Роздрукувати сторінку

Липковатівський аграрний коледж, ЛАК

« Назад

Липковатівський аграрний коледж (ЛАК) — це ВНЗ, державного зразка, який має І рівень акредитації і підпорядковується Міністерству освіти і науки України.

Липковатівський аграрний коледж, ЛАК

Контакти Липковатівського аграрного коледжу

Адреса: 63221, Харківська обл., Нововодолазький район, с. Липковатівка, майдан Доценка, 11.

Телефон: 0574069296.

E-mail: info@lipdak.in.ua.

Сайт: http://www.lipdak.in.ua.

ЛАК

Історія ЛАК

Липковатівський аграрний коледж відноситься до найдавніших навчальних закладів України. Восени 1888 року відбулася залізнична катастрофа після якої царська сім'я залишилася непошкодженою. На місці катастрофи побудували храм Христа Спасителя і заснували чоловічий монастир, територія якого досягла Липковатівки. У 1902 році Товариство призріння безпритульних відкрило Липковатівську нижчу сільськогосподарську школу першого розряду для дітей залізничників, що загинули.

У період із 1936 року по 1964 рік школа функціонувала як Липковатівський сільськогосподарський технікум.

У технікумі на той час працює 2 відділення — зоотехнічне і агрономічне, та здійснюється підготовка майстрів маслозаводів і молочних лабораторій.

Майбутні агрономи могли відпрацьовувати практичні навички на орній землі технікуму, яка на той час становила 1110 га. В 1939 році побудовано гуртожиток для студентів, житловий будинок для викладачів, електростанції та радіовузол. Після війни будується ще 1 гуртожиток та відновлюється матеріально-технічна база Липковатівського сільськогосподарського технікуму.

У 1952 році у Липковатівці створюється школа із підготовки директорів радгоспів.

1955 року відкривається нова спеціальність – це зооветтехнік.

У 1961 році з’являється ще одна спеціальність – агроном по захисту рослин.

З 1964 року технікум перейменовано у Липковатівський радгосп-технікум

За роки свого існування технікум значно розширив свої землі за рахунок сусідніх колгоспів, завдяки чому була зміцнена матеріально-технічна база.

1965 року відкривається відділення «Птахівництво». Із 1970 року. у технікумі здійснюється підготовка спеціалістів за наступними напрямками: агрономія, зоотехнія і організатори виробництва.

Спеціальності Липковатівського аграрного коледжу

У ЛАК здійснюється підготовка молодших спеціалістів по наступних спеціальностях:

- «Ветеринарна медицина»;

- «Організація виробництва»;

- «Виробництво і переробки продукції тваринництва»;

- «Виробництво і переробки продукції рослинництва».

Липковатівський аграрний коледж, ЛАК

Спеціальність «Організація виробництва». Випускник при здобутті диплома буде володіти теоретичними основами менеджменту та підприємництва. Основними напрямками його професійної діяльності буде виступати організаційно-управлінська, інформаційно-аналітична сфери діяльності.

Молодший спеціаліст-менеджер може займати посади у малих підприємствах та організаціях різних форм власності, а також у відділеннях, які вивчають проблеми стратегічного розвитку маркетингу.

Спеціальність «Виробництво і переробки продукції тваринництва». Фахівець призначений для організації й управлінні господарською діяльністю підприємств, що займаються виробництвом та переробкою продукції тваринництва. Посади, що може обіймати випускник: інженер технолог та керуючий підприємством із виробництва та переробки продукції тваринництва.

Виробництво і переробки продукції рослинництва». Фахівця за цим напрямком навчання готують для організаційної виконавчої та управлінської діяльності в галузі рослинництва.

Випускник після здобуття диплома може займати такі посади: технік-технолог з виробництва та переробки продукції рослинництва, обліковець, майстер по вирощуванню саджанців плодових культур, завідуючий агрохімічною лабораторією.

Матеріально-технічна база Липковатівського аграрного коледжу

Потужна матеріально-технічна база коледжу постійно розвивається та удосконалюється, щоб забезпечити навчальний процес на високому рівні. У навчальних кабінетах і лабораторіях встановлено новітні комп'ютери із сучасними програмами, також у коледжі є читальна зала та бібліотека, в якій є 130 тисяч примірників науково-публіцистичної та художньої літератури. Для спортсменів тренажерами обладнана спортивна зала і стадіон. Студенти відпрацьовують і отримують практичні навички у реальних умовах сільськогосподарського виробництва у ветеринарній клініці та на навчальній фермі.

В навчальному процесі використовуються інтерактивні методи, а саме: мультимедійні лекції, комп'ютерні технології та відеофільми.

У Липковатівському аграрному коледжі студенти можуть всебічно розвиватись завдяки предметним гурткам, клубам за інтересами, гурткам художньої самодіяльності та секціям із різних видів спорту.

Іногородні студенти коледжу мають можливість проживати у гуртожитках, які обладнані меблями, м'яким і твердим інвентарем. Дирекція коледжу забезпечує належні санітарно-побутові умови проживання студентів, сприяє студентському самоврядуванню та дбає про забезпечення умов для гармонійного формування особистості студентської молоді.

Липковатівський аграрний коледж

Навчально-практичний центр ЛАК

У 2009 році на базі виробничого підрозділу створили навчально-практичний центр Липковатівського аграрного коледжу, метою якого є надання можливості студентам проходити практику.

У користуванні центру є 4884 га землі, серед яких орна становить 3647 га, 500 голів свиней і 500 голів ВРХ. Матеріально-технічну базу НПЦ становлять машинно-тракторний парк та майстерня.

Землі НПЦ включають в себе більше 40 видів грунтів. Гранти, отримані Липковатівським аграрним коледжем мають біологічну активність вище середніх показників по нормах.

ЛАК розширює свої міжнародні зв’язки, завдяки чому студенти щорічно проходять стажування у Англії. Тут студенти-практикант якнайкраще можуть пізнати процес виробництва, опанувати всі його складові від звичайного робітка до керівника виробничих структурних одиниць.

Отже, Липковатівський аграрний коледж це рідкісний навчальний заклад, в якому пов’язані процес навчання та виробництва, де студенти набувають професійні знання, які не відходять від виробництва та практики. Випускники коледжу займають посади на підприємствах аграрного профілю, що займаються переробкою продукції рослинництва і тваринництва, фінансових і управлінських структурах. Адже базові знання здобуті в коледжі - це запорука їхнього життєвого успіху та досвіду.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!