Роздрукувати сторінку

Красноградський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії, КК ХГПА

« Назад

Красноградський коледж комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» — це ВНЗ, державного зразка, який має І рівень акредитації і є відокремленою одиницею «Харківської гуманітарно-педагогічної академії» Харківської обласної ради.

Красноградський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії, КК ХГПА

На сьогодні директором коледжу є кандидат педагогічних наук Рябокінь Сергій Іванович, який має відзнаку Відмінник освіти України.

Контакти Красноградського коледжу комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Адреса: 63301, Харківська обл., м. Красноград, вул. Московська, 47.

Телефон: 0574472844.

Сайт: http://pedkoledg.at.ua.

E-mail: kk_hgpa@ukr.net.

КК ХГПА

Історія Красноградського коледжу комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія"

14 грудня 1909 року в м. Костянтиноград (так раніше називався Красноград) відкрилися трьох-річні педагогічні курси, на яких готували вчителів початкових народних училищ. Курси заснували на постійній основі, щоб поповнити педагогічний персонал земських шкіл. Земство встановило 15 стипендій по 120 крб., які отримували слухачі із сел. На той час курси відвідували 32 особи.

01 вересня 1915 року курси реорганізовують в учительську семінарію, яку закінчили О.І.Копиленко і І.Ю.Сенченко - це відомі вітчизняні письменники.

1920 року вчительську семінарію перетворили у 3-річні педагогічні курси, у яких у 1921 році провели академічну і класову чистку. Із курсів виключали дітей купців, заможних селян і всіх, хто не встигав хоча б із одного предмета.

В 1924 році на базі 3-річних педагогічних курсів створюється педагогічний технікум, який мав власну газету «Гурток початківців», де друкувалися твори Л.Первомайського.

У 1939 році на базі Красноградського педагогічного технікуму було відкрито учительський інститут, що проіснував до 1941 року. 19 вересня 1943 року місто Красноград радянська армія звільнила від німецьких військ, і вже у грудні 1943 року відбувся перший післявоєнний набір студентів до педагогічної школи. Директором тоді призначили Я.Г. Ткача.

В цьому році педагогічну школу перейменовують у педагогічне училище. Із 1946 року директором педагогічного училища є М.О. Сазонов, пізніше ним стає Б.Є. Гуд, який у майбутньому став директором Харківського педагогічного училища.

У 1983 році Міністерство освіти УРСР видало наказ про відновлення роботи Красноградського педагогічного училища. Училище розмістили на базі школи-інтернату, яка була збудована у 1961 році. В училищі здійснювали підготовку спеціалістів за такими напрямами: дошкільне виховання і початкове навчання.

Директором Красноградського педагогічного училища став В.Г.Ковальов, який керував педагогічним колективом училища до 2001 року.

У 1993 році училище отримує статус коледжу. А вже у 1994 році у коледжі з’являється нова спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання», а у 1997 році – «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура».

У 1999 році при коледжі було відкрито обласний ліцей для обдарованих дітей Харківської області. Навчання здійснювалося за гуманітарно-педагогічним профілем.

У 2001 році коледж очолює Рябокінь С. І. Завдяки йому у 2002 році вводиться новий профіль - інформаційних технологій, а у 2004 році - художньо-естетичний профіль.

2006 року ліцей отримує перемогу на обласній виставці «Освіта Харківщини XXI століття» у номінації «Сучасний ліцей: постійний творчий пошук».

У 2005 році коледж стає одним з 80 українських навчальних закладів, які обрані для проведення всеукраїнського педагогічного експерименту щодо навчання майбутніх вчителів різних педагогічних спеціальностей базовими навичками інформаційно-комунікаційних технологій.

Красноградський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії, КК ХГПА

Спеціальності Красноградського коледжу комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія"

У КК ХГПА викладає 59 педагогів, серед яких 34 відмінники освіти України.

Коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів за наступними напрямами:

- «Дошкільне виховання»;

- «Початкове навчання»;

- «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання»;

- «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура».

Красноградський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії

Матеріально-технічна база КК ХГПА

Матеріальна база Красноградського коледжу комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" розміщена у 2 цегляних будинках, що з'єднанні один з одним перехідним коридором. Загальна площа приміщень становить 6914 м2, навчальна - 5689 м2. На території коледжу розташовано спортивний комплекс, майданчики для гри у волейбол, баскетбол, ручний м'яч, бігові доріжки, майданчики для проведення загально розвиваючих вправ, стрибків у довжину, а також обладнаний плац, де проводяться заняття із дисципліни «Захист Вітчизни».

На території коледжу розташовані 2 гаражі, механічні майстерні з обробки деревини та металу, а також службові приміщення. Територія біля навчальних корпусів має озеленені насадження, клумби, під’їзд до головного входу та господарчих приміщень, асфальтовані доріжки.

В першому корпусі знаходяться адміністративні приміщення, актовий зал, спортзал і гімнастичний зали, музей історії КК ХГПА. В коледжі є 15 навчальних кабінетів, 3 лабораторії обчислювальної техніки та конференц-зала, які мають усі необхідні обладнання а матеріали для здобуття професійних навичок.

В ІІ навчальному корпусі знаходяться кабінет методичної та педагогічної практики, бібліотека, бухгалтерія, навчальні майстерні із ручної обробки деревини і металу, тренажерний зал,7 навчальних кабінетів, 2 аудиторії, 2 лабораторії (загальної електротехніки із основами електроніки та обчислювальної техніки), зал ритміки і хореографії. Частину другого корпусу займає гуртожиток, який нараховує 101 місце із власною кухнею-їдальнею, необхідними побутовими кімнатами для студентів і кабінет вихователя.

У коледжі є власна їдальня на 240 посадочних місця.

Адміністрація Красноградського коледжу комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" постійно займається питанням поповнення матеріально-технічної бази, а також її оновленням і удосконаленням, відповідно до сучасних вимог.

На території КК ХГПА діє пункт реєстрації Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Отже, КК ХГПА є значущим коледжем для освіти, де навчають професійні викладачі, після коледжу можна викладати в різних навчальних закладах України, залежно від спеціалізації. Великою перевагою є проходження навчальної практики від коледжу і навіть на його базі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!