Й. Шиллінгер.

Вже у вересні 1968 року училищу було надано ім'я Бориса Лятошинського.

Харківське музичне училище імені Б. М. Лятошинського, ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

Сучасність та спеціальності Харківського музичного училища імені Б. М. Лятошинського (ХМУ ім. Б. М. Лятошинського)

Тепер в училищі підготовка відбувається на таких відділеннях:

- фортепіано;

- спів;

- оркестрові духові та ударні інструменти;

- хорове диригування;

- музичне мистецтво естради.

Видатні своїми посібниками з теоретичних предметів Смаглій Г. А., Калініна В. В.

Документи, що можуть знадобитись при вступі до ВНЗ:

- заява на ім’я ректора, де обов’язково зазначається напрям підготовки;

- оригінал атестату і додаток до нього;

- сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти;

- 2 копії паспорта;

- копія присвоєння ідентифікаційного коду;

- кольорові фотокартки розміром 3x4 см – 6 штук;

- документи, про надання пільг.

Харківське музичне училище імені Б. М. Лятошинського

Матеріально-технічна база ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

Бібліотека працює з дня заснування училища. Фонд бібліотеки дуже різноманітний, загальний фонд, якої складає 47 тисяч примірників.

Лабораторія звукозапису надає можливість проводити навчальні заняття та самостійну роботу студентів, використовуючи відеоматеріали, а також робити перезапис матеріалів з одного носію на інші.

Для іногородніх надається гуртожиток, що знаходиться неподалік від училища. Педагоги завжди допомагають розв'язувати будь-які питання, які наявні у студента.

Харківське музичне училище імені Б. М. Лятошинського, ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

Колективи ХМУ ім. Б. М. Лятошинського

При училищі діють також колективи, кожен з яких спеціалізується на своєму напрямку.

Камерний оркестр. Заснування відбулося 1988 року за пропозицією відомого викладача та голови комісії Шевель О. М., яка зараз є незмінним художньою головою колективу.

Напрям оркестрової діяльності включає твори різноманітних епох та спрямувань — від бароко до сьогодення. Оркестр звучить із музикою європейських та українських композиторів. Педагоги співпрацюють з великою кількістю солістів — лауреатами інтернаціональних конкурсів.

Оркестр народних інструментів. Він систематично постає на сценах Харківської академічної обласної філармонії та Харківського національного академічного театру опери та балету. Завжди бере участь у святкових заходах, що відбудуться в найближчий час, здійснюються чудові репетиції для педагогів музичних шкіл, художніх керівників.

До репертуару оркестру безперервно додаються нові твори — як оригінали, так і переклади.

Художнім керівником та диригентом виступає заслужений діяч мистецтв України Городовенко В.М.

Оркестр духових інструментів. Оркестр здійснює чималу концертно-просвітницьку практику. Чималими та тріумфальними є виступи на сценах Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М Лисенка.

Колектив показує височенний професіоналізм у здійсненні різного репертуару, до якого входять зразки музичної класики, джазові та естрадні композиції.

На основі оркестру вдало проходить виконавська та диригентська практика студентів ХМУ ім. Б. М. Лятошинського.

Естрадний оркестр. Цей колектив неодноразово ставав Лауреатом Всеукраїнського джазового фестивалю та лауреатом Міжнародного джазового фестивалю.

Оркестр є стабільним учасником багатоманітних професійних заходів Харківської обласної філармонії та звітних концертів Харківського музичного училища. В 2010 р. в оркестру випала можливість виступати на ювілейному концерті музичної школи м. Куп’янська.

Виконавська практика колективу нерідко була продемонстрована в передачах місцевого телебачення каналу «Перша столиця».

Репертуар оркестру нараховує в собі всі стилі та спрямування джазової музики. Репертуар, якого постійно наповнюється новими творами.

Хор відділу хорового диригування. Хор є Лауреатом Міжнародних фестивалів та конкурсів хорових колективів, що мали місце в України, Білорусі, Росії, Латвії. Репертуар хору включають твори епохи Відродження, української й російської класики, а також праці нинішніх композиторів. Колектив щасливо демонструє свої здібності на сценах Харківської академічної філармонії,. Він постійно приймає участь у звітних концертах Харківського музичного училища, фестивалях музики.

Художнім керівником та диригентом є Ліньков О.Б.

Хор студентів вокального відділу. Був започаткований у вересні 2013 року за пропозицією директора ХМУ ім. Б. М. Лятошинського Єфременко Олени Олексіївни.

Тому, Харківське музичне училище сьогодні — э одним із значних джерел музичної концертної роботи, професійний навчальний заклад, який творить прийдешню мистецьку еліту України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!