Роздрукувати сторінку

Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової, КМК ім. М. С. Шкарлетової

« Назад

Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової, КМК ім. М. С. Шкарлетової — це комунальний ВНЗ, який має ІІ рівень акредитації.

Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової, КМК ім. М. С. Шкарлетової

Директором коледжу сьогодні є кандидат медичних наук та викладач-методист Брянцев О. М.

Контакти КМК ім. М. С. Шкарлетової

Адреса: вул.1 Травня 26, м. Куп’янськ,Харківська область, 63705.

Телефон: 8-05742) 5-52-71.

Сайт: http://medcollege.com.ua.

Електронна адреса: kmu@kharkov.ukrtel.net.

КМК ім. М. С. Шкарлетової

Історія Куп'янського медичного коледжу імені Марії Шкарлетової

Створення медичний технікум відбулося в 1931 році. У 1939 році технікум реорганізували у фельдшерсько-акушерську школу, а у 1951 році школу перейменували у медучилище. Згодом медичне училище набуває статусу коледжу.

17 червня 2004 року медичний коледж отримує ім'я Героя Радянського Союзу Марії Савеліївни Шкарлетової.

1 вересня 2004 року на території КМК ім. М. С. Шкарлетової відкривається перший у суверенній Україні монумент медичній сестрі.

У 2005 році випускниками коледжу вперше стали медичні сестри із освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр.

У червні 2008 року Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової отримує Почесну грамоту КМУ.

Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової, КМК ім. М. С. Шкарлетової

Матеріально-технічна база КМК ім. М. С. Шкарлетової

Здобуття знань із сучасної медицини, отримання нових навичок для вирішенні професійних задач проводяться в навчальних лабораторіях, сучасних кабінетах професійно-орієнтованих дисциплін. Це і допомагає ґрунтовно та змістовно вивчати медичну практику.

У окремій роботі студентів постійним помічником є бібліотека. В бібліотеці діє читальний зал. На абонементі читач повинен пройти реєстрацію та знати правила користування бібліотекою. Кожен студент отримує комплект на навчальний рік, відповідно до навчального плану. Читальний зал для читачів налічує 18 робочих місць, де можна ознайомитися з періодичними та довідковими виданнями.

В приміщенні коледжу є 2 комп’ютерні класи та електронна бібліотека.

На базі коледжу діє також спортивно-оздоровчий комплекс, який допомагає розвивати спортивні та творчих здібностей.

Характерною гордістю коледжу є музейна структура, в складі якого музей історії навчального закладу, фіто-музей лікарських рослин та анатомічний музей.

Музей інформую історію рідного краю та багатство природи. Тут можна дізнатись про минуле «альма-матер». Серед них була відома Героїня Радянського Союзу, кавалер медалі ім. Флоренс Найтінгейл - Марія Шкарлетова. Студенти сучасності цінують цю доблесну жінку. При вході до навчального корпусу можна побачити меморіальну дошку на її честь.

Структура та спеціальності КМК ім. М. С. Шкарлетової

Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової має наступні відділення:

- фельдшерсько-акушерське;

- сестринське.

У коледжі здійснюється підготовка за кваліфікаційним рівнем бакалавр за фахом «Сестринська справа» та молодших спеціалістів за наступними напрямами:

- Лікувальна справа;

- Акушерська справа;

- Сестринська справа.

Тепер на акушерському відділенні здобувають знання 235 студентів. Підготовка медичних професіоналів за фахом «Лікувальна справа» та «Акушерська справа» відбувається на базі повної загальної середньої освіти та базової загальної середньої освіти.

Основним напрямком навчального та виховного процесу на фельдшерсько-акушерському відділенні є його удосконалення, що становить:

- енергійне запровадження високоідейних освітніх технологій;

- комп’ютеризацію та інформатизацію всіх стадій навчально-виховного процесу;

- вживання мультимедійних технологій у навчальному процесі.

Випускники за спеціальністю «Лікувальна справа» здобувають кваліфікацію «Фельдшер» і мають можливість працювати фельдшером відділення швидкої медичної допомоги, фельдшером медичного пункту промислового підприємства.

Випускники за спеціальністю «Акушерська справа» здобувають кваліфікацію «Акушерка». Вони здійснюють догляд та надання підтримки вагітним, дітям 1-го року життя. Також до їх обов’язків відноситься виконувати проведення профілактичних оглядів жінок та надання допомоги гінекологічним хворим.

Сьогодні на сестринському відділенні здобувають знання 264 студенти. Підготовка відбувається на базі 9 та 11 класів. Центральним лідерством відділення є стратегія постійного розвитку на основі робочого принципу, який полягає у введенні ініціативної позиції всіх робітників, викладачів та студентів щодо діяльності,навчання та практики.

Основним завданням сестринського відділення є формування комплексних спеціалістів у сфері охорони здоров’я відповідно до існуючих потреб сьогодення.

Головними цілями відділення є:

- підготовка спеціалістів у сфері охорони здоров’я;

- здобуття необхідних навичок та не звичного підходу до їх удосконалення;

- здатність раптово пристосуватися до зміни вимог роботодавців;

- розробка методичного забезпечення для підготовки професіоналів з охорони здоров’я, яке враховує нові світові надбання;

- виховання педагогічних кадрів панівного рівня, що здатні запровадити в навчальний процес сучасні технології;

- обміну успіхами в навчальному й науково-дослідному процесі завдяки участі в семінарах та конференціях тощо.

Випускники відділення спроможні благополучно працювати медичними сестрами в усіх медичних закладах країни.

В теперішніх умовах розвитку освіти в Україні помітного значення набула система науково-методичної роботи, центральною метою якої є надання працюючої та дієвої допомоги у формуванні професійних навичок та запровадження науково-творчого потенціалу.

Методична робота підштовхує кожного викладача до удосконалення свого професійного рівня, допомагає поповнювати знання за допомогою обміну думками. Молодим вчителям надає можливість вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег.

Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової

Вартість навчання в Куп'янському медичному коледжі імені Марії Шкарлетової

- Лікувальна справа ‒ 7100 гривень;

- Сестринська справа – 7100 гривень;

- Акушерська справа – 6700 гривень.

Міжвузова та міжнародна діяльність Куп'янського медичного коледжу імені Марії Шкарлетової

Коледж займається своєю міжнародною діяльністю і заключив договір про співпрацю із поліцарною медичною школою міста Щецин республіки Польща.

Також КМК ім. М. С. Шкарлетової увійшов у законодавчу програму «Міжнародні професійні ресурси. США – Україна».

В 2007 році коледж став єдиним медичним навчальним закладом України ІІ рівня акредитації, який увійшов у проект Нідерландсько-української програми MATRA.

Тому, цей медичний коледж славиться своїм медичним досягненнями та випускає професійних спеціалістів, які будуть надавати медичну допомогу суспільству.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!