Роздрукувати сторінку

Харківський національний університет радіоелектроніки, ХНУРЕ

« Назад

Харківський національний університет радіоелектроніки – одне з найстаріших вищих навчальних закладів в Україні. ХНУРЕ заснований ще в 1930 році. В наш час ХНУРЕ – заклад, який динамічно розвивається.

Харківський національний університет радіоелектроніки, ХНУРЕ

Науково-педагогічний і науково-технічний потенціал ХНУРЕ у сфері радіоелектроніки, інформаційних технологій, телекомунікацій і обчислювальної техніки значно перевершує подібні навчальні заклади в Україні і СНД.

Сьогодні в ХНУРЕ навчається понад 12000 студентів, які отримують освіту за сорока спеціальностями. Харківський інститут радіоелектроніки в числі перших серед Вузів України розробив і впровадив дистанційні методи освіти. За ініціативою ХНУРЕ для об'єднання і координації взаємодії з іншими навчальними закладами в нашій країні та країнах СНД створена асоціація дистанційної освіти.

Коштовністю Харківського національного університету радіоелектроніки є викладачі високої кваліфікації. Серед них – близько 170 докторів наук і професорів, понад чотириста кандидатів наук і доцентів. Високоякісне навчання і розвинені міжнародні зв'язки ХНУРЕ надають студентам, аспірантам і викладачам можливість пройти навчання та стажування в престижних університетах по всьому світу.

ХНУРЕ є координаційним центром розвитку науки в галузі радіоелектроніки. Наукові досягнення ХНУРЕ придбали популярність не тільки в нашій країні, але і за її межами. Харківський національний університет радіоелектроніки за роки незалежності України сформував більше половини з трьох десятків відомих наукових шкіл. На базі університету здійснює свою діяльність Міжнародна академія наук прикладної радіоелектроніки, заснована в Харкові в 1992 році.

Очолює даний університет доктор технічних наук, професор, Президент Академії наук Прикладної радіоелектроніки Білорусі, Росії, України, Заслужений діяч науки і техніки України Бондаренко Михайло Федорович.

Напрями навчання Харківського національного університету радіоелектроніки:

- Автоматика і електроніка;

- Журналістика та видавнича справа;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Радіоелектроніка і зв'язок;

- Фізика;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Інші.

ХНУРЕ

Історія становлення Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ)

ВНЗ заснований у 1930 р. З часу заснування він не тільки зумів зберегти науково-технічний та науково-педагогічний потенціал, але і розвиватися у всіх напрямках.

В Університеті здобувають освіту близько 11 тисяч студентів на факультетах:

- Прикладної математики та менеджменту;

- Телекомунікацій та вимірювальної техніки;

- Комп'ютерних наук;

- Комп'ютерної інженерії і управління;

- Автоматики та комп'ютеризованих технологій;

- Радіотехнічний;

- Електронної техніки;

- Навчання іноземних громадян.

Система підготовки науково-педагогічних кадрів включає в себе аспірантуру і докторантуру на 250 слухачів.

Харківський національний університет радіоелектроніки, ХНУРЕ

Наукова діяльність ХНУРЕ

Навчально-лабораторна база включає в себе: центр технологій дистанційного навчання, студентський телевізійний центр, науково-дослідні лабораторії (супутникового телебачення, побутової електроніки, банківських технологій і ін.), електронна бібліотека та інші інтенсивно розвиваються структури.

При Вузі створена Асоціація дистанційної освіти для впровадження дистанційних методів навчання і їх координації. Причому діяльність Асоціації поширюється і на навчальні заклади країн СНД.

Університет видає журнал «Новий Колегіум», в якому висвітлюються нові методики навчання і виховання, розробляються співробітниками ВУЗу.

Створена і успішно функціонує локальна обчислювальна мережа, вихід в інтернет, центр технологій дистанційного навчання, електронна бібліотека, студентський телевізійний центр, єдина в Україні лабораторія супутникового телебачення, а також лабораторії радіоелектронної офісної техніки, технічних і програмних засобів захисту інформації, побутової електроніки, мікропроцесорних пристроїв, банківських технологій та інші.

Незважаючи на важкий для України перехідний період її розвитку, Харківський національний університет радіоелектроніки не тільки зберіг створений у попередні роки науково-педагогічний і науково-технічний потенціал, але і продовжує активний розвиток у всіх напрямках, вносячи вагомий внесок у вдосконалення тих галузей народного господарства, які на сучасному етапі визначають науково-технічний прогрес держави. Національний університет радіоелектроніки є сучасним освітнім і науковим центром України, який відкриває свою скарбницю знань, світових і національних цінностей науки і культури перед студентами не тільки східного регіону, але й усієї України, а також багатьох країн світу.

Висока якість навчання залежить не тільки від сучасної матеріально-технічної бази університету, видання нових підручників, навчальних посібників і наукових монографій, важливою складовою навчально-виховного процесу є висококваліфіковані викладацькі кадри.

Тут працюють 340 кандидатів і 67 докторів наук. Висококваліфікований викладацький склад Університету забезпечує високу якість підготовки фахівців. Доказом цьому служить завоювання студентами нагород на Олімпіадах державного та міжнародного рівнів, стажування у провідних Вишах світу.

Для гармонійного та всебічного розвитку студентів у Харківському національному університеті радіоелектроніки створені всі умови, є багата бібліотека, читальні зали, культурний центр з численними народними колективами художньої самодіяльності, спортивний клуб і. т. д. Велика увага приділяється в університеті вихованню в молоді тяги до найважливіших національних надбань: рідної мови, історії, літератури та мистецтва.

Пріоритетним напрямом міжнародного співробітництва є участь у прикладних та фундаментальних дослідженнях, фінансування яких здійснює Євросоюз. До цієї роботи активно залучаються студенти.

У Центрі довузівської підготовки здійснюється поглиблене вивчення абітурієнтами загальноосвітніх дисциплін, підготовка до здачі зовнішнього незалежного оцінювання та вступу у ВНЗ.

Харківський національний університет радіоелектроніки

Виховна діяльність Харківського національного університету радіоелектроніки

Щорічно в університеті проводяться такі заходи, як Дні відкритих дверей, екскурсії по факультетам і кафедрам, надаючи тим самим майбутнім студентам допомогу у визначенні їх подальшого напрямку навчання.

Сім студентських облаштованих гуртожитків відкривають свої двері для іногородніх студентів, що в них розташовані та обладнані тренажерні спортивні зали, шахові клуби, кімнати для музичних занять, кафе, у всіх гуртожитках є Інтернет.

Юнаки можуть на платній основі пройти необхідне навчання на військовій кафедрі університету, по закінченні навчання отримати військове офіцерське звання. Іншим юнакам денної форми навчання надається відстрочка від служби в армії.

Центром культурно-патріотичної виховної роботи в університеті є студентський клуб, який займатися може будь-який студент, розкриваючи при цьому свої можливості і здібності. При клубі створені і діють колективи сучасного танцю, бального танцю, вокальний ансамбль, клуб інтелектуальних ігор, команда КВК, студентський театр, ансамбль скрипалів та багато інших колективів.

В одному з кращих санаторіїв-профілакторіїв України – «Імпульсі», який створений в університеті в 1986 році, студентам пропонується пройти необхідне лікування, оздоровлення, а так само організовано і харчування студентів.

З метою зміцнення здоров'я залучення студентів у масове систематичне заняття спортом, комплектування студентських збірних команд з різних видів спорту кращими спортсменами, виховання морально-вольових якостей, боротьбі з негативними явищами серед молоді створений спортивний клуб.

Випускники ХНУРЕ по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Отже, Харківський національний університет радіоелектроніки – це сучасний заклад, який завжди з радістю вітає талановитих і креативних студентів у своїх лавах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!