Роздрукувати сторінку

Харківське училище культури, ХУК

« Назад

Обласний комунальний заклад «Харківське училище культури» — це ВНЗ із III-IV рівнем акредитації.

На сьогоднішній день ректором ХУК єЛевченко Володимир Данилович.

Харківське училище культури, ХУК

Навчальний та виховний процес здійснюють досвідчені педагоги, які благополучно і сумлінно здійснюють підготовку молодших спеціалістів.

Контакти Харківського училища культури

Адреса: вул. Українська, 8/ 10, м. Харків, Харківська область.

Телефон: 380 (57) 733-30-45.

Сайт: http://huk.kh.ua.

Електронна пошта: kharсult@mail.ua.

ХУК

Історія Харківського училища культури

ХУК був заснований в 1967 році, його метою була підготовка фахівців для закладів культури.

У 1990 році ректором училища став Левченко В.Д., який до сьогодні керує навчальним закладом.

За роки існування ХУК підготував більше 4 000 фахівців. Серед випускників училища багато відомих артистів, заслужених діячів культури та мистецтв, а саме Ніна Шестакова, Юрій Алжнєв, В. Чалий та В. Громов.

Студенти Харківського училища культури беруть активну участь у конкурсах та займають призові місця. 26 січня 2008 року студентка Романькова А. зайняла 2-ге місце в обласному етапі VІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

Художні колективи Харківського училища культури

У ХУК працюють наступні художні колективи:

1. Народний хор училища лауреат Харківського міського конкурсу «Студентська весна»;

2. Фольклористичний гурт «Слобожаночка», керівником якого є заслужена артистка України Шишкіна О.А.;

3. Дипломат міжнародного фестивалю традиційної народної культури «Покуть», ансамбль народного танцю «Закаблуки», яким керує переможець конкурсу «Молода людина року» Ковалівська О.І.

Харківське училище культури, ХУК

Спеціальності ХУК

Навчальний процес у Харківському училищі культури здійснюється за наступними спеціальностями:

1. естрадне інструментальне мистецтво. Висококваліфіковані педагоги приділять велику увагу для розвитку особистості. Після отримання диплому студент зможе керувати ансамблем або оркестром естрадних інструментів і прославити своє рідне місто чи навіть область.

Перспектив, які надає естрадний відділ Харківського училища культури після здобуття освіти:

- можливість бути учасником різноманітних музичних шоу;

- мати модерні музичні пристрасті;

- стати лауреатом музичних конкурсів, заходів;

- грати в оркестрі з видатними музикантами;

- навчитись різним прийомам, які утворюють такі стилі, як свінг, диксиленд;

- навчитися самостійно створювати різні музичні твори;

- володіти комп’ютерними технологіями для редагування звуку;

- розуміння основи звукорежисури.

Харківське училище культури

Нинішні технології і засоби, якими володіють викладачі відділу послужать тобі опанувати естрадні музичні інструменти, як саксофон, труба, синтезатор майже з початкового рівня. По закінченні училища студент зможе самотужки організовувати естрадні музичні ансамблі, робити для них репертуар, обробки різних тем і мелодій.

Навчаючись в училищі, студент відкриє для себе чаруючий світ музики, а за рахунок надбання корисних навичок та вмінь буде розширювати свої музичні здібності. Світ нової естрадної музики дуже проблематичний, а в училище є матеріальна та технічна база, яка дасть змогу познайомитися з сучасною музичною технікою. Студент зможе не тільки здобути навички грати на обраному інструменті, але й ознайомитися з усіма інструментами естрадного оркестру.

2. Бібліотечна справа.

3. Інструментальне мистецтво.

4. Народна хореографія Здобутком навчання за спеціальністю «Хореографія» є отримання диплому молодшого спеціаліста за такими кваліфікаціями:

- голова ансамблю народного танцю;

- артист ансамблю народного танцю;

- викладач хореографії.

На цій спеціальності вивчаються такі дисципліни щодо класичного танцю, народно – сценічного та українського танцю, історично – побутового танцю, сучасного та бального танцю. Окремими навчальними дисциплінами витупають: історія хореографічного мистецтва та історія костюма, культурологія, народознавство, культурно – дозвільна діяльність в колективі, а також навички щодо використання технічних засобів.

5. видовищно-театралізовані заходи. Випускник отримає знання з основ сценічної мови, сценічної пластики, сценічного гриму, сценарної майстерності, танцю, педагогіки та психології, народознавства, української ділової мови, культурно-дозвільної діяльності.

З 2008 року започатковані нові навчальні дисципліни такі як: «Естрадна мініатюри» і «Ляльки».

Професійні викладачі навчального процесу надають знання, що допоможуть удосконалювати акторські здібності, творче мислення. Покажуть як формувати практичні навички костюмера, режисера-постановника, освітлювача сцени, гримера, звукорежисера.

Тепер потрібно зберегти і залишити нащадкам кращі надбання народної національної культури. А ще основним завданням є розвивати художній смак населення.

Інфраструктура Харківського училища культури

Матеріально-технічну базу ХУК складають навчальні аудиторії із сучасною аудіо- і відеотехнікою, комп’ютерний клас та музичний інструментарій.

Студенти з інших міст мають можливість проживати у гуртожитку, який може вмістити в себе 640 осіб.

Тому, ХУК один із провідних та професійних культурних центрів Харківської області, один з тих навчальних заклад у сфері підготовки фахівців у сфері мистецтва та культури.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!